Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2858778


«ПОВЕРНЕННЯ В ДИТИНСТВО». Виставка робіт Наталії Бодько

26 березня в центральній міській бібліотеці імені Любові Забашти відкрилась виставка робіт прилучанки Наталії Бодько «Повернення в дитинство».

Подібна виставка робіт, виконана на графічному планшеті, у бібліотеці презентується вперше. Це ілюстрації до дитячих книг, що виходять у Харківському видавництві «New Time», із яким співпрацює художниця-графік.

Виставка приурочена Тижню дитячо-юнацького читання, який традиційно проходить в Україні під час шкільних березневих канікул.

У ході зустрічі присутні познайомились із творчістю юної художниці.

Детальніше...

«ПРИЛУКИ У РОЗРІЗІ ЧАСУ». Відкриття фотовиставки

17 вересня у міській центральній бібліотеці відбулось відкриття персональної фотовиставки Максима Дрожнікова «Прилуки у розрізі часу». Це тематична виставка фотоаматора, приурочена Дню міста.

Увазі відвідувачів бібліотеки запропоновано технічно оброблені світлини Прилук минулих років у поєднанні із сучасними фото міста сьогоднішнього. Автор розповів цікаві історії про створення кожного фото, про роботу у краєзнавчому музеї т співпрацю із пересічними жителями міста старшого віку.

Про велике історичне значення виставки і внесок у розвиток краєзнавчих надбань міста говорив історик Анатолій Риженко. Він наголосив на тому, що в місті народився новий краєзнавець-фотомитець.

Детальніше...

«Я НАМАЛЮЮ СВІТ ТАКИМ, ЯКИМ ЛЮБЛЮ». Виставка

22 серпня о 12-00 на юнацькому відділі міської центральної бібліотеки відбулося відкриття виставки робіт Лізи Радченко «Я намалюю світ таким, яким люблю».

У ході заходу були презентовані вишиті бісером картини юної майстрині центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів, на базі якого працює гурток «Бісерне сяйво» міського центру творчості дітей та юнацтва (керівник Дорошенко Світлана Миколаївна).

Гості книгозбірні ознайомилися із незвичайними виробами з бісеру та паєток, картинами як духовної так і світської тематики, стали учасниками живого спілкування з майстринею, а також переглянули цікавий майстер- клас про техніку вишивання бісером.

Детальніше...

«КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА». Урок-практикум

З метою розширення уявлення молодого покоління про роль та значення конституційних прав у повсякденному житті, 18 червня у читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки відбувся урок-практикум «Конституційні права людини і громадянина».

Гості книгозбірні – студенти Прилуцького професійного ліцею прослухали розповідь бібліотекаря Костюк Н. Ю. про історію прав людини, причини їх виникнення та еволюцію в історичному контексті, переглянули відеоролик «Що таке права людини?»

Детальніше...

«ФЕСТИВАЛЬ ЄВРОПЕЙСКОЇ КУЛЬТУРИ». Вітруальна подорож

22 травня о 14.00 на юнацькому відділі міської центральної бібліотеки пройшла віртуальна подорож «Фестиваль європейської культури».

Ведуча заходу Костюк Н.Ю. розповіла про історію свята «День Європи», особливості його відзначення в Україні.

До уваги гостей книгозбірні – студентів медичного училища було запропоновано цікаве слайд-шоу про особливості історії, культури, традицій та звичаїв європейських країн. В особливому ракурсі була відмічена Данія, як країна переможець цьогорічного Євробачення.

Детальніше...

«ПОЕТ ЖІНОЧОГО ГОРЯ». Віртуальне знайомство

16 травня в міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти відбулось віртуальне знайомство із життям і творчістю письменниці, майстра психологічного нарису, сподвижниці ідей і напрацювань Пантелеймона Куліша Ганни Барвінок.

«Поетом жіночого горя» назвав Іван Франко нашу землячку Олександру Білозерську (Ганну Барвінок), в чому переконались студенти середніх навчальних закладів, познайомились із мультимедійною презентацією вчителя ЗОШ №3 Ожгихіної С. В.

Провідний бібліотекар Горбань Н.І. розповіла про життєвий шлях письменниці, доповнивши свою розповідь короткометражним документальним фільмом «Невгамовний Пантелеймон» із циклу «Гра долі». Заступник директора із виховної роботи Прилуцького медичного училища Чернюк Л. розповіла про відвідини музею-садиби Ганни Барвінок та Пантелеймона Куліша в Мотронівці на Борзнянщині.

 

Детальніше...

«МАТЕМАТИК З УРАЇНСЬКИМ СЕРЦЕМ». Виховна година

28 квітня вся освітня громада України відзначала 145 років від дня народження видатного українського математика Георгія Вороного.

З нагоди ювілею земляка в Прилуцькій міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти відбулась виховна година з історії рідного краю «Математик з українським серцем», учасниками якої були студенти медучилища, професійно-технічного ліцею та загальноосвітніх шкіл міста.

Свої мультимедійні презентації запропонували учні гімназії №1 ім. Г. Вороного Альона Дьогтяр, Анна Кібальник, Дарина Чуприна.

У своїх роботах гімназистки зробили акценти на біографії математика-земляка, його перших наукових відкриттях і педагогічній діяльності під час роботи у Варшавському політехнічному інституті.

Детальніше...