«…Чорнобиль не відходить у минуле,
не відпускає його туди наша свідомість».
В.О. Яворівський
13 грудня в територіальному центрі соціального захисту Деснянського району був проведений урок мужності і патріотизму «Мужність і біль Чорнобиля» за книгою С.Алексієвич «Чорнобильська молитва».
Мета заходу:
-познайомити присутніх з життєвим і творчим шляхом С.Алексієвич
-познайомити присутніх з книгою С.Алексієвич «Чорнобильська молитва»
-вшанувати пам*ять загиблих ліквідаторів-чорнобильців
8 грудня 2011 року в приміщенні Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва о 12- ій годині відбулася презентація книги-роману Олени Печорної „Грішниця”.
Попередньо велася підготовка до презентації: співробітники і читачі прочитали книгу, на час зустрічі з автором представлено виставку однієї книги „ Янгол у пеклі”(роман-сповідь, роман-підтримка)
Олена Печорна - нове ім`я в письменницьких лавах Чернігівщини. Народилася Олена в невеличкому селі Левовичі Чернігівського району в 1982 році. Освіту здобула в Ніжинському педагогічному університеті імені Гоголя. Працювала вчителем української мови та літератури в місті Славутичі. Зараз працює, і не де небудь, а в храмі книги - бібліотеці селища Михайло Коцюбинське. Виховує свій скарб-діточок. У 2010 році її рукопис „Грішниця” був удостоєний міжнародної літературної українсько-німецької премії імені Олеся Гончара.
Тисячі речей забудете, а тих хвилин,
коли люба мама чи бабуся розповідали
казки , не забудете до смерті.
І. Франко
З 5-го по 9-те грудня в ЗОШ № 34 проходив тиждень зарубіжної літератури. В рамках цього тижня обласна бібліотека для юнацтва з учнями 6-А кл. провела літературну подорож «Казка мандрує світом» (По сторінкам казок зарубіжних авторів). На заході учні згадали казки Г.Х. Андерсена, братів Грімм, Шарля Перро.
Читацьке призначення: широке коло читачів
Цільове призначення: розкрити і показати види рукоділь, декоративно-прикладного мистецтва, кулінарії та заохотити читачів зробити своїми руками.
Розташування виставки: абонемент
Додаткові матеріали: види різноманітних рукоділь
Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва долучилася до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня.
У читальному залі бібліотеки презентували книжкову виставку-застереження під назвою «Людство під знаком біди».
Виставка дає роз’яснення що таке ВІЛ/СНІД, як захистити себе від інфікування.
Такі інформаційні, яскраві виставки – необхідні, кажуть бібліотекарі. Проблема ВІЛ/СНІДу в Україні і в Чернігівській області зокрема, дуже велика і діти, молодь з їх цікавістю, прагненням нових відчуттів становлять групу ризику. А проінформовані – значить захищені!
Цього дня відвідувачам бібліотеки, перехожим дарували червону стрічку – знак нескінченності існування СНІДу.
Людство загине не від
атомної бомби,а від СНІДу.
О.С. Меликсетян
1 грудня –Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Серед численних хвороб від яких страждає людство-СНІД є однією з найтяжчих. Він епідемічно поширюється по світу і уражує людей всіх континентів. Перед цією хворобою виявилися беззахисними дорослі й діти,багаті й бідні,чоловіки й жінки.
29 листопада до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в клубі дозвілля «Чайка» була проведена зустріч за круглим столом з директором ВБО «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» Чернігівського обласного відділення Мойсеєнко Анжелою В*ячеславівною.
З 23 по 30 листопада в читальному залі "Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва" великий інтерес у читачів бібліотеки викликала виставка-пам'ять "Скорботна свіча пам'яті" (До Дня пам'яті жертв голодомору та політичних репресій)
"Ніхто не прийде, не спита,
Чом півсела в одній могилі,
І ні горбочка, ні хреста?
"Прости нас, пам'яте, прости!"
В.Сапон
«Казки належать до найдивніших витворів
людського духу і сягають у глибину таких
далеких від нас часів, яких не досягає
жодна людська історія»
В. Гнатюк
Ходить по землі казка і розповідає дітям про те, що добро перемагає зло, щирість краща від хитрощів, щастя треба шукати, а наймогутніша сила з-поміж усього-любов.
За допомогою казки діти знайомляться з життям, казка вчить їх мислити і почувати. У кожній дитині треба виховувати піднесення і поетичне відношення до життя. І казки дають для цього благодатний матеріал: у них все незвичайне і все можливе, вони показують життя як здійснення самих сміливих мрій в ім*я любові і справедливості.
28 листопада з вихованцями клубу «Фортуна» була проведена вікторина-гра «Заглядає в шибку казка».