«Знайомтеся – Дж.Х.Чейз» - під такою назвою у відділі абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва експонується книжкова поличка, яка присвячена 115-річчю «королю крутих детективів», майстру детективного жанру – Джеймсу Хедлі Чейзу.
Джеймс Хедлі Чейз (справжнє ім'я Рене Брабазон Раймонд) народився 24 грудня 1906 року в Лондоні, в родині офіцера. Чейз здобув освіту в королівській школі в Рочестері. У 32 роки за 12 днів написав свій перший детектив "Немає орхідей для міс Блендіш". Роман став однією з найбільш продаваних книг десятиліття. Пізніше Чейз був викритий у плагіаті сюжету роману і приніс публічне вибачення.
Ставши професійним письменником, Чейз перервав свою творчість тільки у зв'язку зі службою в армії під час Другої світової війни, коли був льотчиком Королівських ВПС.
Бібліотекарі відділу абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва завітали на годину народознавства "Святий Миколай йде, за собою зиму веде" до дітей 6-В та 7-Г класів школи №33.
День святого Миколая прийнято святкувати 19 грудня. Свята найбільше очікують діти. Адже саме в ніч проти 19 грудня вони отримують від святого подарунки. Батьки з дитинства привчають малюків, що святий Миколай приносить солодощі лише слухняним діткам.
Хто такий святий Миколай: історія. За історичними переказами святий Миколай жив у 200-х роках нашої ери в набожній родині. Батьки намагалися виховувати свого сина в релігійній атмосфері. Миколай ріс аскетом, тобто завжди старався допомогти всім, хто цього потребував і не дуже турбувався про власні зручності, навіть усамітнювався в келії. Вчився, потому став священником, згодом - єпископом. Після смерті батьків майбутній святий Миколай роздавав спадок сім’ї біднякам. Але робив це таємно.
Зима… Чарівна снігова володарка. У кожного з нас вона асоціюється з казкою та дитинством, святами. Зимовий цикл свят є найбільш популярним в народі. Веселі зимові свята відмічають і дорослі, і діти. Вони супроводжуються пустощами, розвагами, жартами, піснями.У ці дні загадують бажання, замовляють подарунки, ворожать на майбутнє, водять Маланку, ставлять вертеп, співають колядки і щедрівки та ще багато дитячих та дорослих забав…
Книжковий спіддейтінг. Лорі Андерсон"Говори" інтелектуальні знайомства з книгою від ЧОБЮ
Хочете відірвати дитину від комп’ютера та показати, що світ книжок може бути в тисячу разів цікавішим за будь-яку «стрілялку» та соцмережі? Це реально! А в складному підлітковому віці так важко віднайти в собі впевненість, щоб домогтися уваги, навчитися говорити й не боятися.
Ця книжка допоможе юнакам та дівчатам розібратися в собі та уникнути помилок, а батькам — зрозуміти власну дитину. Щоденник 13-річної дівчинки, в якому вона описує все, що з нею відбувається.
Самотність та відчуженість – всередині; насильство, лицемірство та байдужість – ззовні.
Ось і розпочався калейдоскоп зимових свят. Бібліотекарі відділу абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва прагнуть долучити молодь до національних українських свят: Святого Миколая, Новорічних та Різдвяних.
Фахівці навчають молодь колядкам, щедрівкам, поваги до народної творчості. Щороку працівники бібліотеки намагаються зробити новорічні заходи веселими та змістовними.
15 грудня учнів КЗ ЧВПУ запросили на дружні посиденьки "В очікуванні свята". Під час заходу молодь дізналася про календарні зимові свята українців та їх святкування, брала участь у різноманітних конкурсах, літературно-розважальних іграх та вікторинах.
Запах мандарин, сніг, новорічна ялинка…ось, що робить наш настрій по-справжньому святковим.
Всім відомо, що передчуття свята часто набагато приємніше, ніж саме свято. Тому важливо якомога раніше відчути наближення Нового року і зануриться в його казкову атмосферу.
Ще не маєте новорічного настрою? То ловіть!
В нашій бібліотеці вже панує новорічно-різдвяний дух. В кожному куточку бібліотеки святкова атмосфера, приємні сюрпризи, оригінальні ялинки.
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Це сумна дата в новітній українській історії.Ще й досі ми не можемо сповна оцінити і осмислити наслідки вибуху.
Чорнобиль для нас – це 3,3 млн. постраждалих від катастрофи та її наслідків, серед них понад 1 млн. дітей, це понад 54 тис.кв.км. території, що зазнала прямого радіаційного ураження, це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки. Починаючи з 2006 року відповідно до Указу Президента в Україні вшановують ліквідаторів, які ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя зупинили невидимого ядерного монстра.
Книжковий_спіддейтінг – інтелектуальні знайомства з книгою від ЧОБЮ
"Таємне життя розуму" Маріано Сіґман
Сенсаційна подорож у глибини людського інтелекту від світового лідера нейронауки! Написана на основі найновіших досліджень книжка «Таємне життя розуму» Маріано Сіґмана пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті, розкриваючи таємничі процеси, що відбуваються в мозку і визначають, як ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо.
По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сіґман обстоює унікальний погляд.