«Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі»
В.Чорновіл
24 грудня 1937 року в селі Єрки Катеринопільського району, тоді Київської області в сім'ї вчителів народився В'ячеслав Чорновіл, український політик, діяч руху опору, публіцист, ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.
Новела «Камінний хрест» є одним з перших творів української літератури, присвячених поневірянням українців-емігрантів, глибоко розкриває психологічний та емоційний аспект проблеми еміграції.
Твір мав значний вплив на українських літераторів і громадськість початку ХХ століття. Так, письменниця Ольга Кобилянська писала авторові: "Між слова Ваші там… тиснулись великі сльози, мов перли. Страшно сильно пишете Ви… Гірка, пориваюча, закривавлена поезія Ваша… котру не можна забути… Плакала-м, тай вже".
Дуже популярним твором лишається серед колишніх емігрантів із Західної України у Канаді та США. Нове (гірке) значення новела набуває з посиленням («4-ю хвилею») української еміграції.
25 грудня 1991 року о 19-00 по центральному телебаченню СРСР (на той момент вже фактично неіснуючої країни) востаннє виступив перший і останній президент Союзу Радянських Соціалістичних Республік Михайло Сергійович Горбачов з повідомленням, що «В СИЛУ ОБСТАВИН, ЩО СКЛАЛИСЬ З УТВОРЕННЯМ СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ Я ПРИПИНЯЮ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ НА ПОСТУ ПРЕЗИДЕНТА СРСР».
О 19-38 на куполі Кремлівського палацу було спущено прапор Радянського Союзу, який після майже 70-ти років припинив своє існування.
Чи можна написати детективну історію про Київ не втративши романтичного шарму міста? Чи можливо таке?
Письменниця Наталія Тисовська стала свідком подій описаних у романі "Київські канікули". Вона познайомилася з молоденькою американкою - досліднецею-аспіранткою Дженни Бартон, яка вперше приїхала до Києва на стажування з далекої Міннесоти. А знайомство сталося при дуже кумедних обставинах: цілком респектабельна дівчина крадькома розсовувала по кишенях печиво, яке залишилося від маленького фуршету з нагоди публікації письменниці. І Дженні розповіла про дивовижну приключку, яка сталася з нею в Києві.
А почалося з того, що в метро у неї витягнули гаманець з усіма грішми. Замість того, щоб працювати в архіві потрапляє в заручниці та встряє в розслідування серйозних справ.
Водночас вона знайомиться з Києвом ї закохується в нього. "Київ не відпускав мене, серце тіпалося, немов його смикала тоненька ниточка, прив'язана десь там, у центрі старовинного міста".
З 2021 року суттєво зміниться система складання зовнішнього незалежного оцінювання для випускників шкіл.
На ОДИН збільшилася кількість навчальних предметів, які може складати учасник на ЗНО.
Учням й студентам, які наступного року отримоватимуть свідоцтво про повну загальну середню освіту, ЗНО з математики є обов’язковим!!!
Буде ВИБІР: ЗНО з української мови чи ЗНО з української мови та літератури.
19 грудня українці святкуватимуть День святого Миколая. Пропонуємо дізнатися більше про святого, про традиції, пов’язані із вшануванням його. Запрошуємо до казкової подорожі онлайн.
Народився майбутній святий у місті Патари в історичному регіоні Лікія (територія сучасної Анатолії у Туреччині) у 3 столітті. Батьки його були греками. В юнацькому віці став священником у місті рідному місті. Отримавши великий спадок, роздавав своє майно усім нужденним.
Миколай відвідав Олександрію (Єгипет), передбачив бурю і врятував людей. Палестину У 305 році кілька монахів з Анатолії прибули до Святої Землі і у містечку Бейт–Джала заснували невеликий монастир. Кілька монахів жили у печерах біля Вифлеєма. Святий Миколай прибув до Святої Землі
"Ніякого плану прогулянки не мали, просто взялися за руки і побрели вуличками. Мійка фоткала все і вся, і себе - найбільше. Періодично тулилися до Таріка, але думала про Дениса. Порівнювала їх. Сказав би хтось, яке це доросле життя відстійне, вона б не мріяла так швидко подорослішати - суцільні трабли." Мія - головна героїня повісті "Одного дня вона розкаже", яку написала молода українська письменниця Марта Гулей. Мія старшокласниця, яка ніяк не може визначитися із своїми почуттями. Вона закохана, але ще не впевнена у кого. Іншою проблемою Мії є її відносини з матір'ю. Її дратує надмірна турбота, увага і контроль.
Мія таємно від батьків їде на рок-фестиваль автостопом із своїм найкращим другом дитинства.