21лютого-Міжнародний день рідної мови.
Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного нема.
Сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів. За лексичним запасом українська є найбільш спорідненою з білоруською – 84% спільної лексики, польською – 70% і сербською – 68% .
Віктор Гюго увійшов в історію як великий письменник-романтик, гордість французької культури, гуманіст, захисник знедолених, поборник добра і справедливості. Читачі усього світу знають його романи, які зображують яскраві картини народного життя.
Він народився 26 лютого 1802 року в Безансоні (Франція). Він був сином наполеонівського генерала, родом з буржуазної сім'ї. У підлітковому віці були написані перші твори.
У двадцять років Гюго надрукував перші вірші, Незабаром Гюго зайняв своє місце серед висхідних зірок свого часу: де Віньї, Нодье, Готьє і Ламартіна.
20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.
Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні фахівці відділу абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва запросили учнів ліцею 16 на патріотичну годину "Час плине, а пам'ять залишається"
Під час заходу присутні познайомились з історичним і суспільним значенням Революції Гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, вшанували героїзм українських захисників.
21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».
Наша нація вже четверте століття веде виснажливу боротьбу за самовизначення і окрему від сусідніх народів державу. І однією з найважливіших ознак української ідентичності є саме мова. Поки є українська мова – є окрема українська нація.
День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 для вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Саме цей день у 2014 році став найдраматичнішим і переломним етапом Революції гідності, днем масових розстрілів мирних демонстрантів у Києві. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь, ті, хто лише починав жити.
У списку небесних сотників – українці, вірмени, грузини, поляки, білоруси. Їх вік – від 17 до 73 років. Це були студенти, архітектори, юристи, будівельники, вчителі, підприємці, художники, програмісти.
Мова – запорука iснування народу.
Захищаючи рiдну мову,
ти захищаєш свiй народ,
його гiднiсть, його право на iснування,
право на майбутнє.
Не ухиляйся вiд цiєї боротьби…
Це наш iсторичний обов’язок,
виправдання нашого перебування на цьому свiтi.
Василь Іванишин
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови - свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня - підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави.
З нагоди свята у відділі абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва експонується книжкова виставка «М’яка сила України».
На виставці представлені книжкові видання, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української. Виставка представляє і розмаїття словників – скарбниць української мови. Також на виставці читач знайде видання славетних майстрів українського слова: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди.
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).
Цього дня в усіх регіонах України проходять урочисті пам'ятні заходи і церемонії — покладання квітів до пам’ятних знаків, проведення мітингів-реквіємів, зустрічей з учасниками бойових дій на території інших держав. У храмах і монастирях відбуваються панахиди за загиблими та померлими учасниками бойових дій на території інших держав.