Ось і прийшла зима з морозами, снігами та заметілями. Гарно взимку! Радіють їй всі діти, бо їм дуже подобаються дива. А коли ж дивам відбуватися як не взимку, у зимові свята? День святого Миколая, Новий рік, Різдво - свята, з якими у кожну оселю приходить добра казка.
За повір'ям, в ніч з 18 на 19 грудня опускається з неба на землю святий Миколай-Чудотворець, заходить до кожної оселі і дарує дітям чудові гостинці. Але тільки, якщо ви чемні, працелюбні і доброзичливі - чекайте вранці чудовий подарунок. Тому що бешкетникам і ледачим Миколай приносить різки. Гостинці від святого Миколая - це винагорода за добрі справи та слухняність.
Засідання Центру Правової Інформації « Молодь. Право. Закон» 12 Грудня 2018 року
Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 “Про Всеукраїнський тиждень права” Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Тематика днів правових знань у відділі читального залу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва сприяє підвищенню рівня правової культури , інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та змісту.
Засідання Центру Правової Інформації « Молодь. Право. Закон» 10 грудня 2018 року
З 25 листопада по 10 грудня проходила щорічна акція «16 днів проти насилля». Акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про попередження насильства в сім'ї» насильством у сім'ї є будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
14 грудня в Україні відзначається День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Чорнобиль і досі є незагоєною раною.
Людині притаманно до чогось прагнути. Сім’я, освіта, вдала кар’єра, добробут, відпочинок, творчість – це далеко не повний перелік життєвих потреб. Більшість з нас живе у світі проблем та переживань. У сучасному світі дуже важко залишитися людиною. Чому це стається? Чому одні люди досягають успіху, а інших переслідують невдачі? Чи можливо зробити так, щоб проблеми вирішувались легко та швидко, потрібні цілі досягалися і життя доставляло тільки задоволення? Як навчитися жити спокійно та радісно? Якщо ці чи інші подібні питання виникали у вашій голові, то для вас у відділі абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва експонується виставка-порада: «Як залишитися людиною в нелюдському оточені».
Щороку, 6 грудня, в Україні відзначається День Збройних Сил України. Це свято було запроваджене у 1993 році постановою Верховної Ради, адже саме 6 грудня 1991 року був прийнятий закон "Про Збройні Сили України", що вважається офіційною датою створення армії незалежної України.
На сьогоднішній день Україна створює мобільну, боєздатну армію, яка боронить свою незалежність на Сході України із залученням різних видів озброєння та техніки, допомагає цивільному населенню на окупованих територіях. В цих складних умовах проявилися найкращі риси українських військових.
«Незнання закону не звільняє від відповідальності.
А ось знання - нерідко звільняє».
(С. Лец)
10 грудня у всьому світі відзначається Міжнародний день прав людини. Це свято було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.
Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, у якому були чітко сформульовані положення про права людини.
До речі, Загальна декларація прав людини внесена до Книги рекордів Гіннеса як документ, перекладений понад 400 мов і діалектів, що свідчить про її універсальний характер і масштаби поширення.
Волонтерство - це розмір твоєї душі,
це відчуття, коли віддаєш щось своє,
власне і радий поділитися тим…
У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засноване ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН.
В Україні волонтерський рух почався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.
Звісно, волонтерство — не робота. Це на 100% покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання — те, що веде волонтерів вперед.Волонтер - у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей похилого віку тощо.