«Людство не залишиться вічно на Землі,
а в гонитві за світлом і простором
спочатку несміливо проникне за межі атмосфери,
а потім завоює собі весь навколишній простір»
К.Е. Ціолковський
12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики . Це особливий день- день тріумфу науки та всіх тих, хто сьогодні працює в космічній галузі.
12 квітня 1961року старший лейтенант Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.
Сонце сяє у ясній блакиті,
Теплим променем цілує світ увесь.
І серця для радості відкриті:
Знайте, люди, що Христос Воскрес!
Пташечки цвірінькають надворі –
То вони співають Богу честь!
Позабудьмо сумніви та горе,
Бо Христос Воістину Воскрес!
Зоряна Живка
З нагоди свята Христового Воскресіння читальний зал бібліотеки пропонує переглянути книжкову виставку
«СВЯТО ПАСХИ ЙДЕ ДО ХАТИ, - БУДЕМО ВЕЛИКДЕНЬ СПРАВЛЯТИ»
Христос Воскрес! Яка велична днина!
Яка любов, і ласка, і краса!
Віддав Господь улюбленого Сина,
Щоб людям всім відкрити небеса.
І. Савицька
Великдень – великий день – свято перемоги світла над темрявою, що знаменує пробудження природи від зимового сну. Прадавні українці цього дня вшановували весняне сонце, звертались до нього з молитвами, просили зігріти землю, зростити урожай і не спалити його. На пошану сонцю і духам роду, які повертались з вирію на поля, пеклися обрядові хліби з пшеничного борошна – паски, розписувались яйця. Яйце і зерно в народній міфології тісно пов’язані із новим життям, яйце також уособлює будову Всесвіту, яєчний жовток – прообраз сонця.
Найзаповітніша мрія людини – літати. Як птах, - високо і вільно. Ось чому птахи завжди захоплювали й привертали увагу людей.
Весело й по пташиному гамірно пройшло свято зустрічі птахів у позашкільному клубі «Фортуна». Бібліотекар Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва розповіла дітям про пташиний світ Чернігівщини. Познайомила з книгою Олеся Ільченка «Наші птахи».
В даній книзі яскраво відображено життя та особливості 30 видів рідних для України пташок.
Книжок про птахів є чимало. Та ця книга допоможе дітям впізнати в природі принаймні деяких птахів із тих, які водяться на теренах нашої Батьківщини. Гортаючи книгу, діти мали змогу не лише дізнатися цікаву інформацію про птахів, а й побачити їх на яскравих ілюстраціях зроблених Ігорем Землянським.
Всі бажаючі взяли участь в майстер-класі з солоного тіста. Діти із задоволенням ліпили птахів, пташині гнізда, та грали в гру «Впізнай птаха».
У рамках Всесвітнього дня сміху у позашкільному клубі «Фортуна» бібліотекарем Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва були організовані голосні читання «Торба сміху» Викладка літератури з веселими жартами, гуморесками, анекдотами чекала на всіх любителів посміятися. А їх було чимало. Найбільше дітям припали до серця дитячі журнали «Веселі уроки» та «Весела перерва». Там і жарти і веселі картинки, і ситуації, в які потрапляють герої, такі знайомі читачам. Кожен впізнавав себе, або свого сусіда. Насміялись досхочу і трохи більше.
«Життя саме по собі є
самою прекрасною казкою»
Г.К. Андерсен
2 квітня виповнюється 210 років від дня народження данського казкара, романіста, поета і драматурга - Ганса Крістіана Андерсена. Казки Андерсена - це той дивовижний світ, який відкривається нам у дитинстві й супроводжує все життя. В кожному творі автора – дивовижна філософія. Казки данського письменника переповнює ціла гамма людських відчуттів і настроїв: доброти, милосердя, захоплення, жалості, іронії, співчуття. І найголовніше - любові.
Нещодавно до бібліотек Чернігівського району надійшла книга мистецтвознавця Світлани Ключник«Слід вічності». Видання присвячене дослідженню творчості народного художника України В.В.Ємця, який вже не одне десятиліття віддзеркалює красу Чернігівщини на своїх полотнах. Світлана Василівна Ключник, випускниця Ленінградської академії мистецтв імені І. Є. Рєпіна, у книзі не лише познайомила читача з непересічною особистістю майстра, але й торкнулась славних сторінок, які вписали чернігівці в історію української культури.
А хто ж краще розповість про життя і творчість, як не сам митець? Той, чиї роботи стали своєрідним мистецьким символом Чернігівщини. От і зібрались бібліотекарі та працівники шкіл мистецтв Чернігівського району на зустріч-діалог зі своїм земляком. Шановного гостя представила начальник відділу культури Чернігівської РДА Шкуропат Світлана Віталіївна. Зробила це душевно й тепло, адже їй пощастило не просто бути знайомою з художником, а й працювати під його керівництвом. Музичним привітанням для усіх присутніх стала пісня з опери «Наталка Полтавка» « Віють вітри, віють буйні» у виконанні завідуючої відділу обслуговування Чернігівської ЦБС Шовкун Інни.
"Нам душу гріють вишиті узори
На витворах дбайливих рук жінок."
Ми звикли називати творчими професії актора, музиканта, художника. Це безперечно так. Та майже ніхто не задумувався над тим, що люди нашої професії теж творці.
Наша професія ніколи не обмежувалася прийомом та видачею літератури. Вона потребує ерудиції, гарного смаку, розуміння людської психології, вміння розповідати, особистого авторитету.