"Справжня любов народжується тільки в серці, яке пережило турботу про долю іншої людини".
В.О.Сухомлинський
Дитинство – це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Діти — наше майбутнє! У цій всім відомій фразі закладений глибокий зміст: піклуючись про юне покоління, ми піклуємося про своє майбутнє.Це знають всі, та нажаль саме діти часто найбільше страждають від байдужості нас, дорослих. Часто вони почувають себе непотрібними в своїх сімях, де батьки алкозалежні. Часто в них просто немає мами чи тата. Вже стало доброю традицією, що кожного місяця бібліотекарі читального залу відвідують вихованців Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.
Більшість з нас, звичайних людей, впевнена, що людство підпорядкувало собі природу і розкрило всі її таємниці. Вчені вважають, що це не так. Наприклад, вдома, на планеті Земля спостерігаємо безліч загадкових і важкозрозумілих явищ, які часто називають феноменами.
У повсякденному житті «феномен» розуміємо як незвичайне явище, рідкісний факт, те що важко збагнути. Природний феномен - спостережуване явище чи подія. Критерії за якими відбирають об’єкти - природні феномени такі:
Ура! Канікули! Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Чимало хто мріє про відпочинок коло моря, дехто – вирушити у захоплюючі подорожі до давно омріяних міст або місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книжки? Фраза банальна, але ж справедлива – у книг канікул не буває!
Літній відпочинок дітей - це не бездумне гаяння часу, байдикування. Цих золотих днів вистачить не тільки н
а сонце і на річку з морем, на заняття спортом та рухливими іграми – а також на читання творів за програмою.
Літнє читання – чудовий час для розширення кругозору дітей та їх творчої уяви. Бібліотекарі заохочують дітей до читання влітку, адже це цікаво, весело та корисно. До послуг читачів в читальній залі бібліотеки діють книжково-ілюстративні виставки: «Літо з книгою», «Подорожуємо разом із книгою», «Куди поїхати влітку»; бібліотечна інсталяція «Літаки мрій».
КЗ "ОБЮ" ЧОР, як методичний центр по роботі з мололддю, з травня по червень 2012 року, провела обласний тур Всеукраїнського соціалогічного дослідження "Патріотизм у розумінні сучасної молоді"
Опитування провели:
Бобровицька, Городнянська, Ічнянська, Корюківська, Куликівська, Носівська, Прилуцька, Ріпкинська, Сосницька, Чернігівська, Щорська ЦБС області, ЦБС м.Чернігова, м.Ніжина, бібліотеки ПТНЗ та бібліотека Чергігівського державного технологічного університету.
Бажання заповнити анкету виявила учнівська та працююча молодь, учні ПТНЗ, студенти, аспіранти та молоді викладачі ЧДТУ. Всього 1233 респонденти.
Сучасна бібліотека, як місце дружнього спілкування та ділових контактів між читачами та бібліотекарями, постійно модифікується. Читальний зал нашої бібліотеки став більш інформованим та комфортним середовищем, доступним для всіх користувачів Інтернетом.
Куди ж без компа?
За вікном лагідно світить сонце, співають птахи, манить дітлахів зеленою травичкою міський стадіон – літо, канікули! В бібліотеці ж у цей час замість тиші лунають дитячі голоси. Тут на фермерських ком’ютерних полях вирощують пшеницю, розводять гусей, сміливі парубки ведуть в бій козацьке військо, вибудовують стратегію, куховарять на онлайн-кухнях юні господині. Молоде покоління українців (учні, студенти) не уявляють ні дня своїх канікул без компа. За даними дослідження ЮНЕСКО, 96% українських дітей віком 10-17 років користуються Інтернетом. Юні користувачі Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва не є винятком. Постає питання: «Інтернет – це життєва необхідність чи залежність? Можливо нам, дорослим, варто бити на сполох?»
«Реформу моралі слід
починати з реформи законів»
К. Гельвецiй
28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Відтоді цей день в Україні відзначається як державне свято.
Конституція – це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян.
Цікаво, що першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших в Європі та світі. Адже конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, конституцію Франції та Польщі – 1791 року, конституцію Російської імперії – 1905 року.
До цієї дати 26 червня з вихованцями клубу «Мушкетер» була проведена правова вікторина «Я і мої права».
Таку назву має виставка-пам’ять , яка буде представлена в читальному залі нашої бібліотеки з 22 по 28 червня.
Щорічно 22 червня відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни - День пам’яті в Україні. Встановлений він напередодні 60-ої річниці початку Великої Вітчизняної Війни 1941-1945 рр., найбільшої війни в історії українського народу , яка забрала життя майже кожного п’ятого співвітчизника.
"Люди перестають мислити,
коли перестають читати."
Д. Дідро
Упродовж життя ми звертаємось до книги. Книга – це життєдайне джерело мудрості, без якого не обійтися нікому, бо в ній зібрані всі знання людства.Недарма говориться, що книга – це одне з див світу.
21 червня в читальному залі бібліотеки з вихованцями пришкільного табору ЗОШ № 7 був проведений літературно- інтелектуальний турнір «Книжки читаю – тому все знаю».