«Не бійтесь заглядати у словник:
це пишний сад, а не сумне провалля»
Максим Тадейович Рильський
Для Вас у відділі абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва бібліотекарі підготували книжкову виставку-довідку "Всезнаючі помічники - довідники". Ці книжки стануть у нагоді усім, хто хоче поповнити знання та прагне самовдосконалення.
Кожна дитина – це найбільший та найцінніший скарб для своїх батьків та родичів, а всі діти разом – це скарб суспільства, і від того, наскільки ми цінуємо та поважаємо кожного – залежить і наше життя у майбутньому.
Наш світ не такий безхмарний та яскравий, як нам іноді хочеться його бачити і ми, люди, намагаємося закрити очі та не помічати деяких його особливостей, думаючи, що нас це не стосується і нам це не потрібно.
Однією із таких «особливостей», яка довгий час була приховано є «інвалідність», зокрема, дитяча інвалідність. Термін «інвалідність» сьогодні є некоректним та не рекомендованим до вживання, адже це в деякій мірі образливо для людини. На зміну цій термінології прийшли сучасні - «дитина з особливими освітніми потребами», «дитина з інвалідністю».
День 14 жовтня в нашій країні багатий на свята. На цю ж дату припадають такі значущі для України свята, як День захисників і захисниць України, День українського козацтва і свято Покрови Пресвятої Богородиці. І це не випадковість, бо вшанування нашого війська на Покрову — це історична традиція, адже з давніх-давен саме Вона є покровителькою українських збройних формувань – нащадків князівських дружин і волелюбного козацького війська.
Згадуючи про захисників, не можна не згадати про Козацтво. Бо саме в ньому і проявився мужній і волелюбний дух наших предків, через Козацтво створювалася історія нашої країни.
«Народ мій є. В його гарячих жилах
Козацька кров пульсує і гуде…»
В. Симоненко
14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, в нашій країні відзначається День українського козацтва.
День українського козацтва – це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.
До свят Покрови, Дня українського козацтва та Дня захисників та захисниць України фахівці відділу абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва провела ряд заходів для дітей як у бібліотеці, так і поза межами бібліотеки.
Адже 14 жовтня Україна відзначає декілька особливих подій. Це і чудо Покрови Пресвятої Богородиці, яке святкують усі християни, починаючи із давніх часів. Також українці вшановують наших предків які так само, із сивої давнини, та сьогодні обороняли нашу землю і продовжують робити це. Про це все не втомлюються розповідати дорослі молодому поколінню.
14 жовтня в Україні у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва відзначається і нещодавно запроваджене свято -День захисника і захисниць України.
Божа Матір вважалася покровителькою українського козацтва, а 14 жовтня був одним з найважливіших днів для козаків, коли вони проводили ради, де вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
Найкращі традиції воїнів-русичів і козаків, січових стрільців і вояків УПА успадкували бійці сучасних Збройних сил України, які сьогодні відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором.
14 жовтня – визначна дата, яка символізує багаті і славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців на всіх етапах її багатовікової історії.
Цього дня українці святкують одразу чотири свята: Свято Покрови Божої Матері; День українського козацтва; річницю створення Української повстанської армії (УПА) та День захисників та захисниць України.
Тож, з нагоди цього свята вшановуючи наших Героїв, які віддали своє життя за Україну в читальній залі Ченігівської обласної бібліотеки для юнацтва відбулася година національної гідності «ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД!».
Воїне, лицарю славний
Ти зброю тримаєш в руках,
Щоб на нашу країну-державу
Злий не позарився враг.
Будь мужній і будь достойний
Ти слави своїх батьків,
Відважний вкраїнський воїне,
Нащадку славних козаків!
Не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається у нашому державному гімні. Козацтво-це втілення прагнення нашого народу на самовираження та національний суверенітет. У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться і за рідну землю без роздумів віддасть своє життя. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам'яті поколінь.