Всесвітній день боротьби з туберкульозом відмі-чається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкритті збудника тубер-кульозу. У 1993 р. Всесвітньою організацією охорони здоров'я тубер-кульоз був оголошений національним лихом, а день 24 березня «Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом».
Сьогодні туберкульоз в нашій державі є найпоширенішим інфекційним захворюванням. Згідно з даними ВООЗ, за кількістю недужих на туберкульоз Україна увійшла до числа держав, в яких зареєстровано епідемію цієї недуги. Загальна кількість хворих на активний і неактивний туберкульоз в країні становить понад 680000 осіб.
«Казка вигадка, проте щось
тут, браття, не пусте».
І.Я. Франко
З казкою ми зустрічаємося ще на світанку свого життя. Немає жодної людини, яка не любила б казку. І це зрозуміло, адже справжні казки створюються завжди начебто «на виріст». З роками відкриваються в них все нові й нові горизонти пізнання навколишнього світу.
Саме у казці зібрані вічні категорії моралі – Добро і Зло, Правда і Кривда, - які повинна з перших кроків засвоїти дитина, аби вирости справжньою людиною. Казка не лише розвиває, вона створює перші перлини виховання.
22 березня з учнями ЗОШ № 34 була проведена літературна мандрівка «Казки дарують диво».
21 березня сектором збереження в молодіжному клубі «Фортуна» проведено урок-подорож «Чернігів - славне місто».
Десна - мов шабля. Вал старезний.
Мазепи дім. Гармати в ряд,
Поринувши у сон давнезний
Сумною вартою стоять.
Аркадій Казка
"Романтичне"
Всесвітній день поезії проголошений делегатами 30-ї сесії Генеральної конфе-ренції ЮНЕСКО в 1999 році. Вперше цей день був відзначений 21 березня 2000 року в Парижі. Метою встановлення дати генеральною конференцією ЮНЕСКО було при-вернути увагу суспільства до поетичної спадщини та необхідності звернення до неї у виховній та просвітницькій діяльності. Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуро, зверта-ючись до міжнародної громад-ськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив : „Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для вста-новлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами.
Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу – це ще один із чинників сприяннякультурному різноманіттю кожної людини, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості”. Цей день відзначають щорічно. Нові видання, виставки, поетичні конкурси, виступи поетів повертають нас у світ слова, що пробуджує в душі найкращі почуття.
Є в Шевченка народження дата,
Дати смерті в Шевченка нема.
Ліна Костенко
9 березня 2012р. виповнилося 198 років від дня народження класика української літератури, національної гордості українського народу - Т.Г. Шевченка.
З цієї нагоди з учнями 6-х класів ЗОШ №34 була проведена вікторина-екскурс «Тарас Шевченко:поет і художник», яка провела учнів стежками творчого шляху великого митця.
Тарас Шевченко
такий великий, що бути
більшим не можна.
Як Україна. Як світ.
Борис Харчук
У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Т. Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.
Т. Шевченко – велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною.
Він був сином мужика –
і став володарем у царстві духа.
Він був кріпаком – і став
велетнем у царстві людської культури.
І. Франко
Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія , ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з іі буттям продовжується нею, вбираючи в себе нові дні і новий досвід народу, відзиваючись на нові болі . Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічнім шляху до Шевченка.
14 березня у рамках Шевченківського тижня в ЗОШ 27 був проведений літературний турнір «Шляхами великої долі».
Від кохання до жінки народилося все прекрасне на землі.
М. Горький
8 Березня – Міжнародний жіночий день.
Історія виникнення свята 8 Березня бере свій початок ще у Древньому Римі. Саме тоді і там вже існував день, який відзначали Матрони. Цього дня Матрони (вільно народжені жінки), що знаходяться у шлюбі, отримували від своїх чоловіків подарунки, були оточені увагою. Рабині також отримували подарунки – хазяйка дозволяла невільницям цього дня відпочити. Через століття жінки зважилися змінити світ і стати рівноправними з чоловіками.
Широкого поширення набула версія, згідно якої традиція відзначати Міжнародний жіночий день 8 Березня була покладена демонстрацією, яку провели 8 березня 1857р. робітниці текстильної промисловості і фабрик по пошиттю одягу в Нью-Йорку на знак протесту проти жахливих умов праці і низької заробітної плати. В наступні роки демонстрації жінок часто приурочувались цьому дню. Так, 8 березня 1908р. в Нью-Йорку 15000 жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи підвищення зарплатні.