«Серед темних лісів і зелених лук, помережана широкими смугами мочарів і повільних замулених річок, дрімає нинішня Чернігівщина, здалека прислухаючись до гомону нового життя. І серед неї її старий історичний осередок, наша українська Равенна - Чернігів, задумано мріє про колишнє життя серед своїх старовинних церков, музеїв і архівів — облишений новішою динамікою українського життя… », - так описував наш край ще на початку ХХ ст. відомий історик М. Грушевський.
Чудовими осінніми днями налитими по вінця багатством кольорів, відзначають своє професійне свято бібліотекарі та бібліотеки.
Вперше бібліотеки з’явилися на Древньому Сході. Першою бібліотекою визнано збори глиняних табличок, чия поява датується 2500 р. до н. е. Найбільшою бібліотекою в III ст.. до н.е. була Александрійська. Перші бібліотеки в Київській Русі відкривалися при церквах і монастирях в 988 р. християнства.
Благословенні Валу схили,
Благословенна синь Десни…
Н. Галковська
З нагоди святкування Дня міста у бібліотечному пункті, що розташований у молодіжному клубі «Фортуні» пройшов історико – краєзнавчий урок, де відвідувачі мали змогу прослухати інформацію про історію нашого краю, перегорнути сторінки Великої Вітчизняної війни.
"Земля ця дихала вогнем,
Від вибухів гуло повітря,
В очах людей і віра, й щем,
Надія в те, що згине Гітлер.
Ні, не кінець ще був війні,
Кінець її ще був далеким,
Хоч над Десною по весні
У рідний край плили лелеки…"
Іван Буренко «Ветеранам»
21 вересня 1943 р. після триденних боїв Червона Армія штурмом оволоділа обласним центром – містом Чернігів.
"Мій Чернігове!
У якій чудесній стороні розкинув ти свої шати!
Називають тебе сивочолим, величають містом-садом,красенем Десни, столицею полісян."
М. Романіка
21 вересня Чернігів святкує День міста.
Багатовікова історія Чернігова насичена великою кількістю різноманітних подій. Наша земля неодноразово переживала ворожі навали і зустрічала славетних гостей. Набувала могутності і перетворювалась на руїну. Знову відроджувалась і знову занепадала.
Бібліотека – це культурний заклад, де книга – найдорожчий скарб. Книга вчить наукам,відповідає на багато питань, змушує думати. З книгою можна навчатись і відпочивати.
Під час відкриття нового сезону в молодіжному центрі роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання «Фортуна» відбулась презентація бібліотечного пункту Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва, що працює при цій установі.
"Фільм – це життя, з якого
вивели плями нудьги."
Альфред Хичкок
Указом президента від 12.01. 1996 встановлено професійне свято працівників кінематографії – День українського кіно. Це свято святкується у другу суботу вересня.
Місяц вересень обрано не випадково, адже саме у вересні 1896 року в Харкові були зняті перші кадри фотохроніки тих років. Зняв це «кіно» фотограф Альфред Федецький, а в грудні у Харківському оперному театрі відбувся перший український кіносеанс.
З 1 по 10 вересня 2012 року в читальній залі КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР відбулася інформаційна декада «Культура. Освіта. Педагогіка», гаслом якої став вислів «Освіта як результат: грамотність - освіченість — професійна компетентність - культура – менталітет».
Протягом декади увазі користувачів бібліотеки була представлена: тематична виставка «Освіта – сьогодні. Кар’єра – завтра. Успіх – завжди!», яка розкриває зміст за такими розділами: