Він був сином мужика –
і став володарем у царстві духа.
Він був кріпаком – і став
велетнем у царстві людської культури.
І. Франко
Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія , ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з іі буттям продовжується нею, вбираючи в себе нові дні і новий досвід народу, відзиваючись на нові болі . Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічнім шляху до Шевченка.
14 березня у рамках Шевченківського тижня в ЗОШ 27 був проведений літературний турнір «Шляхами великої долі».
Від кохання до жінки народилося все прекрасне на землі.
М. Горький
8 Березня – Міжнародний жіночий день.
Історія виникнення свята 8 Березня бере свій початок ще у Древньому Римі. Саме тоді і там вже існував день, який відзначали Матрони. Цього дня Матрони (вільно народжені жінки), що знаходяться у шлюбі, отримували від своїх чоловіків подарунки, були оточені увагою. Рабині також отримували подарунки – хазяйка дозволяла невільницям цього дня відпочити. Через століття жінки зважилися змінити світ і стати рівноправними з чоловіками.
Широкого поширення набула версія, згідно якої традиція відзначати Міжнародний жіночий день 8 Березня була покладена демонстрацією, яку провели 8 березня 1857р. робітниці текстильної промисловості і фабрик по пошиттю одягу в Нью-Йорку на знак протесту проти жахливих умов праці і низької заробітної плати. В наступні роки демонстрації жінок часто приурочувались цьому дню. Так, 8 березня 1908р. в Нью-Йорку 15000 жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи підвищення зарплатні.
В історії кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.
У перші дні березня ми вшановуємо пам'ять великого «Кобзаря», і саме з цього приводу запрошуємо всіх відвідати читальну залу КЗ «Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва», де представлена виставка-портрет «Живи поете в бронзі і граніті. Живи поете в пам’яті людській», присвячена життю та діяльності великого поета.
К 175-летию со дня гибели великого поэта
Но я плоды моих мечтаний
И гармонических затей
Читаю только старой няне
Подруге юности моей…
А.С. Пушкин
10 февраля исполнилось 175 лет со дня гибели А.С. Пушкина. Эта дата служит серьезным поводом для того, чтобы еще раз вспомнить о великом поэте. 27 фераля в лицее № 16 прошел литературно-художественный вечер «Ах! Умолчу ль о мамушке моей…».
«Мова – духовне багатство народу»
В.Сухомлинський
Міжнародний день рідної мови відносно молоде свято. До календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. Себто, святкуємо ми цей день с присмаком гіркоти.
Стоим мы на посту,
повзводно и поротно.
Бессмертны, как огонь.
Спокойны, как гранит.
Мы – армия страны.
Мы – армия народа.
Великий подвиг наш история хранит.
23 лютого святкують День захисника Вітчизни на Україні, в Росії та Білорусії. В цей день ми віддаєм данину поваги і подяки тим, хто мужньо захищав рідну землю від загарбників, а також тим, хто в мирний час несе важку відповідальну службу.
22 лютого з вихованцями клубу «Мушкетер» була проведена конкурсна програма «Солдат умом і силою багатий».
21 лютого всі країни світу відзначають Міжнародний день рідної мови.
«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. Ота жива схованка людського духу. Його багата скарбниця, в яку народ складає і своє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почування» - так яскраво про мову сказав український письменник Панас Мирний.
Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.
Чи знаєш ти, що зараз у світі люди говорять на 6000 мовах, і приблизно половина з них під загрозою зникнення? Про це та ще багато цікавого ти дізнаєшся, відвідавши книжкову експозицію до Міжнародного дня рідної мови«Світіння слова у безмежжі часу», яка відкрилася сьогодні у читальній залі КЗ «Чернігівської бібліотеки для юнацтва».