Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2780128


Історія української державності. Круїз у минуле

 

Дзвін шабель, пісні, походи, воля

соколина, тихі зорі, ясні води

– моя Україна.

В.Сосюра

 

До дня Соборності України 20 жовтня з учнями ЗОШ № 30 був проведений круїз у минуле «Історія української державності».

Мета заходу:

-ознайомити учнів з історією України, її символами, розширити і поглибити поняття громадянськості;

-розвивати культуру зв'язного мовлення учнів, пам'ять, увагу,вміння грамотно висловлювати свої думки.

Детальніше...

Кращі з кращих за свободу встали без вагань. Урок незвичайної історії

 

І віковічно пребудь прославлено ,

Божих воїв тобі салют ,

Замордована , закривавлена ,

Перемого Базару й Крут…

О. Стефанович

 

29 січня 1918р. сталася подія , яка зараз вважається знаковою. Хтось її називає поразкою або трагедією, хтось перемогою або тріумфом. Це бій під Крутами, де українські юнаки зупинили наступаючих на Київ більшовиків. Чим далі віддаляємося від пам*ятної події, тим більше всіляких неточностей та відвертих домислів.

До цієї дати 24 січня з працівниками територіального центру соціального захисту Деснянського району був проведений урок незвичайної історії «Кращі з кращих за свободу встали без вагань».

 

Детальніше...

Народознавча бесіда: «Хвали січень сніговий». Традиції новорічних свят

 

У народі кажуть: скільки днів-стільки й свят. Та проте один із них особливо праздниковий, бо стосується кожного з нас. Мова йде про Новий рік. За всіх і в усіх народів новолітування пов'язане з неповторними обрядодіями.

Історія новолітування для нас, українців, склалася навдивовижу строкато. Первісним відзначення Нового року вважалися весна. Після зимової сплячки пробуджувалася природа, починало оживати зело. Саме з цією порою дайбожичі пов'язували початок року.

З давнім весняним новолітуванням пов»язано чимало обрядодій – веснянки, чаївки, водіння, Куста, Тополі, Вільхи тощо. Усі вони чимось нагадують традиційні новорічні колядки та щедрівки.

Із запровадженням християнства в Київській Русі церква зажадала змінити дату Нового року.

У Європі під впливом католицизму початком року вважався січень. Російська імперія, до якої входила й значна частина українських земель, була чи не єдиною країною зі старим літочисменням. Петро І запронував перенести новий рік на січень.

Проте й ця дата виявилась не остаточною. За радянської влади офіційний початок року змістився на тринадцять днів уперед. Відтак у нас співіснують дві дати початку року: офіційна – 1 січня і релігійне – 14 січня.

Детальніше...

«Король комедії – Жан Батіст Мольєр». Творчий портрет

 

«Що тут можна заперечити? Людина,

яка живе вже четверте століття,

таки безсмертна!»

«Життя пана де Мольєра»

М. Булгаков

 

15 січня 2012р. виповнилося 390р. від дня народження французького комедіогрофа , актора , театрального діяча Жана Батіста Мольєра. Слава Мольєра дійсно безсмертна , адже навіть серед видатних драматургів не багато таких, чиї п*єси ставили б упродовж чотирьох століть на всіх сценах світу.

До цієї дати 19 січня з учнями ЗОШ № 30 був проведений творчий портрет «Король комедії – Жан Батіст Мольєр».

Детальніше...

Соборна Україна - вічна та незалежна. Літературно-історична подорож

 

«Свою Україну любіть ,

Любіть її…

Во время люте ,

В останню тяжкую минуту

За неї господа моліть»

Т.Шевченко

 

22 січня – день Соборності України. Саме 22 січня 1919р. відбулось об*єднання двох суверенних держав-Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну самостійну соборну державу. Ця подія відбулась майже 100 років тому, але святковим днем українського календаря вона стала тільки віднедавна – в 1999 році. Лише за умов державотворчих процесів в Україні цей день набув своєї чинності.

Детальніше...

22 січня - День Соборності України

 «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу», — пролунало 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

Детальніше...