Що робити коли Ви не знаєте ким бути, який фах обрати, куди податися? Особливо страшнувато, коли Ви надто юні, не маєте життєвого досвіду, навіть якихось хобі. Пропоную до Вашої уваги «100 слів про книгу» Оксани Сайко «Кав’ярня на розі».
Кав’ярня на розі – місце куди приходять найнесподіваніші люди. А у житті так і буває: щоб зустріти когось, треба кудись піти, щось робити.
Головна героїня – молода дівчина на ім’я Ліда, закінчила школу, працює саме тут, у кав’ярні свого дядька, поки готується поступати до ВУЗу. Та не подумайте що це історія про Попелюшку на яку звалилися дарунки долі. Щось їй муляє, вона не знає що їй потрібно насправді. Цікаво, що до кав’ярні приходять відвідувачі які мають подібні проблеми!
10 грудня у всьому світі святкують Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.
Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, у якому були чітко сформульовані положення про права людини.
До речі, Загальна декларація прав людини внесена до Книги рекордів Гіннеса як документ, перекладений понад 400 мовами і діалектів, що свідчить про її універсальний характер і масштаби її поширення.
Запрошуємо вас на годину спілкування «Лабіринтами права», під час якої, сподіваємось, ви отримаєте нові знання про права та обов’язки людини.
Місто Батурин, що на Чернігівщині, є найяскравішою пам'яткою козацької доби, оскільки довгий час місто було резиденцією гетьманів Лівобережної України, зокрема Івана Мазепи, Пилипа Орлика і Кирила Розумовського. Триповерховий палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського, побудований у 1799–1803 роках архітектором Чарльзом Камероном. Довгий час палац був у занедбаному стані, проте у 2003-2008 роках його реставрували і він набув свого теперішнього вигляду. У палаці налічується 55 кімнат, але тільки деякі з них відкриті для відвідувачів.
Норвегія – побач казку своїми очима.
Норвегія, мабуть, одна з найбільш омріяних країн. Вона вабить красою первозданної природи і неймовірними ландшафтами.
Для українця Норвегія – це щось недосяжне, дороге і прекрасне. Але все не настільки неможливо, як вам здається. І все завдяки книгам!
Логічно розпочати знайомство з Норвегією з її столиці – міста Осло. Воно знаходиться на початку мальовничого стокілометрового Осло-фіорда та оточене густими дикими лісами.
7 грудня відзначають День Української Хустки.
Хустка — жіночний аксесуар, який є символом багатовікових традицій українського народу та має свою власну історію. Українки повертаються до прадавніх трендів. Дедалі частіше на вулицях міст можна побачити жінок, дівчат одягнених у колоритні хустки, які носили колись наші бабусі та прабабусі.
Сьогодні – це модний аксесуар. Українська хустка ― це не лише головний убір жінки, але й важлива сімейна реліквія, яку передавали з покоління в покоління. Це давній символ жіночої душі, кохання та вірності.Якими ж були хустки в давнину? Яке вони мають значення в житті українського жіноцтва?
Джон Стрелекі входить до переліку «100 визначних постатей у галузі лідерства та особистісного розвитку, які надихають найбільше». Тому його книга «Кафе на краю світу» вводить в особливу атмосферу затишної кав’ярні, у якій можна не лише випити філіжанку смачної та запашної кави, а й подумати над життєво важливими питаннями. Книга особлива тим, що завдяки художній формі та приємній атмосфері до читачів приходять несподівані рішення, які роблять життя кращим. «Кафе на краю світу» – це мотиваційна книга, яка точно змінить вам життя.
До яких тільки "топів" не входить книга Дорж Бату "Франческа,повелителька траєкторій" Недолуга, смішна і просто РЖАЧНА дівчина з Сицилії Франческа - новий кумир тисяч українських читачів.
«Франческа. Повелителька траєкторій» — дебютний роман українського письменника бурятсько-монгольского походження Доржа Бату. Роман розповідає про пригоди аерокосмічного оператора НАСА Франчески, яка знаходить час для курйозів та веселощів навіть на найвідповідальнішій роботі космічного оператора.
Кумедні історії, які постійно відбуваються з його запальною та інфантильною колегою, Дорж Бату почав записувати просто тому, що шкода було забувати такі смішні оказії.
Від сивої давнини до сьогодні чільне місце в українському побуті займає рушник. З ним народжуються, одружуються і йдуть із життя. З хлібом сіллю на рушнику зустрічають дорогих гостей, без нього не обходиться жодна урочиста подія в родинному чи громадському житті.
І.М. Гончар якось сказав, що Україна має стільки рушників, що ними можна оперезати всю земну кулю. Український рушник можна порівняти хіба що з народною піснею, вишиванкою і писанкою, разом з ними він є невмирущим символом України. Наш рушник є і оберегом і молитвою, і засобом спілкування з предками.
Відділ абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва пропонує Вам поринути у світ давнього побуту наших предків і дізнатися багато корисного та цікавого про український рушник.
Відео можно переглянути тут