29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії - бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.
До річниці цієї події фахівці відділу абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва запросили учнів Чернігівського вищого професійного училища на годину історичної правди "Бій під Крутами - героїчна сторінка історії".
Щомісяця, кожної останньої середи, запрошуємо Вас на онлайн виставку однієї книги Тут можна ознайомитись із книгами різних авторів - українських та зарубіжних.
Справжні книголюби знають, що книги здатні не лише дарувати усмішку та перепочинок після важкого робочого дня, а й надихати, мотивувати, спонукати до дій, одним словом – творити дива. Книги про мрії та реальність навчають відкидати страхи, боротися, рухатися вперед і не здаватися. Важливо вірити та крок за кроком, долаючи всі труднощі й негаразди, йти до своєї мети. А головне — не боятись мріяти, адже навіть, здавалося б, нездійсненні мрії іноді збуваються. І книжки яскраво це підтверджують. Саме про це йдеться в романі французької письменниці Крістін Фере-Флері «Дівчина, яка читала в метро» .
"Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або байдужими спостерігачами".
І. Бауер, ізраїльський історик
27 січня Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 "Пам'ять про Голокост", що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.
Саме 27 січня 1945 року визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
Фахівці відділу абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва представляють книжкову виставку «На молодіжній хвилі».
Вона містить три розділи. Перший розділ «Життя як є…» доносить молодіжні та підліткові книжки про реальне сьогодення молоді, про життя їх однолітків, готує до актуальних життєвих випробувань.
У розділі «Це фантастично!» - цікава молодіжна фантастика на будь-який смак.
22 січня в Україні будуть відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити – День Соборності України.
Офіційно святкувати День соборності почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.
З нагоди свята фахівці відділу АБ_ЧОБЮ запросили учнів КЗ_ЧВПУ на урок єднання «Соборність: бризки часу».
Під час заходу присутні дізналися про становлення і розвиток українського державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.
22 січня ми відзначатимемо День Соборності та Свободи України.
Цього дня 1918 року Центральна Рада IV Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу.
А 22 січня 1919 року на Софійський площі в Києві було проголошено Акт Злуки.
У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
З Різдва до Водохреща продовжуються веселі зимові святки - святі дні. Ці святкові дні просто створені для веселих та дружніх зустрічей та посиденьок.
Січневого сонячного морозного дня напередодні Щедрого вечора,свята Маланки бібліотекарі Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва завітали до вихованців Чернігівського центру соціально психологічної реабілітації дітей.