«Либонь, тих слів немає в жодній мові;
Та цілий світ живе у кожнім слові
І плачу я й сміюсь, тремчу і млію,
Та вголос слів тих вимовить не вмію».
Леся Українка
14 лютого у світі відзначають день закоханих. У цей день вшановують пам'ять святого Валентина – священника, який, за легендою, попри заборону одружував римських воїнів. Кохання буває простим і складним, короткочасним і безкінечним, ніжним та жорстоким. Буває злим та несправедливим, або ж навпаки дарує нам силу та впевненість. Воно робить людей щасливими та примушує страждати. Так, кохання буває різним, але життя без нього неможливе. Тема кохання завжди була провідною в літературі.
Сьогодні світ відзначає 210-річчя від дня народження Чарльза Діккенса (1812-1870) – знаного англійського письменника вікторіанської доби, перу якого належать улюблені твори дітей і дорослих. Всього з-під пера Чарльза Діккенса вийшло 16 повновагих романів і безліч менших творів. Найвідоміші з них – «Домбі і син», «Пригоди Олівера Твіста», «Різдвяна пісня в прозі». В дитинстві майбутній письменник дізнався, якою буває нужденність, побував на самому «дні» лондонського суспільства. Він намагався зробити світ кращим, а людей - щасливими.
Пропонуємо до вашої уваги кілька цікавих фактів про письменника, які для багатьох можуть стати відкриттям.
2 лютого в Центрі Правової Інформації « Молодь. Право. Закон» відділу читального залу бібліотеки відбувся правовий орієнтир «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх»
Цього разу відбулась зустріч учнів КЗ ЧВПУ №15 з інспекторами відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернігівській області Департаменту патрульної поліції Ольгою Мельник, Євгенією Топор, Тарасом Тарасевич, Тетяною Росік.
Працівники поліції обговорили питання кримінальної та адміністративної відповідальності.
2 лютого цього року відзначається Всесвітній день читання вголос. Відомо, що люди, які з юності не мають звички читати книжки, мають більш складну долю. На жаль, в Україні є люди які не вміють читати й писати. Цього дня, читаючи вголос, ми засвідчуємо право кожної людини на грамотність.
Фахівці відділу абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва запропонували долучилися до цього заходу усім не байдужим.
У 2022 році відзначається 300 років від дня народження видатного українського мислителя Григорія Сковороди. Саме тому для читання вголос було обрано чудову книгу «Байки Харківські» видавництва Terra Incognita у графічному опрацюванні творчої майстерні «Аґрафка».
Фахівці відділу абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва пропонують до Вашої уваги #слово_до_кави з #АБ_ЧОБЮ.
Пориньте у глибини значення слова, поповніть активний словниковий запас, "прокачайте" мозок за вранішньою кавою!
Сьогоднішнє слово - "дисонанс". Це слово іншомовного походження, та на сьогодні є дуже актуальним. Згідно із сучасними тлумачними словниками, "дисонанс" має кілька значень.
У повісті Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків", справжній когнітивний дисонанс у Івана викликав новий образ коханої Марічки.
Художня література має приносити насолоду Любко Дереш «Новітня», «сучасна» або просто «література ХХІ століття» – ось як називають літературу цього століття. Палітра української сучасної літератури досить різноманітна, окремий пласт якої складають містичні трилери, гостросюжетні сентиментальні та пригодницько-історичні романи, детективи, фантастика.
У відділі абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва представлена виставка – інсталяція «Укрліт не нудна», на якій представлені найбільш яскраві новинки сучасної української художньої літератури: гучні бестселери, популярні книги відомих вітчизняних письменників.
29 січня 2022 року минає 104 роки трагічній події в історії України - бою під Крутами, який набув для українського народу символічного значення,став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.
В січні 1918 року більшовицька Росія «для наведення революційного порядку» розгорнула повномасштабний військовий наступ проти молодої Української Народної Республіки.
Під прапором утвореної 25 грудня 1917 року на пробільшовицькому Всеукраїнському з'їзді рад у Харкові радянської Української Народної Республіки військові загони червоноармійців на чолі з Володимиром Антоновим-Овсієнком, Олександром Єгоровим і Михайлом Муравйовим, почали просуватись українськими землями.
"Стримайте ж Ваші сльози, які котяться: ці юнаки поклали свої голови за визволення вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам'ять на віки вічні!"
Михайло Грушевський.
Крути... 104 років тому, 29 січня 1918 року, кілька сотень київських студентів зі зброєю в руках і любов'ю до Батьківщини в серці встали на шляху російської військової орди.
29 січня 1918 року...Саме цього дня в 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.
Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в українській історії.