"Є в світі ще одна величезна сила,
що рухається паралельно
з силою смерті й спонуки
і несе в собі впевненість,
і ім’я її – КУЛЬТУРА."
А.Камю
Бібліотека (греч. bibliothēkē, від biblíon — книга і thēkē — сховище), культосвітня і науково-допоміжна установа, організуюча суспільне користування творами друку. Бібліотеки систематично займаються збором, зберіганням, пропагандою і видачею читачам творів друку, а також інформаційно-бібліографічною роботою.
О, Жінко, чарівна і чудова,
окрилена і обдарована,
гарна і гармонійна,
сильна і слабка,
ніжна і натхненна,
кохана Королева,
Мати, Муза, Мрія...
Весна... Лагідна, загадкова, тендітна. Ми так чекаємо її завжди, а приходить вона раптово, бурхливо, змінюючи все навкруги, пробуджуючи природу і наші почуття. З її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи, зодягаючись у зелень, квітнуть дерева. І не дивно, що саме на початку цієї прекрасної пори, коли все пробуджується, оживає, набирає сили, жінок вітають з чудовим святом 8-го Березня.
У переддень жіночого свята 8 Березня поезія і мистецтво авангарду об’єднали відразу дві події на мистецькому просторі міста. У читальній залі міської центральної бібліотеки ім. Л. Забашти відкрилась виставка робіт художника-авангардиста, члена Спілки художників України і Росії Петра Бойка «У спектрі думки – жінка…» та відбулась презентація першої збірки поезій Віктора Погуляя «Ностальгія».
Присутні на заході письменники, художники, бізнесмени і посадовці дізнались про творчий шлях прилуцького художника, про його вагомі досягнення останніх років: виставка в Грайвороні (Бєлгородська область), в Київських виставкових центрах, в Одесі та Чернігові.
Жінко, жінко, є ти пропастю,
пеклом, таємницею.
І той, хто сказав, що тебе пізнав,
є в стократ дурнем.
Жорж Санд
Прихід весни неодмінно асоціюється з чудовим святом 8 березня – Міжнародним жіночим днем.
Вперше на території колишнього Радянського Союзу свято 8 березня відзначалось у 1913 році. Однак святкування не було загальнодержавним – воно проходило лише в одному місті – Санкт-Петербурзі.
Бути патріотом – це значить,
перш за все, вимагати гарних
і добрих учинків від себе,
як від українця…
В. Липинський
23 лютого – День захисника Вітчизни.
У всі часи захищати рідну землю було справою честі та гідності мужніх людей, дійсних патріотів своєї країни, святим обов’язком кожного громадянина.
Тож День захисника Вітчизни – це всенародне свято.
Воно є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників Батьківщини та проявом поваги народу до них. У нього славні традиції, за ним стоїть сама історія, сповнена героїки подвигів, яскравих вчинків.
20 лютого в міській центральній бібліотеці ім. Л.Забашти відбувся літературний вечір «Слово, віддане народові», присвячений 75-річчю Василя Стуса.
Фото К1
Присутні на заході студенти середніх навчальних закладів міста мали змогу поспілкуватись із членом Спілки письменників України та Білорусії, лауреатом Міжнародної премії журналістів ім. Василя Стуса Лілією Черненко.
Діалог між ведучою заходу Ніною Горбань та пані Лілією був акцентований на громадянській поезії Стуса та його ролі у становленні поетів-шестидесятників.
«Або світ прийме таким, як я є,
як мене народила мати, -
або вб’є, знищить мене.
Але я – не поступлюся!»
Василь Стус
В цьому році на Різдво минуло 75 років від дня народження Героя України - Василя Стуса,– одного з найактивніших представників українського руху шістдесятників, поета, перекладача, літературознавця.
Василь Стус виступав на захист національної мови і культури, свободи художньої творчості.
Літературна діяльність поета, його звернення у вищі партійні інстанції з протестами проти порушення людських прав і критичними оцінками тогочасного режиму спричинили його арешт у січні 1972-го року.
12 січня 1972 року — перший арешт. Впродовж майже 9 місяців поет перебував у слідчому ізоляторі. Саме тоді було створено збірку «Час творчості».