14 жовтня – визначна дата, яка символізує багаті і славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців на всіх етапах її багатовікової історії.
Цього дня українці святкують одразу чотири свята: Свято Покрови Божої Матері; День українського козацтва; річницю створення Української повстанської армії (УПА) та День захисників та захисниць України.
Тож, з нагоди цього свята вшановуючи наших Героїв, які віддали своє життя за Україну в читальній залі Ченігівської обласної бібліотеки для юнацтва відбулася година національної гідності «ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД!».
Воїне, лицарю славний
Ти зброю тримаєш в руках,
Щоб на нашу країну-державу
Злий не позарився враг.
Будь мужній і будь достойний
Ти слави своїх батьків,
Відважний вкраїнський воїне,
Нащадку славних козаків!
Не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається у нашому державному гімні. Козацтво-це втілення прагнення нашого народу на самовираження та національний суверенітет. У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться і за рідну землю без роздумів віддасть своє життя. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам'яті поколінь.
Одне з найкращих місць для отримання нових знань – це бібліотека. Тож, 7 жовтня у Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч 8-А класу ЗОШ № 27 «Літературна хвиля мого міста».
Сьогодні учні групи продовженого дня 7 школи завітали до Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва аби дізнатися про роботу бібліотеки, її участь у вирішенні питань утилізації сміття, збереженні знань про народні ремесла.
Першого понеділка жовтня відзначається Всесвітній день архітектури – міжнародне професійне свято архітекторів і поціновувачів світових архітектурних шедеврів.
Професія зодчого з давніх часів викликала повагу та шану. Впродовж віків вони створювали безсмертні шедеври, якими ми захоплюємося і нині.
Цього року свято проходить під девізом «Місто-простір спільного користування».Українська архітектура пройшла чималий еволюційний шлях, аби поєднати в собі ці три складові – від перших людських жител часів раннього палеоліту на стоянках біля сіл Мізин та Пушкарі на Чернігівщині до величних соборів Богородиці Десятинної й Софії Київської, про яку церковний діяч часів Ярослава Мудрого Іларіон писав: «Церква дивна і славна всім навколишнім країнам, і немає такої у всій північній землі від сходу до заходу».
«Дивною і ненатуральною
здається людина,
яка існує без книг.»
Т. Шевченко
Доведено, що ті, хто читає книги, частіше і довше зберігають гостроту та ясність думки.
І це стосується не лише тих, хто читає «розумну» літературу чи нон-фікшн. Читання художніх книг теж є прекрасною розминкою для мозку і розуму. Тому 5 жовтня фахівці відділу абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва запросили учнів КЗ «ЧВПУ» на бібліотечне асорті «Бібліотека – ліки для душі».
«Якби ви знали, яку снагу дає мені віра у мистецтво, віра в мої ідеї».
Іван Кочерга
6 жовтня виповнюється 140 років від дня народження Івана Кочерги, одного із найцікавіших українських драматургів ХХ століття.
Він залишив сценічну спадщину, багату на естетичну і філософську думку.
Людинолюб-мрійник, драматург-мислитель, який завжди сповідував незалежність мистецьких принципів, він, попри несприятливість доби, творив драматичну класику, що витримала найтяжче випробування – часом.
Окремі твори Івана Кочерги перекладено різними мовами. Так, маємо російські переклади п’єс «Свіччине весілля» і «Ярослав Мудрий». «Свіччине весілля» перекладалося також білоруською, литовською і чеською мовами, «Ярослав Мудрий» вийшов англійською. На білоруську, болгарську, грузинську, єврейську, чеську та англійську перекладено п’єсу «Майстри часу».
Термін “інклюзія” з’явився через необхідність залучення людей з інвалідністю до суспільного життя. Він закріплений у Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.
Інклюзія (від Inclusion (англ.) – включення) – визначається як процес збільшення ступеня участі всіх громадян у соціальному житті. Тобто, іншими словами, за своєю сутністю інклюзія – це побудова комфортного сучасного суспільства з рівними можливостями для усіх громадян, незалежно від їхніх фізичних, психологічних та ін. особливостей.
Ми розглядаємо інклюзію як природній стан сучасного цивілізованого суспільства. Суспільства, де поважаються права людини. Суспільства, де комфортно людям незалежно від їхньої расової, статевої або політичної приналежності, фізичних або психічних особливостей.