27 листопада – день пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій.
«Коли відходить одна людина,
з нею вмирає цілий світ,
коли ж мільйони йдуть в прірву,-
тоді вмирає вже ціла галактика».
Український народ упродовж своєї історії не раз потерпав від руйнівних стихійних явищ, повеней і посух, епідемій і нашестя сарани. Не обминали його й голодомори. Лише протягом першої половини 20ст. їх було три: 1921-1922,1932-1933 і 1946-1947рр. Усі вони припадають на радянській період історії України і мають спільні причини й витоки.
Голодомор початку 30-х років був найжахливішим за своїми наслідками.
До Дня пам'яті жертв голодоморів 23 листопада з працівниками територіального центру захісту Деснянського району був проведений урок пам'яті «Скорботною пам'яттю свічка горить».
20 листопада – Всесвітній день дитини.
«Дива трапляються
тільки в дитинстві».
Владіслав Гжегорчик
У 1954 р. Генеральна Асамблея рекомендовала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей , присвяченого діяльності, направленної на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі.
У деяких країнах Всесвітній день дітей святкується 20 вересня. Проте 129 країн членів ООН цей день відзначають все ж таки 20 листопада.
20 листопада знаменує день, в який Асамблея прийняла в 1959р. Декларацію прав дитини, а в 1989р.-Конвенцію про права дитини.
21 листопада до Всесвітнього дня дитини з вихованцями клубу дозвілля «Мушкетер» спільно з педагогом-організатором Оліфер Світланою Василівною була проведена весела інтелектуальна гра «Ця чарівна буква «В».
У 2004 році Прилуцька міська рада започаткувала літературно-мистецьку премію ім. Л. Забашти «Квіт папороті». Метою такої ініціативи стало бажання влади підтримати місцевих літераторів, художників, краєзнавців та спонукати до творчого розвитку молодь міста.
З недавнього часу МЦБ ім. Л. Забашти, яка займається популяризацією цієї премії, запровадила цикл зустрічей з лауреатами премії, щоб проаналізувати творчі здобутки переможців «до» і «після» отримання нагороди.
Уже пройшли Дні лауреата Володимира Яковенка (фотомистецтво), Олексія Савона (краєзнавство). Наступна зустріч стала знаковою, адже була приурочена Дню української писемності і мови. На символічний «творчий звіт» була запрошена перша лауреатка премії «Квіт папороті» 2005 року член Спілки письменників України Ніна Яківна Ткаченко.
Хто користується громадським транспортом, той, напевно, відчув на власній шкірі переваги пересування містом у тролейбусі. Цей непримітний транспортний засіб постійно переповнений переважно людьми похилого віку, які активно спілкуються на різні теми. Я запитувала себе: «Чому ці дідусі і бабусі постійно в русі, адже мають вдосталь вільного часу, аби поніжитися в ліжечку перед телевізором?»
Відповідь дуже проста. Наповненість дня – це сенс життя людей похилого віку. Ті, кому цікаво жити, в кого є плани на день прийдешній і живуть довше й щасливіше.
Люди золотого віку потребують не лише допомоги, а й спілкування та нових вражень. Тут у пригоді їм стане Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва. При Деснянському територіальному соціальному центрі було відкрито додаткову пересувну філію «Книга – 103!»
Сучасна бібліотека не лише зберігає та видає книги. Це спілкування за інтересами, цікаві зустрічі з відомими людьми, побачення з близькими завдяки новітнім технологіям. Бібліотека для юнацтва допоможе Вам тримати руку на «пульті життя».
На території «Книга -103» завжди людно.
Мова втілення думки. Що багатша думка,
то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її!
Борімося за красу мови, за приступність
мови, за багатство мови…
М. Рильський
Любов до Батьківщини не можлива без любові до рідного слова. Тільки той може осягти своїм розумом і серцем красу, велич і могутність Батьківщини, хто збагнув відтінки і пахощі рідного слова, хто дорожить ним, як честю рідної матері, як колискою, як добрим іменем своєї родини. Людина, яка не любить мови рідної матері, якій нічого не промовляє рідне слово – це людина без роду і племені.
Дивуєшся драгоцінності мови нашої:
в ній що не звук,
то подарунок, усе крупно,
зернисто, як самі перла.
Микола Гоголь
Всього в світі налічується близько 3-х тисяч мов. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом.
У 1928р., у Парижі, на Міжнародному конкурсі мов, українська мова посіла третє місце (після французької та італійської).
У народі кажуть: «Скільки я знаю мов, стільки разів я людина». Так, але опанувати скарбницями інших наук не може та людина, яка не знає своєї мови, її краси й багатства.
10 листопада з учнями ЗОШ № 13 до Дня української писемності та мови був проведений мовознавчний турнір «Кращий знавець української мови».
«Нетлінний скарб століть»
(09 листопада День української писемності та мови)
Читацьке призначення: широке коло читачів
Цільове призначення: Розкрити красу української мови.
Розташування виставки: абонемент
Говоримо українською!
9 листопада в День української мови і писемності в ЧОБЮ було проведено акцію присвячену українській мові:
«Говоримо українською
читаємо українською,
думаємо українською!»