"- Я тобі скільки разів казала: хімію не купувати? Ти мене взагалі слухаєш? Подивися на себе - і так товста, а знову чіпси притягла! Скоро у двері не пролізеш!
Ліза дивилася на маму й щипала себе за шкіру правої руки. Біль давав змогу дотерпіли до кінця. Якщо піти, не дослухавши,-буде гірше. Це вони вже проходили. Тому треба слухати, бодай робити вигляд, що слухаєш. От зараз мама договорить - і все скінчиться. Зараз, зараз..." - булінг, булімія, психологічне насильство однолітків над обраними, віртуалізація у соцмережах, проблеми батьків і дітей, самогубство - всі ці актуальні проблеми розкриває Анастасія Нікуліна в своєму романі-бурі "Сіль для моря або Білий Кит".
Наприкінці вересня осінь дарує нам різнобарв’я природи і своє неповторне свято – Всеукраїнський день бібліотек.
З давніх – давен людина почала збирати книги. Ще і слова такого не було «бібліотека», а зібрання книг вже існувало. Багаті правителі вважали за свій обов’язок та честь мати при своїх палацах книгозбірні.
Мінялись епохи, змінювались і бібліотеки. Сьогодні це вже не просто книгосховище, це - соціокультурний центр, де кожен знайде собі заняття до душі.
І кожного року, 30 вересня, бібліотеки запрошують всіх бажаючих відзначити своє професійне свято разом.
А ви знаєте, що серед козаків були ті, про кого казали, що їх «ні вогонь, ні вода, ні шабля, ні звичайна куля, крім срібної, не брали» і що вони «могли відкривати без ключів замки, плавати на човнах по підлозі, як по морських хвилях, переходити через річку по сукняній повсті чи циновках з лози, брати в голі руки розпечені ядра, бачити за кілька верств довкола себе, перебувати на дні ріки, влазити і вилазити з туго зав’язаних і навіть зашитих мішків, «перекидатись» у котів, перетворювати людей у кущі, вершників – на птахів, залазити у звичайне відро і плисти в ньому під водою сотні, тисячі верств»…
Звичайно, це перебільшення, але…
14 жовтня відзначається День українського козацтва та захисника України. Козацтво в Україні виникло понад 500 років тому за Дніпровськими порогами – на Запоріжжі. Про походження назви «козак» історики, що вивчають минувшину, сперечаються давно. Сьогодні більшість учених вважає, що слово «козак» прийшло до нас із мов тюркських народів від слова «кайсак». Воно означає вільну, незалежну людину зі зброєю. За потреби він захистить і себе, і кордони своєї землі. Це вільні шукачі пригод, завзяті відчайдухи. А першу Січ спорудив звитяжний гетьман запорожців князь Дмитро Вишневецький. Її збудували на острові Хортиця.
Роман "Аутсайдери" Сьюзан Гінтон, написаний у 1967 році та націлений на підлітків, викликав величезний ажіотаж у Америці і тривалий час був забороненим.
Однак, зараз "Аутсайдери" знаходяться у списку світової класики XX століття та є обов'язковими для вивчення у всіх американських школах.
ЗАВДАННЯ НА ЛОГІЧНЕ МИСЛЕННЯ
У запропонованих текстах НЕ ЙДЕТЬСЯ про те, що...???
А ) традиційні бібліотеки залишаться в минулому
Б ) паперова книжка – це засіб зв’язку між поколіннями
В )книжка – один з найдосконаліших винаходів людства
Г )друкована книжка ще довго не зникне з нашого життя
Віртуальний майстер - клас до Всеукраїнського дня бібліотек "ЗАКЛАДКА ДЛЯ УЛЮБЛЕНОЇ КНИГИ".