Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3062463


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВІДМОВИ ВІД ПАЛІННЯ

 

Про те, що курити шкідливо, напевно, знає кожен. Навіть сам надпис Міністерства охорони здоров’я на пачці цигарок попереджає про це. Але ці знання зупиняють не всіх.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 90% смертей від раку легенів, 75% – від хронічного бронхіту і 25% – від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням. У XX столітті через куріння загинуло понад 100 млн. людей.

Очевидно, що у XXI столітті ця цифра зросте в рази. Разом з тим, ВООЗ зазначає, що якщо не вжити належних заходів, то до 2030 року кількість смертельних випадків, пов’язаних з тютюном, перевищить 8 млн. на рік. І це є великою світовою проблемою.

Щорічно, у третій четвер листопада, в більшості країн світу відзначають МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВІДМОВИ ВІД ПАЛІННЯ (No Smoking Day).

Він встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році після того, як було визнано згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку і інших хвороб.

Детальніше...

#лабораторія_ОСВІТОРІЯ_від_ЧОБЮ Тест

 

Ми сприймаємо своє тіло як даність і рідко замислюємося про природу тих чи інших процесів, що відбуваються усередині кожного з нас.

Як влаштований організм людини?

В основному наше знайомство з анатомією та фізіологією людини відбувається тільки під час уроків у школі. А даремно.

Наше тіло — це створений природою унікальний механізм, здатний рухатися, мислити, творити. В ньому злагоджено працюють різноманітні системи і органи.

Детальніше...

#лабораторія_ОСВІТОРІЯ_від_ЧОБЮ Сонячна система

 

4 жовтня 1957 року в космос був запущений перший штучний супутник Землі, а 10 жовтня 1967 року набрав чинності Договір, який регулює діяльність держав в дослідженнях космічного простору.

З тих пір людство зробило чимало відкриттів і важливих кроків на шляху освоєння безповітряного простору за межами рідної планети. Всесвіт продовжує вабити нас своїми нескінченними глибинами і недосяжною красою, таємничістю і безмежжям.

Космос, який являє собою нескінченне поле з зірок, настільки великий, що треба було б 100000 років, щоб перетнути його зі швидкістю світла.

Детальніше...

БІБЛІОТЕЧНИЙ ПРАВОВИЙ ПРОСТІР

 

 

 Сьогодні є велика потреба в спілкуванні у безпечних, комфортних місцях.

 І сучасна бібліотека стає таким «зручним місцем» в громадському просторі, де навчання проходить поруч із цікавим дозвіллям, є доступ до різноманітної інформації, зручні та сучасні сервіси.

 Тут відбуваються  заходи для різної аудиторії, починаючи від звичних освітніх подій до вечірок і виставок сучасного мистецтва.

 Корисною практикою є налагоджування партнерських зв’язків з іншими організаціями, освітніми центрами, громадськими організаціями або спільнотами мешканців, наприклад, ОСББ.

Детальніше...

ШАНС НА ЖИТТЯ ТА ТВОРЧІСТЬ

 

У житті кожної людини є багато щасливих моментів. Це і кохання, і народження дітей та онуків, улюблена робота, справа та багато іншого. Не відчуваючи лиха, часто в родину приходить страшна хвороба. Так і сталося з художницею Жлудько Вірою Миколаївною, членом Національної Спілки художників України.

Віра Жлудько є учасницею понад 30 Міжнародних, Всеукраїнських та обласних виставок, твори якої зберігаються у Канаді, Китаї та інших країнах, художніх музеях Києва, Одеси, що сприяє популяризації мистецтва нашої Чернігівщини не тільки в Україні, а й у різних регіонах світу. Вона є художником театральних вистав, зокрема «За двома зайцями», «Кумир душі моєї» та інші.

Віра Миколаївна сьогодні мешкає одна і потребує допомоги.

Детальніше...

"СЛАВСЯ ТАРАСЕ ВЕЛИКИЙ"

«Свою Україну любіть,

Любіть її… Во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть…»

Т. Г. Шевченко

 

Детальніше...