В кожній мові є вирази, що можуть «загнати в глухий кут» недосвідченого перекладача. Ну справді, як можна перекласти дослівно фразу спортивних вболівальників «Ну і втерли ми сьогодні носа супернику!» ???
А все тому, що не всі слова і фрази в мові піддаються дослівному перекладу, інколи необхідно шукати аналоги таких фраз, близькі за значенням. І це стосується не лише нашої мови. А винуватцями таких «мозколомок» є фразеологізми.
Що ж це таке?
Книжкова виставка "Твори-ювіляри"
«Книжкові багатства являють собою літературне дзеркало життя»
М.А. Рубакін
Багато є книжок, які читає і перечитує не одне покоління читачів. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Здається, що їх герої живуть серед нас, а їх характери, ставлення до життя так близькі сучасній людині, що часом важко повірити, що книзі вже понад 100, а іноді й 500 років. І читаючи такі книжки, не завжди замислюєшся про час її написання…
1 грудня відзначається всесвітній день боротьби зі СНІДом.Цим днем починається щорічна кампанія, розроблена з метою спонукати до громадської підтримки та розвитку програм, що запобігають розповсюдженню ВІЛ-інфекції та сприяють підвищенню обізнаності щодо проблеми ВІЛ/СНІДу. Вперше цей день відзначили в 1988 році після саміту міністрів охорони здоров'я з усього світу, які закликали до духу толерантності і більшого обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу. Всесвітній день боротьби зі СНІДом має за мету посилити глобальні зусилля щодо подолання пандемії СНІДу.
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка.
28 листопада – День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій.
Голодомор 1932-1933 років в Україні - не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу.
Понад 14 мільйонів українців заморили штучним голодом для досягнення злочинної політичної мети - ослаблення та винищення волелюбного українського селянства - соціальної основи нації. Розміри катастрофи впродовж десятиріч уперто замовчувались.
Робилося все, щоб приховати правду, щоб світова громадськість не дізналася про справжні масштаби трагедії.
Безумовно усі українці знають про явище голодомору. Маємо таке загальноприйняте визначення: Голодомор 1932 – 1933 роках – акт геноциду українського народу, організований комуністичним керівництвом шляхом створення штучного масового голоду що спричинив загибель мільйонів людей.
Геноцид - діяння, умисно вчинене з метою повного або часткового знищення будь-якої національної, етнічної, расової чи релігійної групи.
Співробітники Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва підготували годину пам’яті «Свічка плакала в скорботі» і підібрали добірку літератури, яка допоможе користувачам дізнатися більше про цю трагедію. У зібраних книгах, Ви можете знайти спогади очевидців, документи, нариси, твори професійних та самодіяльних письменників, безліч світлин та зображень художніх творів.
Нові книжки в бібліотеці створюють гарячий ажіотаж у справжніх книгоманів. Адже кожному з них життєво необхідно дізнатися про літературні новинки й нові видання, вдихнути запах нових сторінок та обрати щось цікавеньке, поки хтось не випередив! Отже, раді представити книжки, які зігрівають цієї найкнижковішої пори!