Європа - це частина світу, разом з Азією вона утворює континент Євразія. Це знає будь-який школяр. Але мало хто знає, що таку ж назву носить невеликий острівець в Мозамбікській протоці.
Острів Європа розташований між континентом Африка і островом Мадагаскар. Це маленький острівець, площею всього 28 кв. км., довжина берегової лінії острова Європа становить трохи більше 22 км.
24 квітня о 14.00 на юнацькому відділі Прилуцької міської центральної бібліотеки відкрилася виставка витинанок "Величне свято Воскресіння" вихованців творчої майстерні ЦТДЮ під керівництвом Марини Чередніченко.
До уваги гостей бібліотеки була запропонована цікава розповідь ведучої заходу про традиції святкування Великодня в Україні, наголошено на ролі значимості витананок як великодніх подарунків. Керівник творчої майстерні Марина Чередніченко розповіла про наполегливу роботу своїх вихованців, їхні успіхи в різноманітних конкурсах.
«Ми атомні заложники прогресу.
Вже в нас нема ні лісу, ні небес.
Так і живем від стресу і до стресу,
Абетку смерті маємо – АЕС»
Л. Костенко
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася одна з найстрашніших трагедій в історії людства загалом і України зокрема, — вибух на Чорнобильській атомній станції. Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води й навколишнього середовища. На території України утворилася так звана 30-кілометрова «зона відчуження», з якої терміново було переселено людей для врятування їхнього життя.
«Людина – це підсумок прочитаного.
Дитина, яка свого часу не зустрілася
з доброю книгою, не стане
в майбутньому особистістю».
Михайло Слабошпицький
23 квітня Всесвітній день книги і авторського права.
У 1995 році на паризькій конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про встановлення Всесвітнього дня книг і авторського права.
Його головна мета — викликати у молодого покоління повагу до літератури, закликати людей до читання книг, які є невід'ємною частиною духовної спадщини кожної епохи.
- Учітеся, читайте.
І чужому научайтесь
Й свого не цурайтесь.
Т.Г. Шевченко
Книга — одне з найбільших див, створених людиною. З книги ми дізнаємося про минуле та день сьогоднішній, вона веде нас у захоплюючу подорож по країні Знань: розповідає про те, як вирощують хліб і зводять будинки, варять сталь і приборкують ріки. Як не можна жити без повітря, води та хліба, так не можна жити і без книги. Недарма і прислів’я є: «Хліб годує тіло, а книга — розум».
«Земля – колиска розуму,
але не можливо вічно жити в колисці.
Земля необхідна як опора
для розповсюдження могутності
людини в сонячній системі»
Циолковський К.
12 квітня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день авіації і космонавтики, а в Україні, яка зробила значний внесок у розвиток авіації та освоєння космосу – День працівників ракетно-космічної галузі.
«Перед обличчям Космосу
більшість справ є незначними,
навіть дріб’язковими»
Карл Саган
12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики.
Саме 12 квітня 1961 року громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
«Пам’ятай! Життя є дар,
великий дар, і той, хто його не цінує,
цього дарунку не заслуговує».
Леонардо да Вінчі
7 квітня – Всесвітній день здоров’я. Кожна нормальна людина прагне прожити своє життя довго і щасливо. А для цього потрібно вести здоровий спосіб життя.
Під здоровим способом життя розуміється оптимальний режим роботи і відпочинку, збалансоване харчування, достатня рухова активність, дотримання правил особистої гігієни, загартовування, відсутність згубних звичок, любов до людей, позитивне сприйняття життя. Здоровий спосіб життя дозволяє бути до старості здоровим психічно, морально і фізично.