«Ось казка мого життя.
Расказав я її тут відкрито
і щиро, немов би в колі
близьких друзів»
Г.Х. Андерсен
Казки Г.Х. Андерсена знають у всіх країнах, читають на всіх мовах. Важко знайти у світовій літературі більше популярного письменника, ніж Андерсен.
21 червня з вихованцями пришкільного табору ЗОШ № 7 була проведена літературна подорож за сторінками казок Г.Х. Андерсена «Великий казкар землі Датської».
Мета заходу:
- заохочувати дітей до читання казок Г.Х. Андерсена
- розвивати у дітей пам’ять, спостережливість
- виховувати у дітей бережливе ставлення до книжок
«Хто полюбить книгу,
той далеко піде у своєму
розвитку. Книга рятує
душу від здерев’яніння»
Т. Шевченко
19 червня в читальному залі бібліотеки з вихованцями пришкільного табора ЗОШ № 34 був проведений літературний уік-енд «Парад улюблених літературних героїв».
Мета заходу:
- розширювати знання дітей про роль книги в житті людини
- формувати у дітей естетичну культуру
- сприяти розвитку у дітей творчих здібностей
«Життя дитини повноцінне
тільки тоді, коли вона
живе у світі казок, музики,
фантазії і творчості…»
В. Сухомлинський
Одним з ефективних засобів формування морального здоров’я є казка, оскільки вона відповідає потребам та інтересам дітей, сприяє вияву їхньої емоційності, уяви, творчості. Казкові переживання залишають глибокий слід у свідомості дитини, сприяють розвитку добрих почуттів. У казці розкривається духовний світ дитини, рівень її морального розвитку, здійснюється вплив на підсвідомість дитини.
18 червня з вихованцями пришкільного табору ЗОШ № 2 був проведений казковий лабіринт «Ключі від казки».
«Сказка ложь, да в ней намек,
Добрым молодцам урок».
О.С. Пушкін
Казки – це твори, які найбільше люблять діти. Для казок не існує кордонів і пересторог – тому вони вільно мандрують різними країнами. У своїй торбинці казка несе вічні істини, загальнолюдські цінності. У ній завжди добро, мудрість, краса, любов, справедливість перемагають зло і потворність. Казка кожну людину вчить мріяти і бачити світ по-особливому – романтично і образно, так, як сприймають його справжні поети.
14 червня в читальному залі бібліотеки з вихованцями пришкільного табору ЗОШ № 10 був проведений казковий калейдоскоп «Жила-була казка».
«Любімо,бережімо природу –
вічне джерело нашого
життя і творчості.
Вона нам стократ
більше віддасть, ніж
ми їй можемо дати!»
М. Рильський
5 червня - Всесвітній день навколишнього середовища.
У 1972 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища. Це рішення свідчить про прагнення людей до збільшення знань про навколишнє середовище, підтвердження необхідності захищати природу.
«Дитинство – коли все дивно
і ніщо не викликає здивування»
А. Рівароль
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят.
Історія виникнення Дня захисту дітей:
За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення "дитячої" конференції в Женеві.
В бібліотеці стартував ЄВРО-інформер «Назустріч Євро 2012», в якому беруть участь бібліотекарі та відвідувачі читального залу, які не байдужі до спорту.
Футбол з повним правом називають найпопулярнішою командною грою на планеті. У нього професійно грають десятки тисяч людей, насолодитися грою найславетніших майстрів прагнуть мільйони людей. Цей спорт розвивається на всіх рівнях – від дитячої забавки на галявині до футбольних імперій із власними брендами, а чемпіонат світу вже тепер може позмагатися з олімпійськими іграми за звання найочікуванішої спортивної події світу.
Дитинство – це щось особливе, найщасливіша пора. Пора фантазій, мрій, голосного сміху. Першого червня в Міжнародний день захисту дітей дзвінким дитячим сміхом був сповнений і читальний зал Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва. Він зустрів своїх відвідувачів ошатно вбраний різнокольоровими повітряними кульками (атрибут щасливого дитинства), а яскраві величні книги, що розмістились на поличках так і вабили до себе.
Дитинство – це час, коли відбуваються дива. Не обійшлось без сюрпризів і в бібліотеці. Цього дня було заблоковано найулюбленіше місце дітвори – Інтернет-центр. Врятувати ситуацію могли найсміливіші, найрозумніші діти. Звичайно, такі є серед наших читачів. Бачурин Олександр учень 7-Б класу ЗОШ № 16, Федоров Тимофій учень 6 класу ЗОШ № 27 та Буленок Денис учень 7-А класу ЗОШ № 7 гідно пройшли всі випробування, дали відповіді на всі запитання та знайшли код.