Волонтерство - це розмір твоєї душі,
це відчуття, коли віддаєш щось своє,
власне і радий поділитися тим…
У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засноване ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН.
В Україні волонтерський рух почався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.
Звісно, волонтерство — не робота. Це на 100% покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання — те, що веде волонтерів вперед.Волонтер - у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей похилого віку тощо.
У відділі абонемента Чернігівскої обласної бібліотеки для юнацтва з 02.12.18 експонується літературний подіум «Прет-а-порте читання на кожний день».
Книга з’являється у нашому житті починаючи з дитинства, що символічно демонструє перша сходинка подіуму під назвою «Улюблені книжки дитинства». В першу чергу ця література вчить малечу мріяти. «Пригоди кухарчука Бублика» від Юлії Галаніної, подорожі шукачів скарбів в «Таємниці зміїної голови» Андрія Кокотюхи, «Марічка і Червоний Король» Марини Рибалко, Аліса зі своїм дивокраєм від Л.Керрол та інші перонажі добрих дитячих книжок – всі вони мріяли так яскраво, як можуть мріяти тільки діти. Це мрії, в яких живуть казки і чудеса.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом – міжнародний день ООН, що відзначається 1 грудня. Вперше був проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1988 році. Це було пов’язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) набув масштабів пандемії.
У цей день в усьому світі за участю державних, громадських, медичних організацій відбуваються просвітницькі акції та діагностичні заходи, символом яких з 1991 року є Червона стрічка, вигадана художником Франком Муром.
Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення глобальної обізнаності про епідемію, спричиненою поширенням ВІЛ-інфекції, а також вшанування пам’яті постраждалих від цього захворювання.
Як багато ми знаємо про сучасне українське мистецтво та українських художників? Запитання ніби й не складне, але відповідь дати непросто. Біда багатьох українських людей в тім, що мають вищу освіту, а невігласи. Час виправляти ситуацію. Це легко зробити разом з Чернігівською бібліотекою для юнацтва.
Завдяки проекту Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва Library Art Center та за підтримки Українського Культурного Фонду цього тижня тридцять молодих людей користувачі бібліотечного арт-центру (вихованці Чернігівської школи-інтернату та загальноосвітньої спеціалізованої школи фізико-математичного профілю №12) мала можливість більш детально-ознайомитися з напрямками та стилями сучасного мистецтва, відвідавши мистецькі галереї сучасного мистецтва в місті Києві.
24 листопада 2018 року виповнюється 85-та річниця однієї з найтрагічніших сторінок в історії України – голоду 1932–1933 рр.
Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі.
"Голод запланувала Москва для знищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян знищили не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями", — писав американський професор Р. Конквест.
Безмежна сила книги. Вона вiдкриває перед людьми великий свiт. Протягом усього жиiття ми звертаємося до книги. Тому читати – це справді бути у тренді, бути серед тих, хто мислить а, отже, розвивається та йде вперед. Варто створити моду на читання , щоб книга і ті, хто її читає вважалися кращими, щоб це було престижно . Осінь – найкнижковіша пора року. І не лише тому, що восени хочеться відпочивати саме так: загорнувшись у щось тепле та зручне, взявши в руки горнятко запашної кави і з доброю, цікавою і душевною книжкою.
«Нечуй належить до тих щасливих талантів,
що швидко здобувають собі виднеемісце в літературі
і довго на нім зостаються».
Іван Франко.
25 листопада виповнюється 180 років від дня народження І.С.Нечуя-Левицького, видатного українського письменника та літературознавця. До цієї пам’ятної дати у відділі абонемемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва з 23 листопада по 30 листопада 2018 року буде експонуватися виставка – портрет: «Знайомтесь ближче». Ми відкриваємо двері у дивовижний світ художньго слова митця, якого знають і люблять мільйони людей не тільки в Україні.
«Згадайте нас – бо ми колись жили,
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно…»
Ніні Виноградська
У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата — День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони жителів. Відзначається з 1998 року.