
20 вересня за підтримки Українського культурного фонду в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулося відкриття мистецької платформи для креативних ініціатив – Library Art Center (Бібліотечний Арт Центр).
Library Art Center (Бібліотечний Арт Центр) створений на базі Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва і покликаний допомагати як починаючим митцям, так і всім зацікавленим у мистецтві.
В межах арт-центру є виставкова зала. Окреме приміщення займає "Арт-штудія". Це своєрідний мистецький кабінет, де всі бажаючі можуть займатися живописом. Тут ви знайдете альбоми, фарби, пензлі, мольберти і т.д. Можна скористатися порадами художника, щодо створення композиції малюнку, чи виборі кольору, або ж взяти участь у майстер-класах від відомих художників.

Інформації для молоді в нашому сучасному світі вистачає. У книги з'явилося безліч суперників: у вигляді глянцевих журналів, Інтернету, поп-культури, індустрії розваг, кіноіндустрії та іншого. Читання-запорука успіху, це спосіб засвоєння життєво важливої інформації, запорука успішної інтеграції особистості у світову культуру, у систему тих цінностей, норм, традицій, які характеризують суспільство. Уміння читати можна вважати не метою, а засобом для здобуття гарної освіти, а відтак — вищого соціального статусу, вищої якості життя. Саме рівень культурної компетентності громадян визначає економічний, політичний розвиток країни, її національну безпеку та конкурентоздатність. Визначення «успішна людина» пов'язується з такими поняттями, як інтелігентність, начитаність, інтелектуальна розвиненість, порядність. Молодь це все бачить і вбирає.

Надзвичайна сила приховується у тендітних жіночих руках. Жіночі руки не знають втоми. Вони готують надзвичайно смачні страви та створюють красу навколо. В умілих жіночих руках оживає будь-який матеріал. Дивуєшся безмежній фантазії наших читачів, їх бажанню зробити оточуючий світ красивішим, а то ж і добрішим.
Всі прикраси зроблені з великим мистецтвом і великою любов'ю. Вони поєднують майстерність вишивальниці, уяву художника і талант дизайнера. Броши, брелоки, підвіски просто заворожують своїм чаклунством.
Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва налічує дуже багато книжкових видань для творіння рук жіночих з плетіння бісером, української народнщї іграшка-ляльки-мотанки, українських оберегів своїми руками, рецепти сімейного затишку, в’язання на спицях і крючком і всього того чим хата багата.
Свято День фізичної культури і спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня.Офіційно засновано в 1994 році. Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності.
Його головна мета - залучення населення України до занять спортом і фізкультурою, а також - пропаганда активного здорового способу життя.
Відомо, що здоров’я людини – найцінніший скарб. Добре, міцне здоров’я – головна умова повноцінного життя. Здоров’я допомагає нам реалізовувати свої плани, успішно розв’язувати життєві завдання й долати труднощі.
9 вересня -День пам’яті жертв фашизму
День пам’яті жертв фашизму - це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і від голоду. Немає такої країни, яка б виграла від правління нацистів, немає такої нації, яка б збагатилася матеріально або духовно в результаті їх володарювання. Найстрашніша ідеологія - та, яка робить людину винуватою від народження тільки за кров, яка тече в її жилах. Ідеологія нацизму принесла руйнування як тим, хто її вигодував, так і тим, хто їй протистояв. Півстоліття тому величезну нацистську машину вдалося зупинити і зруйнувати.
Виявляється, життя інколи справді ділиться на „до” і „після”. І буває це не десь за обрієм чи в далекій країні. Усе це трапилося з нами, на нашій українській землі. Де прапор – кольору осіннього степу та блакитного неба. А ще чорної землі та розмитої багряної крові. Один, як свідчення нашої чистоти і незбагненності. Інший – упертої боротьби за омріяну свободу. Історія нашого народу – це це тисячі патріотів нашої держави, які зараз знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України.
Ми, бібліотекарі, любимо читати. І нам хочеться поділитися своїми враженнями від прочитаного і надати дружні поради до читання, рекомендувати кращі книги, які самі від них в захваті. Тоді виставка-порада: « Бібліотекар пропонує», яка експонується у відділі абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва» саме для вас.
Гадаю, варто сьогодні знати самим бібліотекарям і говорити читачам про авторів та книги, які належать до сучасного читання.
Саме до таких імен належить ім’я Вікторії Пономарьоовї. Письменниця дуже любить подорожувати і спостерігати життя в різних країнах та Україні. «Ліхтарики надії» - це її перша книга.про те, як важллливо любити життя й людей, аби знайти свою долю.
Тільки почніть читати її книгу… Спинитися неможливо!

Літо…Чудова пора року! Хочеться щоб літо ніколи не закінчувалося. Та дні швидко минають і ось уже на горобині починають червоніти ягідки, достигають яблука і груші…Добігає до кінця літо-літечко…І ось уже через декілька днів пролунає перший дзвоник і почнеться новий навчальний рік.
Сьогодні, в останній четвер літа, закінчили свою роботу "Лавочки-читалочки" від Обласної бібліотеки для юнацтва в Міському парку культури та відпочинку. Наостанок бібліотекарі влаштували школярам та їх батькам "БІБЛІОМАЯК" та презентували книжково-ілюстративну виставку «СВІТ ЗНАНЬ ВІДКРИВАЄ КНИГА».