25 січня в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація нової книги Сергія Дзюби "Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла".
Ця книга унікальна, її автор та персонажі пережили нашестя росіян, мужньо боронили рідний край і зараз наближають перемогу над ворогом. Кожен рядок цієї книги написаний кров'ю.
Вона створена під час запеклої війни, невдовзі після описаних подій. Без сумніву, згодом, ці матеріали вивчатимуть науковці, їх читатимуть учні та студенти.
Сергій Дзюба розповів, як, під шаленими обстрілами, на межі життя і смерті, книга почала створюватися в оточеному Чернігові, – добродій Сергій від руки, бо не було світла, як і всіх інших комунікацій, написав свої спогади «У блокадному Чернігові».
22 січня Україна відзначає День Соборності. Цього дня у 1919 році на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу її формування.
16 січня – Всеукраїнський день пам’яті героїв-воїнів – «кіборгів».
Цього дня бібліотекарі відділу абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва говорили про оборонців Донецького та Луганського аеропортів з учнями 5 та 8 класів 33 Загальноосвітнього навчального закладу. Це відбувалося в рамках заходу «Кіборги на захисті Вітчизни».
Молодь дізналася про те кого і чому саме назвали кіборгами, про відомого чернігівського кіборга Володимира Тітарчука, про те у чому полягав їхній багатоденний подвиг та яке значення він має на сьогоднішній день.
Також грали у патріотичну гру, обговорили зображання та вшанування українського воїна-захисника в музиці та літературі різних жанрів, лунала сучасна патріотична пісня, звучали висловлювання самих захисників.
«Чотири обличчя Чернігова" – саме таку назву мала зустріч- дискусія зі знаним істориком, екскурсоводом, популяризатором історії Чернігова і Чернігівщини, викладачем, кандидатом історичних наук, доцентом Володимиром Пилипенком в стінах Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва 13 січня 2023р.
Зустріч пройшла з ініціативи громадських волонтерських організацій ЧОМГО"Світанок", "Балсанка", історика Володимира Пилипенка, нашої бібліотеки і мала благодійну ціль.
Цього разу збирали на рації для захисників нашого 166 батальйону, який зараз б'ється з ворогом на пекельному сході.
10 січня відбулося відкриття проекту Бібліорелакс"Кольорове розвантаження" від Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва.
Розвантаження Арт -терапією.
І сьогодні було зовсім не важливо - чи вперше ти взяв пензля до рук ,чи вже маєш певний досвід, якого ти віку чи статі, вчишся чи працюєш-кожний бажаючий мав змогу спробувати щось нове, відкрити для себе світ живопису.
І особливо актуальна АРТ-терапія у дні війни. А вам ніколи не хотілося зайнятися живописом? Ось накупити всіх цих полотен, мольбертів і фарб, а потім почати малювати тільки вам одному зрозумілі шедеври? Якщо ви переживали подібні устремління і кожен раз відкладали їх в довгий ящик як недоречні і несвоєчасні, то абсолютно марно.
У рамках волонтерської ініціативи Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва долучилася до підтримки українських військовослужбовців, які отримали поранення під час захисту суверенності і територіальної цілісності України.
4 січня ц.р. представники колективу відвідали
Що таке щастя?Гроші, кохання, визнання, краса, здоров'я, подорожі, сім'я, діти, успіх, знання, можливості чи виконання всіх бажань?
Усі ми різні, тому і щастя уявляємо по різному...
А чи можна купити щастя???
Звичайно ж ні, адже щастя - це зовсім не матеріальна річ!!!
А що було б, якби щастя можна було б купити за гроші???
У будь-якому магазині, десь недалечко від твого будинку...
Ну наприклад, купити друга за 20 гривень, еліксир успіху за 30 гривень, а шоколодний батончик "Слухняність" за 5 гривень за штуку???
А якщо можна купити за гроші, то чому не спробувати і вкрасти, просто взяти з вітрини???
Цікаво? Хотілось би?
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови - свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році.
Головна мета цього дня - підтримати самобутність та важливість кожної мови для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави.
З нагоди свята фахівці відділу абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва запросили учнів ліцею 16 на годину спілкування "Люби та вивчай рідну мову".
Під час заходу молодь поринула у чарівний світ української мови.
Присутні дізналися про історію виникнення Міжнародного дня рідної мови, про тернистий шлях розвитку української мови, про її скарби і багатства.