Як же буває добре почитати хорошу художню книгу, засновану на реальних історичних подіях...
До вашої уваги «100 слів про книгу» австралійського письменника Маркуса Зузака «Крадійка книжок». У присвяті написано : «» - це імена батьків автора, які емігрували у 1950-х роках з Німеччини та Австрії. Сам Маркус Зузак хоч і ніколи не бачив війни, проте він неодоразово переживав ті події, слухаючи розповіді своїх батьків. Це були розповіді про дитинство під владою фюрера, коли відбувалася наруга над людяністю, честю та гідністю.
Цей роман ламає літературні стереотипи про війну і дуже атмосферний. Прийнято вважати, що книга розрахована перш за все на підлітків, проте в Австралії цей твір відносять до розряду дорослої літератури.
Оповідачем є Смерть, яка вважає що може бути оптимістичною. Проте не очікуйте від неї на чорний гумор, швидше це буде трішки іронії та опис професійної рутини. В цій книзі Смерть забирає душі педантичних німців, хоча сама є трішки бунтаркою.
Щороку 2 грудня відзначається Міжнародний день за скасування рабства.
І якщо здається, що ця проблема до України і сучасних українців відношення не має, це не так. Існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова та трудова кабала.
Хоча багато хто досі вважає, що жертвами торгівлі людьми стають тільки люди бідні та малограмотні з «країн третього світу», це не так.
Далеко не кожен може дозволити собі побувати за кордоном, познайомитися з іншими культурами, побутом, звичаями. Але як тільки хочеться дізнатися, як живуть люди на іншому боці планети! Тому ми продовжуємо уявляти себе мандрівниками, яким вдається вирватися з буденності й податися в захоплюючі далі у пошуках нових знань та вражень... за допомогою книги.
Індія – це окремий світ, куди достатньо потрапити всього один раз, щоб мріяти досліджувати його все життя.
Індія схожа на величезну скриню з коштовностями, де в кожного з дорогоцінних каменів та в кожної прикраси є своя дивовижна історія.
Микола Кіндратович Вороний народився 6 грудня 1871 року в родині ремісника.
Навчався в Харківському, пізніше в Ростовському реальному училищі, звідти його виключено за зв'язки з народниками: читав та поширював заборонену літературу.Три роки перебував під наглядом поліції із забороною вступати до вищих навчальних закладів Російської імперії. Продовжив навчання у Віденському і Львівському університетах (філософський факультет).
У Львові познайомився з Іваном Франком. Працював бібліотекарем і коректором Наукового товариства імені Шевченка, режисером театру "Руська бесіда", в редакції журналу "Життє і слово". Допомогав Івану Франку у виданні газети "Громадський голос" і "Радикал", був неофіційним редактором журналу "Зоря".
Микола Вороний відомий як український письменник, перекладач, театральний режисер, актор, громадсько-політичний діяч, театрознавець. Один із засновників Української Центральної Ради. Один із засновників і режисерів Національного театру.
Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, відзначається Всесвітній день боротьби зі Снідом.
Сьогодні вже складно повірити, що про СНІД ми дізналися лише 33 роки тому, у 1988. За цей час синдром набутого імунного дефіциту перейшов від невідомої хвороби до світової кризи і забрав більше 30 мільйонів життів. Незважаючи на прогрес в лікуванні, СНІД продовжує вбивати щорічно багатьох людей у світі. В Африці ситуація найгірша — в деяких країнах континенту рівень зараження СНІДом становить понад 15% населення.
Та і в цілому проблема боротьби з поширенням ВІЛ інфекції/СНІДу залишається досить актуальною для багатьох країн.
Новорічні свята – найчарівніший період року. Наші квартири, будинки і цілі міста на кілька місяців перетворюються на справжню казку. Довгоочікуване свято Нового року не має кордонів і відзначається в будь-якому куточку світу, тому що це час, коли може відбутися чудо.
Чому б не провести новорічні вихідні у подорожі. Ми знаємо кілька дивовижних місць в Україні, серед яких ви точно знайдете ідеальний варіант для святкування Нового року для себе.
У будь-який час року, за будь-якого приводу, найпопулярніший варіант "куди поїхати" – до Львова. Це місто стало особливим практично для кожного українця. Красива архітектура, безліч парків, закладів та завжди не спляча площа Ринок – кожна поїздка до Львова стає незабутньою. А щоб урізноманітнити поїздку, можна заскочити до кількох замків. Знамениті замки "Золотої підкови Львівщини" точно подарують вам зимову казку.
Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.
З нагоди цієї дати фахівці відділу абонемента представляють книжкову поличку "Знати, щоб жити". Представлені книжкові видання нададуть Вам інформацію про способи передачі та профілактику захворювання, про критерії діагностики і сучасні технології лікування і профілактики ВІЛ/СНІДУ.
Не забувайте, СНІД - страшна, невиліковна хвороба. Катастрофічних перспектив, які нас очікують у майбутньому, можна уникнути лише уважним ставленням до проблеми кожною людиною. Ваші знання - можуть захистити Вас. Дізнайтеся про ВІЛ/СНІД більше...
Відео презентацію можно тут
Здавалося б стільки всього про традиційну українську хату відомо, стільки наукових та етнографічних праць написано, але все ж лишається багато невідомих широкому загалу знань та фактів про житло українців.
Хата – не просто дім в якому проживала сім’я, це окремий всесвіт, де народжувалися, росли, закохувалися, одружувалися, господарювали та помирали. Так повелося, що для українців побудувати дім означало не лише залити фундамент та викласти стіни, а й створите місце для родового гнізда, народити, виростити та виховати в ньому дітей, добрими, працьовитими та віруючими.
Відділ абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва пропонує Вам поринути у світ давнього побуту наших предків і дізнатися багато цікавого і корисного про українську хату.
Відео можно переглянути тут