Кажуть, теперішні підлітки взагалі не читають книжок. Їм дай лише полайкати когось в Інстаграмі чи пострімити «Доту». Ми такими не були, сучасне покоління – пропаще, попереду – безодня невігластва, в якій зникнуть всі надбання людства. Ви теж так думаєте? А може, все не так погано?
Сучасний підліток – такий же, що й колись. Його потрібно зацікавити та мотивувати, і він закине комп’ютер заради справді крутої книжки. Просто зацікавити нинішнього тінейджера – набагато складніше, аніж пубертатника минулого століття. Складніше, але цілком можливо.
Це видання стало справжнім бестселером , але – що найголовніше – його справді читають підлітки!
Подорожі і мандрівки завжди дають нові емоції та враження, розширюють кругозір, дозволяють дізнатися багато цікавого про культуру і природу різних народів і країн.
Кожна людина мріє про подорожі, які дарують незабутні враження від пам’яток історії, культури, природи.
Відвідування багатьох куточків Землі надають можливість не тільки побачити безліч цікавого, а й з’ясувати, як живуть різні народи на Планеті. Проте, жодна людина не в змозі відвідати всі місця, й тоді на допомогу приходять книжки. Давайте мандрувати разом! МРІЙ! ЧИТАЙ! МАНДРУЙ!
Переглянути відео можна тут
Українці вважають: на подвір’ї має бути колодязь або криниця. Часто криниця була одна на цілу вулицю або околицю, сюди сходилися всі стежки, тут люди спілкувалися, отримували всю інформацію про життя села. Слово криниця за давніх часів означало «джерело». Якщо господар мав на подвір’ї власну криницю, то в спеку господиня зберігала в ній молоко й масло, опустивши посудину на мотузці.
Криниці присвячено безліч народних казок, повір’їв, легенд. Кринична вода, взята до схід сонця мала лікувальні властивості: її брали на омивання породіллі, на коровай брали воду з семи криниць, дівчата вмивалися криничною водою на красу. Деякі з криниць мали воістину «живу воду», якою виліковували навіть безнадійно хворих людей.
Роман "Керрі" - книга неймовірного Стівена Кінга. Сама історія захоплює з перших сторінок.
В книзі підіймаються важливі теми, над якими дійсно потрібно замислитися. Головна героїня книги Керрі Вайт була жертвою цькування однолітків, або говорячи сучасною мовою булінгу. Крім однолітків досить жорстоко з дівчиною поводилася і її мати. Мати була релігійною фанаткою і в такому ж дусі намагалася виховувати і Керрі...
Одного разу під час чергової витівки однолітків Керрі завдяки накопиченій негативній енергії знищує не лише своїх кривдників, але й все навколо. І ось цей момент у книзі - найцікавіший. Ким слід вважати Керрі: монстром чи жертвою? Адже з одного боку вона зазнала надто багато знущань, з іншого, вона нічим не гірша за своїх кривдників, адже відповідає злом на зло.
Незважаючи на карантинні обмеження бібліотекарі відділу абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва хочуть донести до відома своїх користувачів інформацію про знаменні дати, зокрема про 200-річчя з дня народження видатного письменника, мислителя Федіра Михайловича Достоєвського (30 жовтня 1821- 28 січня 1881), автора безсмертних творів: "Ідіот", "Злочин і кара", "Приниження і ображені", "Брати Карамазови" та багатьох інших.
Після закінчення карантинних обмежень запрошуємо до #АБ_ЧОБЮ познайомитись з творчістю Ф.М.Достоєвського, а зараз пропонуємо перегляд виставки-ювілею "Великий гуманіст" в режимі онлайн. Щоб подивитися відео натисніть тут
Побачити Європу — мрія кожної людини. Скільки всього нового й прекрасного таїть у собі наша планета.
Скільки в Європі країн — стільки й незвіданих далей, доріг та відкриттів. Кожна культура унікальна та містить у собі звичаї та традиції, відкривши які ми зможемо ближче пізнати інших людей. І все це манить і зачаровує, притягує нас.
Весь світ відкритий людині, і подорожі перестали бути важкою справою для всіх нас. З чого складається наше життя?
Просте і водночас незбагнене диво - українська хустка. Барвиста, як сад навесні... Мережлива, як світанки над річкою...
Хустка з давніх-давен основний і улюблений убір української жінки. Пов’язуючи голову хусткою, жінка залишала обличчя відкритим, що свідчило про її волелюбність.
Взагалі, хустка супроводжувала людину протягом усього життя — від народження і хрестин до поховання та поминання. Нею обдаровували кумів під час хрестин і весіль. Для жінки хустка була оберегом, оскільки захищала волосся володарки від навороту та злого ока.
«Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительська діяльність народу»
Олександр Олесь
Для кожної людини її мова – найкраща, найзворушливіша. Це – загальновідома істина. Чи відчуваємо велике таїнство живого Слова, зокрема Рідного, Українського? Чи достатньо уважні ми до своєї мови? Мова – неоціненний скарб народу, найголовніший літопис його життя.