День Святого Валентина прийнято відзначати 14 лютого. Це свято в Європі почали святкувати ще кілька століть тому, а в Україну воно прийшло зовсім недавно і стало популярним у 90-х роках. Святий Валентин вважається символом всіх закоханих, тому це свято дуже красиве і романтичне. Воно створено для тих, хто любить, і тих, хто тільки готується пізнати це прекрасне почуття.
Любов — це незвичайне почуття, завдяки якому, кожна людина відчуває себе по-справжньому щасливою. Вона окрилює, дає силу і сміливість для здійснення божевільних вчинків.
15 Лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З кожним роком все далі від нас події Афганської війни. Афганістан… Уже 29 років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. Радянська пропаганда називала це «виконанням інтернаціонального обов’язку , наданням братської допомоги народам, що борються за національне визволення від імперіалістичних посягань». Афганська війна не стала загальною бідою нашого народу, а залишилася бідою тільки тих, хто в ній приймав участь. Для більшості людей вона так і залишилась далекою , чужою і невідомою.
«Стривож хоч раз вечірню тишу» – під такою назвою відбулося бібліопаті . Молоді люди зібралися в бібліотеці, аби відсвяткувати одне з улюблених свят – День Валентина.
До бібліотеки завітали талановиті та творчі студенти різних навчальних закладів міста, та люди з молодою душею та прагненням естетичної насолоди.
На початку вечора гостей полонила музика у виконанні Олесі Якушиної – лауреата всеукраїнських та міжнародних концертів на фортепіано. Вона налаштовувала всіх на ліричний, романтичний настрій.
В Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва 9 лютого 2018 року відбувся майстер-клас з виготовлення флористичної валентинки «Солодкий букет». Провела майстер-клас Світлана Заворотна. В цей романтичний день закохані намагаються якнайромантичніше проявити свої почуття. Учасники майстер-класу подарують своїм коханим «солодке серце» у вигляді квітів та цукерок.
День Валентина – свято доволі розповсюджене. Його святкують майже у всіх країнах світу Народився День закоханих (принаймні у тій формі, яку ми знаємо сьогодні) в середньовічній Європі, звідки згодом помандрував до Америки, а до нас дістався разом з незалежністю. Так от, 14 лютого пов’язане з ім’ям християнського святого Валентина. От тільки історія частенько замовчує, що таких персонажів насправді було як мінімум троє: Священик і лікар, якого стратили 14 лютого під час гонінь на християн за часів Клавдія ІІ. Єпископ, з яким фактично сталось те ж саме: був убитий за приналежність до християнства під час панування Авреліана. Стратили його теж 14 лютого, і навіть поховали в тому ж місці, що і його попередника. Це часто спричиняло різного роду непорозуміння. Кандидат на пост Папи, що проживав у Єгипті та у своїх проповідях говорив про шлюб як ідеал християнської любові. Однак про його смерть та місце поховання нічого не відомо. Вважається, що усі три Валентина возвеличували кохання, допомагали молодим залагоджувати суперечки і охоче вінчали закоханих. Та все ж багато людей більше схиляються до думки, що покровителем закоханих був саме єпископ Валентин. Але і з його життєвою історією не все зрозуміло. Отож Імператор Клавдій ІІ був страшенним противником шлюбів, адже вважав, що це заважає солдатам: одружені чоловіки більше думають про дружину та дітей, аніж про благополуччя власної країни. Тому він заборонив шлюби взагалі. Однак, жив у ті часи Валентин, який таємно вінчав усіх охочих. Звичайно, від Клавдія це не вдалося приховати, тому винуватця кинули за грати. Та лихо не без добра. Валентин і дочка тюремника Юлія закохалися одне в одного і почали листуватися. Історія закінчилась трагічно. Перед стратою, 13 лютого Валентин надіслав коханій свого останнього листа, підписаного словами "Твій Валентин". Дівчина прочитала його 14 лютого, коли коханого вже не було в живих. Наприкінці ХІІІ ст.. набуло популярності надсилати романтичні послання коханій людині. Найдавніша валентинка зберігається у Британському музеї в Лондоні. Ця листівка підписана герцогом Орлеанським Чарльзом 1415 року. На той час, він був ув’язнений і таємно відправив послання-кохання своїй дружині.
7 лютого 2018 року в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулися вільні бесіди про літературу з талановитою землячкою, письменницею, журналістом - письменницею Маргаритою Бордонос. “Володарі слів та літер,” – це про Маргариту Іванівну Бордонос. Письменники – це особливі люди. Вони приносять у наше життя радість, розуміння, естетичну насолоду.
7 лютого Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва зустрічала студентів ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА №15.
Яка вона сучасна молодь? Про що вона мріє, чим живе, що цінує, на кого рівняється, які проблеми її хвилюють? Які її цінності , пріоритети , погляди?
Відповіді на ці питання шукали учасники тінейджер форуму «СПІЛКУВАННЯ МОЛОДІ НА ЦІКАВІ ДЛЯ НИХ ТЕМИ».
"Я не напишу жодної сторінки, жодної фрази, що їх не змогли б прочитати діти, для яких я творю і яких я дуже люблю."
Жюль Верн
А ти любиш подорожувати?... Відповісти на це питання можна, взявши до рук один з романів Жюля Верна: "П'ять тижнів на повітряній кулі", "Подорож до центра Землі", "Таємничий острів", "Діти капітана Гранта", "Двадцять тисяч льє під водою", "Навколо світу за 80 днів", "П’ятнадцятирічний капітан»…
02 лютого 2018 року в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва стартував проект - молодіжний дискусійними майданчик «Ми політики майбутнього». Цього разу на зустріч з молоддю завітав молодий чернігівський політик Дмитро Іванов. Під час жвавого спілкування Дмитро Валерійович націлив молодь на важливості здобувати освіту, вкладати зароблені гроші і отримані знання в свій розвиток, бути сміливими та визначитись в чому ти найкращий.