День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
В Указі зазначено: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця”. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора - літописця — письменника – агіографа , основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря.
Мова – душа кожної національності,
її святощі, її найцінніший скарб
І.Огієн
День української писемності та мови свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.
У День української писемності та мови за традицією українці:
- покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю;
- відзначають у конкурсах найкращих популяризаторів українського слова;
- заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
- стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.
Англійська разом з бібліотекою
#англійська_по_пятницях
#інформхвилинка
Світ живе у новій коронавірусній реальності.
28 жовтня 1989 року Верховна Рада Української РСР ухвалила закон «ПРО МОВУ В УКРАЇНСЬКІЙ РСР».
Він складався з преамбули та 40 статей, розміщених у 6 розділах. Згідно зі Статтею 2. Державною мовою Української РСР встановлювалася українська мова: «Відповідно до Конституції Української РСР державною мовою Української Радянської Соціалістичної Республіки є українська мова. Українська РСР забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя. Республіканські і місцеві державні, партійні, громадські органи, підприємства, установи і організації створюють всім громадянам необхідні умови для вивчення української мови та поглибленого оволодіння нею».
Сьогодні ми не уявляємо наше життя без світла, а як раніше існувало людство, не маючи електричних ламп?
Першим джерелом тепла, а заодно і світла, було багаття, де в якості палива використовувалася деревина, або вугілля. Потім багаття динамізувалося і перетворилося у свій пересувний варіант – факел, а також мінімізувалося до скіпи. Призначенням і багаття, і факела все-таки було не лише освітлення, але і генерація тепла.
Чи переймається хтось у реальному житті фізикою і математикою?
Відповідь на це запитання ви знайдете у книзі Голлі Смейл "Дівчина гік: модель - незграба". Головній героїні, яку звуть Гаррієт Меннера, п'ятнадцять років і вона модель. Опанувавши мистецтво візажу та як правильно вдягатися, Гаррієт у свої роки стала граціозним, елегантний створінням.
А чи знаходить вона спільну мову з однолітками? Не все в її житті складається гладко. А ще її називають дівчинкою - гіком. Це виняткові люди, які дуже захоплені наукою або чимось, що вважається нудним, відсторонені від однолітків, не вміють жити у суспільстві нормальних людей.