У відділі абонемента Чернігівскої обласної бібліотеки для юнацтва відкрита книжкова виставка Андрія Кокотюхи — українського письменника, сценариста та журналіста. На експозиції представлені, як книги знані та улюблені багатьма поколіннями читачів, так і твори, які стали відомі лише нещодавно, але вже встигли завоювати прихильників по всьому світові. Моторошні криваві вбивства та карколомні переслідування злочинців, досвідчені, кмітливі поліцейські та підступні злодії, цілковита зневіра та байдужість, а поряд – перші паростки справжнього кохання. Сміх і сльози, радість і біль, життя і смерть переплелися між собою, утворюючи яскраву канву людського буття. Все це (та багато іншого) можна зустріти на сторінках книжок, презентованих на виставці.
Книга – це велике диво, створене людиною. Книга, як найцінніший людський витвір, пройшовши всі процеси розвитку цивілізації і на сучасному етапі залишається незамінною. Саме книга і читання позитивно впливають на формування особистості. Адже шанувальники книг постійно знаходяться в оточенні нових відкриттів, книга стає для них порадником та джерелом натхнення.
22 жовтня у відділі абонемента обласної бібліотеки для юнацтва було презентовано виставку-інсталяцію «Панно улюблених книг». Інсталяція зроблена у вигляді колодязя з книг. Форма колодязя символізує невичерпне багатство знань, яке дарують нам книги. Із розмаїття літературно-художніх видань бібліотеки працівники відібрали найцікавіші твори з української та зарубіжної літератури. Адже фахівці абонемента уважно стежать за кращими зразками художньої літератури і оперативно інформують про нові видання своїх користувачів.
День ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/2782 (XXVІ).
24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням За словами Генерального секретаря, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії.
“Європейський тиждень місцевої демократії” є щорічною загальноєвропейською кампанією, започаткованою Радою Європи 15 жовтня 2007 року. Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.
При вступі до Ради Європи Україна взяла на себе зобов’язання щодо реалізації основних європейських принципів місцевого і регіонального розвитку. Україною ратифіковано та здійснюється імплементація усіх міжнародно-правових договорів Ради Європи в сфері місцевої і регіональної демократії, головним з яких є Європейська хартія місцевого самоврядування.
Навіть в наш час книга залишається вірним і надійним другом людини. Читання улюбленої книги дозволяє прожити разом з її героями сотні життів, оцінити чужі вчинки, дізнатися про щось нове. Завдяки книгам ми вчимося переживати, усвідомлюємо та аналізуємо свої вчинки і дії.
Молодь і книга – поняття нероздільні. Тому 19 жовтня бібліотекарі відділа абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва завітали до ЧЦПТО з оглядом нових надходжень «Знайомтесь! Нові книги».
17 жовтня за підтримки Українського культурного фонду в Library Art Center (Бібліотечному Арт Центрі) відбудеться відкриття виставки живопису Сергія Тонканова «Рух по дотичній».
Представлена серія робіт концентрує свою увагу на урбаністиці і включає в неї елементи символізму та сатири. Це виражається в різноманітних сюжетах, які відображають сучасний світ в усій його динамічній красі .
Головний акцент виставки полягає в авторських знахідках, які дозволяють значно ширше схопити мить життя та пояснити її через образи та символи. Сучасний світ невпинно змінюється.
Сини Твоєї Батьківщини,
В них сила духу непоборна!
Козацтво - слава України,
Це гордість наша всенародна!
14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в ХV-ХVІІ століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі. Козацтво завжди було символом невмирущості нашого народу, уособленням національного характеру, сили та мужності.
Історія України- це тисячолітня історія українського народу. Вона бере своє коріння з глибокої давнини. І не знати її та не шанувати просто неможливо. Бо тоді ми втратимо своє ім’я - українського народу.
Козацтво—яскрава сторінка в історії України. Воно залишило глибокий слід в історичній пам’яті нашої нації. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію нашої держави. Тож, символічно, що саме 14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богоридиці відзначається День українського козацтва, відповідно до Указу Президента України від 7 серпня 1999 року. Починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення – українці святкують День захисника Вітчизни.