« Кращий спосіб зробити дітей хорошими –
це зробити їх щасливими».
Оскар Уальд
20 листопада – Всесвітній день дитини. 20 листопада 1989 р. резолюцією 44/25 Генеральної асамблеї ООН була прийнята Конвенція про права дитини.
Саме тому щорічно 20 листопада світова спільнота відзначає Всесвітній день дитини.
Метою свята є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
«Григорій Сковорода – поява вельми замітна
в історії розвою українського народу,
мабуть, чи не найзамітніша з усіх
духових діячів наших XVIII ст.»
Іван Франко
3 грудня 2012 року виповнюється 290 років від дня народження Григорія Савича Сковороди.
Григорій Сковорода - видатний український просвітитель, філософ і письменник кінця XVIII ст. Хто торкався його творчої спадщини, той був задивлений і зачудований його всемогутнім людським розумом.
До цієї дати 16 листопада в ЗОШ № 23 була проведена літературно-історична композиція «Григорій Сковорода: життя і творчість».
"Мова вдосконалює серце
і розум народу, розвиває їх."
Олесь Гончар
9 листопада – День української писемності та мови.
День української писемності та мови, як державна дата, в Україні відзначається з 1997 року.
Це – значуще свято для українців усього світу, які об’єднані спільним корінням, історією, мовою, культурою і традиціями.
«Не цуратися рідної мови,
Не забувати її – це так мало!
Треба ще й плекати її,
І правильно користуватися нею».
Дмитро Білоус
Людина має завжди пам'ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, його мову. Знання мови народу, серед якого ти живеш, — ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови — священний обов'язок кожного.
«Что за прелесть эти сказки!»
А.С. Пушкин
Як можна уявити дитинство без казки?
Цікава історія заглиблює нестримну юну фантазію в чарівний світ краси, добра і магії.
Вона вчить з самого дитинства пізнавати в житті хороше, обирати правильний шлях; формує світоглядні орієнтири, які направляють до дружби і взаємодопомоги; веде по дорозі любові і мрії.
Під час осінніх канікул 25 жовтня з вихованцями клубу «Мушкетер» були проведені літературно-казкові забави «Здрастуй, казко!»
"Є в світі зваби немалі,
Цікава стежка кожна…
Але до рідної землі
Збайдужитись не можна"
В. Коломієць
В сучасних кордонах Чернігівська область утворена 15 жовтня 1932 року.
За площею це одна з найбільших областей України – її територія займає 31,9 тис. кв. км.
Чернігівська область поділяється на 22 райони, в ній налічується 15 міст, у тому числі 3 міста обласного підпорядкування (Чернігів, Ніжин, Прилуки).
“...Безмежний степ у високих травах. Ревіння дніпровських порогів. І тупіт копит, що відлунює аж у високих небесах. І плач дітей, жінок, і рев худоби. Вершники в острішкуватих шапках, на низеньких прудких конях женуть натовп людей і стадо корів. Вони нікого не бояться, вони тут господарі. Виловлюють на Україні все живе й женуть на Крим.
І раптом ніби з самого неба падає на степ могутній, мов грім, свист, — аж трави обізвалися сухим шелестом і сполохано побігли в усі боки. І загула, задвигтіла від бухкання копит земля.
«Народжене не в степах, а в душах українських,
козацтво навіки залишиться невмирущим
проявом духу і гордості української нації»
Богдан Сушинський
14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва.
З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрови Пресвятої Богородиці.