Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3062601


ЗВІТ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ ЗА 2017 РІК

В 2017 році Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва продовжувала накопичувати досвід щодо впровадження інноваційних форм роботи для залучення читачів та популяризації книги та читання. Персонал бібліотеки працював над створенням та реалізацією нових соціокультурних, просвітницьких та навчальних програм для користувачів та громади.

В 2017 році в бібліотеці зареєстровано 10056 користувачів. Видано 200 тисяч примірників документів. В цілому бібліотекою та її послугами скористалось 50 826 відвідувачів.

Комплектування фонду бібліотеки проводилось на основі складу читачів, їх запитів, аналізу відмовлень, виявлення складу фонду та його використання. Для обслуговування користувачів через систему ProZorro було придбано 1294 книги, 557 журналів та 53 комплекти газет. На формування бібліотечного фонду протягом року з спеціального фонду бюджету було виділено 94000 грн. З них – 33981грн.15коп на передплату періодичних видань, 60019 грн. 85коп. – на придбання літератури. Завдяки реалізації Державної програми «Українська книга», Наказу Міністерства культури України «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек» отримано видань на суму 53078грн. 86 коп.

Детальніше...

СОЛОДКИЙ БУКЕТ ДО ДНЯ ЗАКОХАНИХ

В Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва 9 лютого 2018 року відбувся майстер-клас з виготовлення флористичної валентинки «Солодкий букет». Провела майстер-клас Світлана Заворотна. В цей романтичний день закохані намагаються якнайромантичніше проявити свої почуття. Учасники майстер-класу подарують своїм коханим «солодке серце» у вигляді квітів та цукерок. 

 День Валентина – свято доволі розповсюджене. Його святкують майже у всіх країнах світу Народився День закоханих (принаймні у тій формі, яку ми знаємо сьогодні) в середньовічній Європі, звідки згодом помандрував до Америки, а до нас дістався разом з незалежністю. Так от, 14 лютого пов’язане з ім’ям християнського святого Валентина. От тільки історія частенько замовчує, що таких персонажів насправді було як мінімум троє: Священик і лікар, якого стратили 14 лютого під час гонінь на християн за часів Клавдія ІІ. Єпископ, з яким фактично сталось те ж саме: був убитий за приналежність до християнства під час панування Авреліана. Стратили його теж 14 лютого, і навіть поховали в тому ж місці, що і його попередника. Це часто спричиняло різного роду непорозуміння. Кандидат на пост Папи, що проживав у Єгипті та у своїх проповідях говорив про шлюб як ідеал християнської любові. Однак про його смерть та місце поховання нічого не відомо. Вважається, що усі три Валентина возвеличували кохання, допомагали молодим залагоджувати суперечки і охоче вінчали закоханих. Та все ж багато людей більше схиляються до думки, що покровителем закоханих був саме єпископ Валентин. Але і з його життєвою історією не все зрозуміло. Отож Імператор Клавдій ІІ був страшенним противником шлюбів, адже вважав, що це заважає солдатам: одружені чоловіки більше думають про дружину та дітей, аніж про благополуччя власної країни. Тому він заборонив шлюби взагалі. Однак, жив у ті часи Валентин, який таємно вінчав усіх охочих. Звичайно, від Клавдія це не вдалося приховати, тому винуватця кинули за грати. Та лихо не без добра. Валентин і дочка тюремника Юлія закохалися одне в одного і почали листуватися. Історія закінчилась трагічно. Перед стратою, 13 лютого Валентин надіслав коханій свого останнього листа, підписаного словами "Твій Валентин". Дівчина прочитала його 14 лютого, коли коханого вже не було в живих. Наприкінці ХІІІ ст.. набуло популярності надсилати романтичні послання коханій людині. Найдавніша валентинка зберігається у Британському музеї в Лондоні. Ця листівка підписана герцогом Орлеанським Чарльзом 1415 року. На той час, він був ув’язнений і таємно відправив послання-кохання своїй дружині.

Детальніше...

НЕБЕЗПЕКА, ЯКА МОЖЕ ТОРКНУТИСЯ КОЖНОГО

 

«Зупинимо СНІД – поки він не зупинив нас!»

Девіз борців проти ВІЛ/СНІДу

 

 

СНІД - нове інфекційне захворювання, яке фахівці визнають як першу у відомій історії людства дійсно глобальну епідемію. Ні чума, не чорна віспа, ні холера не є прецедентами, тому що СНІД рішуче не схожий ні на одну із цих і інших відомих хвороб людини. Наприклад, чума забирала десятки тисяч життів у регіонах, де вибухала епідемія, але ніколи не охоплювала всю планету разом.

На жаль, поширення ВІЛ/СНІДу, котре розпочалося в Україні з окремих випадків, перетворилося останніми роками на широкомасштабну епідемію, що охопила різні верстви населення, перш за все, молодого і найбільш активного віку. Тому сучасна молодь повинна мати максимальні знання стосовно ВІЛ/СНІДу.

Детальніше...

ЗАПОВІДНИКИ УКРАЇНИ

                           

                         «Все на землі, все треба берегти,

                          І птаха, й звіра і оту тварину,

                          Не чванься тим, що цар природи ти,

                          Бо врешті, ти – лише її частинка…»

                                                             Богдан Лепкий

Сьогодні екологічні знання та екологічна культура мають бути невід’ємною частиною всебічно розвинутої людини. Досягти цього можна лише завдяки наполегливій просвітницько-виховній роботі.

Саме з метою формування екологічної культури читачів у відділі абонемента обласної бібліотеки для юнацтва була організована книжково-ілюстративна виставка «Заповідники України».

Детальніше...

ГОДИНА ПАМ"ЯТІ: "ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ"

                                     Чи знаєш ти, світе, як сиво

ридає полин,як тяжко,

як тужно Моєму народу болить!

(Б. Олійник)

14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день «Днем ліквідатора». У 1994 році громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, в якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Коли святкування було офіційно дозволено, у містах України з почесною вартою покладаються вінки від керівників державних установ, іноземних посольств та громадських організацій. 

Детальніше...

МІЙ КРИМ

Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва долучилася до обласної акції "МІЙ КРИМ". До нас приєдналися художники Чернігівського народного аматорського об'єднання «Деснянська палітра» Володимир Кравченко, Валерій Єфименко, Леонід Жихарєв. Тепер помилуватися кримськими краєвидами, послухати «шум моря», почитати про історію Криму можна в читальній залі бібліотеки. Ось така вона велика сила мистецтва. Давайте згадаємо Крим разом. Приходьте до бібліотеки, приносьте світлини де ви в Криму, розкажіть про СВІЙ КРИМ.