Мистецький проект Library art Center Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва продовжує знайомити з талановитими людьми Чернігівського краю. На гостинах в #ЧОБЮ поетка Олена Ященко, авторка збірки поезій «Обійми». Якщо ви прагнете нових зустрічей, приємних знайомств, поетичного слова, то приходьте до нас. Без масок, вільно, в будь-який час! Онлайн!
Познайомитись з пані Оленою та її творчістю ви можете перейшовши за посиланням
«СИЛА НАЦІЇ – В ЇЇ ЄДНОСТІ» - ось слова, що означили online- зустріч до Дня Української Соборності з відомим чернігівським істориком і краєзнавцем, кандидатом історичних наук, співробітником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Горобцем.
Саме тоді, 102 роки тому – 22 січня 1919-го на Софійському майдані в Києві, Українська Народна Республіка (УНР) та Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) підписали Акт злуки.
Нарешті відбулось історичне об'єднання українських земель – так званих Наддніпрянщини і Наддністрянщини в ЄДИНУ незалежну державу.
Найсвятіше відчуття незалежності ій свободи
Історична грамотність
“Україна починається з тебе…»
В.М.Чорновіл
22 січня в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити – День Соборності України. День Соборності України – свято, яке символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.
Українці протягом століть мріяли про незалежну єдину соборну державу, про те щоб усі етнічні землі, в різні часи поділені між різними імперіями, нарешті об’єдналися в єдине ціле.
«Вони ввірвалися у квартиру, нахабно порозкидалися речі, забрали тата, ноути, купу документів і наш спокій. Тепер тато - в слідчому ізоляторі, мама - в істериці. А я? Ну…просто в якомусь трансі.
Квартира, яку я вважала своїм домом стільки років, як з’ясувалося, була орендованою. Усі татові гроші на рахунках «заморозили». Ми залишилися без кешу й без житла». (Оксенія Бурлака «Поцілунок був не останній»).
Головна героїня цієї повісті Льоля навчається в гімназії, її батька раптово садять у в'язницю, із-за нестачі коштів вони з мамою переїжджають до бабусі, і дівчина починає відвідувати звичайну місцеву школу. В Льолі з’являється безліч проблем (булінг), турбувати вразливу маму в якої теж є проблеми на роботі, вона не хоче, вирішує все сама. Школа в бідному районі досить стереотипна, хлопці-хулігани, дівчата в міні-спідницях і прозорих блузках. Слабші учні потерпають від боулінгу. І от Льоля наважується виступити проти компанії хлопців, які головують у класі, а потім закохується в одного з них. От тільки Стас з нею наодинці і Стас у школі – дві різні людини.
22січня - День_ Соборності_України!
Святкуючи День Соборності, українці насамперед відзначають своє об’єднання в одній Українській державі.
Ми нагадуємо собі, як 102 роки тому перед загрозою окупації та нового поділу заявили про бажання будувати спільну державу, підписавши Акт Злуки УНР та ЗУНР. Тоді українців об’єднала мрія мати свою державу та реальна загроза втратити себе.
"Митець повинен бути освіченим у своїй галузі. Тоді ти знаєш собі справжню ціну. Я, знаю, що я не найкращий. Але я знаю, що я один зі збірної". (О.Ірванець)
Олександр Васильович Ірванець народився 24 січня 1961 року. З нагоди 60-річчя українського поета, прозаїка, драматурга і перекладача на полицях абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва знайшла місце тематична поличка "В поколіннях я озвуся".
Олександр Васильович народився у Львові, а ріс у місті Рівне, де закінчив 8 класів СШ №18 в 1976 році. Потім в 1980 році - Дубенське педагогічне училище, а в 1988 році - Московський літературний інститут імені М.Горького. Свою творчість починав з написання епіграм на однокурсників і викладачів педагогічного училища. Про любов тоді йому не писалося. Це буде пізніше під час служби в армії.
Перша поетична книга "Вогнище на дощі" (Львів, "Каменяр" 1987), "Тінь великого класика та інші Вірші" (Київ, "Молодь", 1991), "Вірші останнього десятиліття. 1991-2001" (2001) звернули увагу читачів на особистість О.Ірванця.
За тиждень після коляди, напередодні Старого Нового Року або свята Василя, наш народ святкує Щедрий Вечір. Внаслідок (або завдяки) розбіжності, яка існує між Григоріанським (світським) та Юліанським (церковним православним) календарем, більшість українців мають змогу зустрічати Новий рік двічі - 1 січня і 14 січня.
Саме друге свято, а особливо його навечір'я, є важливою складовою народних традицій прадавнього календарного обрядового циклу наших предків. Це - залишок стародавнього, ще дохристиянського звичаю, що вдало «вплівся» в християнській календар і поєднався з днем преподобної Меланії і наступним за ним днем Обрізання Господня і святом Василя.
Шістнадцятирічний Міхал та тринадцятирічний Міколай - головні герої романа популярної польської письменниці Малгожати Гутовської-Адамчик "220 маршрутів", живуть й горя не знають: у них велика квартира в престижному районі, батьки з ранку до вечора на роботі - зате ніколи не відмовляють у кишенькових. Однокласники - кльові оцінки - ну тут усе трохи гірше, та кого це цікавить, коли треба тренуватися, аби Міхала взяли до шкільної збірної з баскетболу.
А світ Міколая не існував без музики. Його улюбленою справою було слухання дисків, а також спроби створити власні панові композиції та зібрати рок-групу. Хлопець відчував ритм та партію ударних. Чи знайде він однодумців? Чи збудуться його мрії?