Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2772740


Книжково-ілюстративна виставка «Злука. Соборність. Воля»

22 січня ми відзначатимемо День Соборності та Свободи України.

Цього дня 1918 року Центральна Рада IV Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу.

А 22 січня 1919 року на Софійський площі в Києві було проголошено Акт Злуки.

У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Детальніше...

Бібліодослідження "Український спадок" Рушник

 

Від сивої давнини до сьогодні чільне місце в українському побуті займає рушник. З ним народжуються, одружуються і йдуть із життя. З хлібом сіллю на рушнику зустрічають дорогих гостей, без нього не обходиться жодна урочиста подія в родинному чи громадському житті.

І.М. Гончар якось сказав, що Україна має стільки рушників, що ними можна оперезати всю земну кулю. Український рушник можна порівняти хіба що з народною піснею, вишиванкою і писанкою, разом з ними він є невмирущим символом України. Наш рушник є і оберегом і молитвою, і засобом спілкування з предками.

Відділ абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва пропонує Вам поринути у світ давнього побуту наших предків і дізнатися багато корисного та цікавого про український рушник.

Відео можно переглянути тут

"Знати, щоб жити"

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

З нагоди цієї дати фахівці відділу абонемента представляють книжкову поличку "Знати, щоб жити". Представлені книжкові видання нададуть Вам інформацію про способи передачі та профілактику захворювання, про критерії діагностики і сучасні технології лікування і профілактики ВІЛ/СНІДУ.

Не забувайте, СНІД - страшна, невиліковна хвороба. Катастрофічних перспектив, які нас очікують у майбутньому, можна уникнути лише уважним ставленням до проблеми кожною людиною. Ваші знання - можуть захистити Вас. Дізнайтеся про ВІЛ/СНІД більше...

Відео презентацію можно тут

Бібліодослідження "Український спадок" Піч

 

У кожній оселі існував непорушний звичай: як тільки родина заселяла нове житло, у ньому обов’язково мали бути піч, стіл і пікна діжа. У народі казали: «Без столу, печі й діжі немає тепла і їжі». Про піч написано багато цікавих речей. Недарма ж до неї споконвіку ставилися, як до святині – такого собі хатнього вівтаря.

Відділ абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва пропонує Вам поринути у світ давнього побуту наших предків в дізнатися багато цікавого і корисного про українську піч.

Відео можно переглянути тут

Букфлеш "Сто_слів_про_книгу" Х. Муракамі "Про що я говорю, коли говорю про біг"


Автор книги "Про що я говорю, коли говорю про біг" Харукі Муракамі, один з найвідоміших у світі сучасних письменників, не даремно вважає, що чесно писати про біг і чесно писати про себе - практично те саме. Тож не дивно, що він написав автобіографічну книгу про біг.

"Для мене біг - це водночас і тренування і метафора. Бігаючи щодня, беручи участь у різноманітних змаганнях, я потроху підіймаю планку, підвищую вимоги і зростаю над собою. Саме тому я день у день так сумлінно працюю - щоб вийти на вищий рівень."

Читаючи книгу ви дізнаєтеся про що думає бігун. Вас чекають цікаві роздуми про багато важливих речей. І не лише про літературу і джаз, знавцем якого вважається автор. Він пише про те, як узагалі почав писати, як утримувати джаз-бар, як готуватися до марафону і подорожувати різними країнами і континентами. "Більшу частину того, що я знаю про письменництво, я дізнався під час щоденних пробіжок" - каже Муракамі.

Книга принесе читачеві справжню насолоду від занурення у світ іншої людини!

Відео можно переглянути тут

Бібліодослідження "Український спадок" Криниця

 

Українці вважають: на подвір’ї має бути колодязь або криниця. Часто криниця була одна на цілу вулицю або околицю, сюди сходилися всі стежки, тут люди спілкувалися, отримували всю інформацію про життя села. Слово криниця за давніх часів означало «джерело». Якщо господар мав на подвір’ї власну криницю, то в спеку господиня зберігала в ній молоко й масло, опустивши посудину на мотузці.

Криниці присвячено безліч народних казок, повір’їв, легенд. Кринична вода, взята до схід сонця мала лікувальні властивості: її брали на омивання породіллі, на коровай брали воду з семи криниць, дівчата вмивалися криничною водою на красу. Деякі з криниць мали воістину «живу воду», якою виліковували навіть безнадійно хворих людей.

Детальніше...