17 листопада – студенти більшості країн світу відзначають міжнародний День студента. І хоч свято минуло, студенти – залишились , а ми з вами продовжуємо підвищувати рівень англійської.
Сьогодні дізнаємось, які слова та вирази використовує англомовне студентство.
По-англійськи університет -
UNIVERSITY ,але в розмовній мові говорять просто UNI (універ)
LIBES (скорочено від LIBRARY) –бібліотека
День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
21 листопада спливає 8 років з моменту, коли почалася наша НОВА ІСТОРІЯ.
Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень народу до європейських цінностей.
Революція гідності — це подія, що розділила історію нашої країни на ДО та ПІСЛЯ. За нашу свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні, ті, хто лише починав жити…
КУРИТИ? ЧИ БУТИ ЗДОРОВИМ? Саме це питання стало наріжним для більшості світової спільноти у кінці XX століття.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я від причин, пов’язаних з палінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІД.
І тому, з ініціативи Американського онкологічного товариства і виник МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВІДМОВИ ВІД ПАЛІННЯ або No Smoking Day, що відзначається щороку у третій четвер листопада. Того далекого 1977 року перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла.
Студентські роки одні із найкращих років нашого життя, чи не так? Обрана, омріяна чи не дуже, спеціальність, романтика пар та навчання, сесії, державних екзаменів. Період свободи самовираження, та самостійності; пошук себе та свого призначення. Пора експериментів, досліджень. Зрештою, студентське життя — це і про ностальгію (особливо, якщо університет залишився далеко позаду).
Який він сучасний студент,який живе поруч з нами в епоху короновірусу?
Вони різні. Вони вчаться і працюють. Закохуються і мріють. Вони амбітні і вразливі. Танцюють,займаються спортом, люблять адреналін .
Хто вони- майбутні лікарі, вчителі,програмісти,вчені, дизайнери? Діти чи дорослі люди? Дуже розумні чи нерозважливі? Яке воно- студентське життя сьогодні?
Автор книги "Про що я говорю, коли говорю про біг" Харукі Муракамі, один з найвідоміших у світі сучасних письменників, не даремно вважає, що чесно писати про біг і чесно писати про себе - практично те саме. Тож не дивно, що він написав автобіографічну книгу про біг.
"Для мене біг - це водночас і тренування і метафора. Бігаючи щодня, беручи участь у різноманітних змаганнях, я потроху підіймаю планку, підвищую вимоги і зростаю над собою. Саме тому я день у день так сумлінно працюю - щоб вийти на вищий рівень."
Читаючи книгу ви дізнаєтеся про що думає бігун. Вас чекають цікаві роздуми про багато важливих речей. І не лише про літературу і джаз, знавцем якого вважається автор. Він пише про те, як узагалі почав писати, як утримувати джаз-бар, як готуватися до марафону і подорожувати різними країнами і континентами. "Більшу частину того, що я знаю про письменництво, я дізнався під час щоденних пробіжок" - каже Муракамі.
Книга принесе читачеві справжню насолоду від занурення у світ іншої людини!
Відео можно переглянути тут
21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.
16 листопада Міжнародний день толерантності. Сучасна культурна людина - це не тільки освічена людина, але людина, що володіє почуттям самоповаги, яку шанують оточуючі. Толерантність вважається ознакою високого духовного та інтелектуального розвитку індивідуума, групи, суспільства в цілому.
Що таке «толерантність»? І як ми розуміємо «бути толерантним один до одного»? Це справді важливе питання, у якому варто розібратися.
Сьогодні, в Міжнародний день толерантності, працівники відділу абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва пропонують «Вчитись толерантності» разом.
Відео можно переглянути тут
Кажуть, теперішні підлітки взагалі не читають книжок. Їм дай лише полайкати когось в Інстаграмі чи пострімити «Доту». Ми такими не були, сучасне покоління – пропаще, попереду – безодня невігластва, в якій зникнуть всі надбання людства. Ви теж так думаєте? А може, все не так погано?
Сучасний підліток – такий же, що й колись. Його потрібно зацікавити та мотивувати, і він закине комп’ютер заради справді крутої книжки. Просто зацікавити нинішнього тінейджера – набагато складніше, аніж пубертатника минулого століття. Складніше, але цілком можливо.
Це видання стало справжнім бестселером , але – що найголовніше – його справді читають підлітки!