«Народжене не в степах, а в душах українських,
козацтво навіки залишиться невмирущим
проявом духу і гордості української нації»
Богдан Сушинський
14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва.
З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрови Пресвятої Богородиці.
"На острові, на Хортиці,
За порогами Дніпра
Там зійшла козацька слава
Для народного добра."
Юрій Шкрумеляк
14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва. Це свято було запроваджено згідно з Указом Президента України від 7 серпня 1999 р. № 966/99 у день свята Покрови Пречистої Богородиці, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.
10 жовтня на базі Чернігівської ЦБС в ЦБ смт. М. Коцюбинськ відбулася Бібліотечно-краєзнавча конференція – подорож «Життя там, де книга».
Учасниками заходу були бібліотекарі бібліотек – філіалів системи
Консультацію «Актуальність краєзнавчої роботи серед читачів юнацького віку» надала провідний бібліотекар з методичної роботи Обласної бібліотеки для юнацтва Лобода Ганна Василівна.
Акцент був поставлений на найрізноманітніші форми популяризації краєзнавчої літератури серед учнівської молоді;партнерські стосунки з різними установами та організаціями.
Моя Батьківщина там,
де моя бібліотека.
Еразм Роттердамский
З давніх давен книга відігравала в житті людини роль справжнього друга – друга, який навчить, підкаже, допоможе розібратися у важких ситуаціях.
Книга розрадить у смутку, розповість про життя інших людей, покличе у захоплюючу подорож в інші часи і в інші країни.
Найбільша сила, яку дають книги, - це той духовний потенціал, котрий стає початком усього життя людини, його роздумів та вчинків. Ось чому так важливо, щоб дитина полюбила книгу.
8 жовтня з учнями ЗОШ № 17 був проведений літературний турнір «І в науці і у грі – книга кращий друг завжди».
Коли старанно пошукаєш у книгах мудрості,
то матимеш велику користь для душі.
Бо той, хто часто читає книги,
той з Богом бесідує, або зі святими мужами.
«Повість минулих літ»
Бібліотеки – одне з великих надбань цивілізації. Без них неможливо уявити розвиток науки, освіти, культури, життя громадян будь-якої країни.
"Бібліотеки – це скарбниці всіх
багатств людського духу."
Г. Лейбніц
Книжка... Для одних людей — це скарб неоціненний, для інших — річ, як і тисячі речей повсякденного побуту, для третіх — данина моді, розкіш, додаток до хатнього інтер'єру. Є й такі, для яких книжка нічого не значить.
Шана й любов до книги починається з колиски, йде від батька-матері. Сім'я, в якій не читають книжок, — духовно неповноцінна.
«Найвеличніший скарб – гарна бібліотека»
Бєлінський В.
Щороку 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек.
Відзначення цього свята свідчить про глибоку повагу народу до духовних надбань людства, підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства.
Для працівників обласної бібліотеки для юнацтва стало традицією влаштовувати різноманітні святкові акції і заходи, присвячені цьому урочистому дню.
Так, працівники відділу збереження документів та популяризації бібліотечних фондів провели акцію серед молоді «Друже! Завітай до бібліотеки!».
28 вересня на передодні Всеукраїнського дня бібліотек, вже традиційно, Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва провела осіннє свято спілкування з книгою «Читать -- не вредно, вредно -- не читать».
Вже за мить, під стінами бібліотеки, де розмістився читальний зал під відкритим небом, зібрались небайдужі до гарної книги і мудрого слова люди.