Виставка діє 01.03-10.03.2016 р.
У 1921 році було створено ПЕН-клуб. У 1923 році в Лондоні відбувся перший міжнародний конгрес ПЕН-клубу. 12-18 січня 1986 року відбувався вже 48-й за рахунком міжнародний конгрес ПЕН-клубу, саме його учасники прийняли рішення оголосити 3 березня «Всесвітнім днем миру для письменника». На даний момент пен-центри вже існують у більш ніж ста країнах.
У наші дні в деяких країнах це свято розширило заявлений спектр. Називається просто «День письменника» і є приводом для вшанування літературних діячів, які проявили себе.
Виховання дітей справа нелегка і дуже відповідальна. На допомогу батькам і вихователям тут приходять книги. Позитивний вплив читання на розвиток дитини, її пам’ять, уяву вже давно доведено світовими вченими. Відкритим залишається питання, як привчити дитину до читання?
Тут у кожного свій підхід. Класовод 4-В класу школи № 29 Стоцька Оксана Анатоліївна своїх вихованців не лише навчила читати, а й щодня прививає любов до книги, до українського слова. Разом з дітьми вони завітали на гостину до Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва.
Естонія знаходиться в північно-східній частині Європи. На північно-східному побережжі Балтійського моря. Омивається водами Фінського та Рижського заливу. Естонія межує всього з двома країнами: на півдні – з Латвією, а на півночі – з Росією.
До складу Естонії входить 1521 острів в Балтійському, найбільший з яких, Саарема, має площу 2676 кв.м. У столиці Естонії Талліні проживає майже третина всього населення країни – 400 000 жителів. Столиця європейської країни Таллін – концентрація історичних будівель, пам’яток та монументів.
«Чернігів древній став понад Десною,
Собор між зелені, як диво, вирина.
Над вічною і світлою рікою
Не змовкла ще історії струна...»
Чернігів – одне з найстародавніших міст, він вже переступив своє 1300-річчя. Це місто-музей, місто-пам’ятка. Тут все овіяно легендами, а саме місто дихає історією.
26 лютого учнів ЗОШ № 23 запросили взяти участь в історико-краєзнавчому калейдоскопі «Чернігівська моя сторона».
«Веди рахунок кожному дню,
враховуй кожну втрачену хвилину!
Час – єдиний, де скнарість похвальна.»
Томас Манн
Вже багато років поспіль Обласна бібліотека для юнацтва бере участь у навчально-виховному процесі Чернігівського ліцею № 16.
25 лютого працівники обласної бібліотеки для юнацтва долучились до відкритої виховної години «Бережи час».
Литва́ — держава в Північній Європі, одна з трьох країн Балтії, розташованих на східному узбережжі Балтійського моря.
На півночі Литва межує з Латвійською Республікою, на сході — з Білоруссю, на південному заході з Калініградською обл. Російської Федерації, на півдні — з Польщею. На заході природними кордонами Литовської республіки є узбережжя Балтійського моря.
Столиця Литовської республіки — Вільнюс (з 1323 до 1919 року та з 1990 року до сьогодні). З 1919 по1940 роки столицею було місто Каунас.
«… Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна Сотня в вирій полетіла…»
Два роки відділяють нас від подій Революції Гідності – лютневих днів, коли кращі з кращих віддали своє життя за право жити у вільній державі. Народ назвав їх Небесною Сотнею – українців та іноземців, які загинули в Києві на Майдані. Вони пішли у Вічність — за честь, за волю, за право бути Громадянином.
Герої Небесної Сотні своєю жертовністю показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Тяжкі дні лютого 2014-го уже стали часткою історії, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ці дні назавжди змінили хід історії України.
"… Прийміть мене як друга, щирого,
відданого, вогонь і воду,
але свою незалежність на порозі
смерті не віддам."
Софія Русова. 1939 рік.
Відродження й розвиток української педагогіки в самостійній Українській державі стало насущною проблемою нашого часу. Приклад життя й творчості, педагогічна й просвітницька діяльність, творча спадщина видатних вітчизняних педагогів, заборонених чи навмисно замовчаних тоталітарним ладом, відіграє в цьому процесі визначальну роль.
Це тим більш важливо, що Україна багата на талановитих педагогів, які заслужили світової слави й честі не тільки в своїй вітчизні, але у всієї світової цивілізації.