Шановна молодь Чернігівщини!
Запрошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі бук трейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі».
Конкурс оголошено Державним закладом «Державна бібліотека України для юнацтва» та Українською бібліотечною асоціацією.
«Посміятися над собою - значить
позбавити цієї можливості інших».
Олексій Іванов
Достовірно невідомо, як і в якій країні з’явився День сміху. Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів.
Існує безліч версій щодо походження Дня сміху. Деякі вчені стверджують, що вперше це свято відзначали в Англії; інші вважають, що Батьківщиною самого веселого свята є Франція чи Мексика.
Не виключено, що в період зародження свята День сміху відзначали в честь весняного рівнодення. Святкування цієї події обов’язково супроводжувалося веселощами, жартами і розіграшами.
«Казку люди можуть зробити
у своєму житті самі,просто інколи
їм треба у цьому допомогти»
Брати Грімм
Казка – це глибока і мудра книга життя.
Казка виникла в сиву давнину і є одним із найпоширеніших жанрів усної народної творчості.
У казках відображені погляди на речі, ставлення до людських цінностей, висока духовність та глибока мудрість народу, що формувались упродовж багатьох поколінь.
Враховуючи значення християнських традицій в історії і розвитку українського суспільства в 2013 році в Україні буде святкуватися 1025-річчя хрещення Київської Русі. До цієї визначної події Комунальний заклад «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради оголошує обласний літературний конкурс " Духовні святині Чернігівщини" на кращу письмову роботу серед молоді.
Досить символічно, що напередодні дня народження Т.Г. Шевченка, без імені якого не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни, 6 березня на Чернігівщині за ініціативою Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, за підтримкою Української бібліотечної асоціації стартували загальнообласні громадські обговорення «Бібліотека. Інформація. Користувач».
Офіційна прес-конференція обговорень відбулася 6 березня 2013 року, об 11.00 год. в приміщенні КЗ «Чернігівська універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка» ЧОР.
Кобзарю!
Знов до тебе я приходжу,
бо ти для мене совість і закон.
Ліна Костенко
Тарас Шевченко…
Для нас, українців, надзвичайно дороге це ім’я. Великий поет, гуманіст, демократ.
Уся його творчість пройнята пафосом усеспопеляючого гніву проти будь-якого гноблення, насилля, проти приниження людської гідності й водночас пронизана палкою любов’ю до простої людини-трудівника, «малих рабів отих німих», на сторожі яких він поставив своє Слово.
Шевченкова поезія – це не розважальне легке чтиво, а вистраждані серцем думи, тяжкі думи про долю народу, «що стали на папері сумними рядками».
"Є в світі ще одна величезна сила,
що рухається паралельно
з силою смерті й спонуки
і несе в собі впевненість,
і ім’я її – КУЛЬТУРА."
А.Камю
Бібліотека (греч. bibliothēkē, від biblíon — книга і thēkē — сховище), культосвітня і науково-допоміжна установа, організуюча суспільне користування творами друку. Бібліотеки систематично займаються збором, зберіганням, пропагандою і видачею читачам творів друку, а також інформаційно-бібліографічною роботою.