Анонсуємо чергове (85) засідання Чернігівської обласної літературної студії "Гарт" (при НСПУ)
Подія відбудеться напередодні Всесвітнього Дня поезії,
18 березня (субота), о 14 - 00,
у Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва
(приміщення Школи мистецтв, вул. О. Молодчого, 2).
Дістатися можна автобусом 26.
Запрошуємо всіх охочих!
P.S. Якщо, Друзі, маєте вже прочитані Вами книжки ( українською) та бажаєте поділитися ними з бібліотекою, будемо раді вітати Вашу ініціативу!
9 Березня, в День народження Тараса Григоровича Шевченка, фахівці відділу абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва запросили учнів КЗ ЧВПУ на урок-діалог "Чи все ти знаєш про Шевченка?".
Під час заходу молодь познайомилась з маловідомими фактами з життя та творчості Кобзаря, які повною мірою розкривають багатогранність характеру і талант митця.
На заході молодь декламувала і аналізувала поезію Шевченка. Присутні були вражені високим смислом Тарасового слова!
Поміркував, учасники заходу зазначили, як багато для українців значить Шевченко. Кожен із нас бачить щось своє у постаті Кобзаря: геній, співець, наставник, бунтар, творець...
9 березня 1814 року народився Великий українець Тарас Григорович Шевченко. Познайомившись із його літературними працями, кожен переконається у тому, що слова його пророчі та актуальні, а як художник він у дечому випереджає свій час.
Український письменник Панас Мирний (1849-1920 років життя) так писав про Шевченка: «Огнене слово його наскрізь проймало серце не тільки тих, кому близьке було народне горе, а й тих, кому й байдуже було до того. Всі дивувалися красі та силі тієї простої мови, якою Шевченко виливав свої вірш. Увесь світ став прислухатися до його мови, а на Вкраїні вірші приймали як благовісне, пророче слово». Поет писав про загальнолюдські цінності та любов до українського народу.
Чи не найважливішим у сьогоденні є його заклик до єднання всіх здорових сил української нації в ім'я утвердження нашої незалежної держави:
..."Обнімите, брати мої,
Найменшого брата,-
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати.
11 лютого в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація книги Дар'ї Бурої "Чернігів. Чотирикутник єдності".
Коли Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну, Чернігів 38 днів зазнавав артилерійських та авіаударів і опинився практично у блокаді, без зв'язку і комунікацій.
Його околиці розбиті до цеглин.
Але саме тут російські танки "їхали заднім ходом" і палали від коктейлів Молотова.
Чернігів став містом героїв.
9 лютого у Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація книги про злочини окупантів в Чернігівській області "Нескорена Чернігівщина:реальні історії війни".
Ця книга створена на основі журналістських репортажів із різних куточків нашої області.
В ході зустрічі Таліна Тарасенко та Юлія Ігнатенко- журналісти ТОВ ЧЕline медіа груп, розповіли,що одразу після звільнення Чернігівщини від російських окупантів вони та їх колеги поїхали до місцевих жителів та зафільмували їхні розповіді про ті звірства,які їм довелося пережити під час окупації.
Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.
Як відомо, наприкінці грудня 1917 року уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків надзвичайно дратувало проголошення Україною самостійності. Спочатку Москва створила окремий «український червоний уряд» зі столицею у Харкові, який фактично оголосив війну незалежній частині держави, а потім двинула і війська – балтійських матросів, червоноармійців-головорізів з Москви, Пітера, Пскова, Смоленська тощо. Подавалося це як «громадянська війна».
27січня- Міжнародний_день_памяті_жертв_Голокосту Голокост – слово, в якому закодовано мільйони жахливих смертей безневинних людей.
Людей, яких позбавили всього людського інші люди за вказівкою однієї людини. Хіба цьому можна знайти якесь пояснення?
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу,значною мірою в Україні.
Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин_Яр. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень.