Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2780263


Хай бринить веселий сміх. Інтелектуальна конкурсна програма.

«Сміх - найкраща музика»

Лев Толстой

1 квітня – День сміху.

Існує декілька гіпотез появи цього жартівливого свята. Деякі вважають, що це свято виникло в Давньому Римі. Інші схильні до версії, що День сміху з’явився в Давній Індії.

Є і такі, які припускають, що День «квітневого дурня» пов'язаний з переносом в Європі в 16 ст. святкування Нового року з 1 квітня на 1 січня.

Ще довгий час багато хто з мешканців Європи за старою традицією зустрічав Новий рік 1 квітня. Для того, щоб позбавити людей цієї звички, їх жартома стали називати «першоквітневими дурнями».

Детальніше...

Свято великого футболу

Чемпіонат Європи з футболу – головне змагання національних збірних під егідою УЄФА. Вони проводяться кожні 4 роки, починаючи із 1960 р. В цьому році чемпіонат Європи з футболу – «Євро 2012» проведуть Україна і Польща. Починається він 8 червня 2012 року і завершиться 1 липня 2012 р. Гасло чемпіонату «Творимо історію разом».

Талісманами стали два футболісти-близнюка Славек та Славко. Одяг кожного з персонажів представлений у національних кольорах – червоно-білий (Польща) і синьо-жовтий (Україна). Український талісман має характерну українську національну символіку : вишиванку і пояс. Також кожен талісман має свій номер : польський номер -20, а український-12, що складають разом 2012.

 

Детальніше...

Казки дарують диво. Літературна мандрівка.

«Казка вигадка, проте щось

тут, браття, не пусте».

І.Я. Франко

З казкою ми зустрічаємося ще на світанку свого життя. Немає жодної людини, яка не любила б казку. І це зрозуміло, адже справжні казки створюються завжди начебто «на виріст». З роками відкриваються в них все нові й нові горизонти пізнання навколишнього світу.

Саме у казці зібрані вічні категорії моралі – Добро і Зло, Правда і Кривда, - які повинна з перших кроків засвоїти дитина, аби вирости справжньою людиною. Казка не лише розвиває, вона створює перші перлини виховання.

22 березня з учнями ЗОШ № 34 була проведена літературна мандрівка «Казки дарують диво».

Детальніше...

Чернігів - славне місто


21 березня сектором збереження в молодіжному клубі «Фортуна» проведено урок-подорож «Чернігів - славне місто».

Десна - мов шабля. Вал старезний.

Мазепи дім. Гармати в ряд,

Поринувши у сон давнезний

Сумною вартою стоять.

Аркадій Казка

"Романтичне"

 

 

Детальніше...

Тарас Шевченко: поет і художник. Вікторина-екскурс.

 

Є в Шевченка народження дата,

Дати смерті в Шевченка нема.

Ліна Костенко


9 березня 2012р. виповнилося 198 років від дня народження класика української літератури, національної гордості українського народу - Т.Г. Шевченка.

З цієї нагоди з учнями 6-х класів ЗОШ №34 була проведена вікторина-екскурс «Тарас Шевченко:поет і художник», яка провела учнів стежками творчого шляху великого митця.

 

Детальніше...

Шевченко – велет духу народного. Літературна подорож

Тарас Шевченко

такий великий, що бути

більшим не можна.

Як Україна. Як світ.

Борис Харчук


У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Т. Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.

Т. Шевченко – велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною.

Детальніше...