14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Відповідно до Указу Президента, починаючи з 2006 року, цього грудневого дня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра. Обрана вона була не випадково, адже саме цього дня відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.
Чи ви знаєте скільки халеп може бути від натиснутої навмання кнопки новенького комп'ютера. Може вона буде схожою на ту, в яку встряв герой фантастичної повісті "Чарівна брама" Валерія та Наталії Лапікур - сучасний український підліток Богдан Сокіл (для друзів Даня).
"І тут зображення на екрані ніби втекло з нього назовні і заповнило кімнату. А сама кімната кудись зникла. Богдан сидів на землі на верхівці кургану в безмежному степу". І почалися незвичайні пригоди хлопця, якого затягло в один із віртуально-паралельних світів. Він опинився в Україні козацьких часів.
Кожного року, на початку жовтня весь науковий світ з нетерпінням чекає старту «Нобелівського тижня».
Ці кілька осінніх днів визначають лауреатів одноіменної НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ. Саме вона ось уже 119 років є найпрестижнішим визнанням заслуг перед людством і стала символом єднання світу.
Щорічно Нобелівський комітет Шведської академії визначає лауреатів премії у п’яти напрямках: ЛІТЕРАТУРА, ЕКОНОМІКА, ФІЗИКА, ХІМІЯ, ФІЗІОЛОГІЯ або МЕДИЦИНА.
Додатково вручається ще одна нагорода – НОБЕЛІВСЬКА ПРЕМІЯ МИРУ.
6 Грудня – День Збройних сил України !
Це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави.
Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.
Паліндроми - слова, рядки, речення, тексти (вірші), які читаються однаково зліва направо й справа наліво.
Зі словами більш- менш зрозуміло. Усiм вiдомi слова, якi однаково читаються як злiва направо, так i справа налiво (око, дiд, піп, наган, Пилип, радар, ротатор).
Врештi, добряче попотiвши, можна придумати i симетричні речення, якi даватимуть однаковий змiст при прямому та зворотному читаннi (для прикладу, «Я несу гусеня» чи «Де помити мопед?»).
А вірші?
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей із вадами здоров’я. За статистичними даними приблизно 15% населення мають ту чи іншу форму інвалідності.
Люди піклувалися один про одного ще з первісних часів, про що свідчать знайдені кістки зі слідами заживлення. Це означає що, немічну людину доглядали тривалий час. В усі часи люди з інвалідністю повністю залежали від доброї волі найближчого оточення. І вони пристосовувалися до наявних умов. Побачивши таку людину, ми маємо розуміти, що на її місці може опинитися будь хто. Але вони не прагнуть викликати жаль.
"Я не хотіла уваги хлопців. Точніше - хотіла, але це не було в мене ідеєю фікс, як у Таньки, наприклад, чи в Юльки. Але, дідько забирай, чому Артур (на мій погляд, більш-менш нормальний пацан у класі) віддав презент - ні, навіть не Юльці, а похмурій і неприязній Аньці, яка ходить на дзюдо (ха-ха, дуже жіноче заняття!), крутить хвостик своєї коси, коли відповідає біля дошки, і не вимовляє "ш". Я що - гірша за Аньку? Якби ж лише Артур! Чому Сашко, Івась, кожен йолоп чоловічої статі в цьому класі мене пропустив? Я стала невидимкою? Це через те, що я, як інші дівки, не ношу барбячі сукні, не стріляю очицями, а також не нарощую нігті, а стрижу їх під корінь?" - думає головна героїня повісті Тетяни Стрижевської "Де ESC з моїх халеп?" Сніжана (Сніжка).
Тетяна Стрижевська - молода українська письменниця, пише підліткові повісті, але не просто пише, а від імені підлітка, і тонко осягає дійсність його відчуттів.