Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2780092


"СИМВОЛИ УКРАЇНИ". Усниий журнал

"Свою Україну любіть, любіть її.

Во время люте, в останню

тяжкую минуту…"

Т.Шевченко

24 серпня – День Незалежності України.

Саме 24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України» на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.

З цієї нагоди 22 серпня в територіальному центрі соціального захисту Деснянського району був проведений усний журнал «Символи України».

Детальніше...

"У ЦАРСТВІ ПРИРОДИ". Екологічний круїз

« Коли хочеш в добрім світі жити

Маєш з природою дружити»

Розпочалося XXІ століття і людство зіткнулося з реальною можливістю екологічної катастрофи. Не одне десятиріччя накопичувались проблеми у взаємовідношеннях людини і природи. Зараз на планеті Земля немає жодної ділянки, суші або моря, де б не були виявлені сліди людської діяльності. Як слідує з "Докладу комісії ООН по проблемам навколишнього середовища", прогноз розвитку людства до 2032 року досить невтішний. В найближчі 30 років під впливом людської діяльності на планеті відбудуться неповоротні зміни. Так або інакше буде деформовано більше 70 % земної поверхні, безповоротно загублено більш чверті усіх видів тваринного та рослинного світу, непоправним дефіцитом стане чисте повітря, чиста питна вода.

Детальніше...

"МАНДРИ СТОРІНКАМИ УЛЮБЛЕНИХ КНИЖОК". Літературна мандрівка

Книга вчить, як на світі жить

Народна мудрість

Народна мудрість каже, що книга вчить, як на світі жить. І це дійсно так. Вона розкриває нам цікавий світ, допомагає мандрувати через століття і краще розуміти сьогодення.

Книги — це справжня скарбничка мудрості. Недаремно здавна люди збирали книги, створювали бібліотеки, щоб зберегти ту інформацію, яка міститься у книгах. У Львові на одному з приміщень місцевої книгозбірні зроблено напис латинською мовою: «Тут мертві живуть і німі промовляють». Бо й справді, у книгах залишаються жити думки, прагнення, мрії не лише наших сучасників, а й представників минулих поколінь.

Детальніше...

"ДАРУЙ ДОБРО"

"Справжня любов народжується тільки в серці, яке пережило турботу про долю іншої людини".

В.О.Сухомлинський

Дитинство – це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Діти — наше майбутнє! У цій всім відомій фразі закладений глибокий зміст: піклуючись про юне покоління, ми піклуємося про своє майбутнє.Це знають всі, та нажаль саме діти часто найбільше страждають від байдужості нас, дорослих. Часто вони почувають себе непотрібними в своїх сімях, де батьки алкозалежні. Часто в них просто немає мами чи тата. Вже стало доброю традицією, що кожного місяця бібліотекарі читального залу відвідують вихованців Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Детальніше...

ЛІТО У БІБЛІОТЕЦІ

Ура! Канікули! Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Чимало хто мріє про відпочинок коло моря, дехто – вирушити у захоплюючі подорожі до давно омріяних міст або місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книжки? Фраза банальна, але ж справедлива – у книг канікул не буває!

Літній відпочинок дітей - це не бездумне гаяння часу, байдикування. Цих золотих днів вистачить не тільки н
а сонце і на річку з морем, на заняття спортом та рухливими іграми – а також на читання творів за програмою.

Літнє читання – чудовий час для розширення кругозору дітей та їх творчої уяви. Бібліотекарі заохочують дітей до читання влітку, адже це цікаво, весело та корисно. До послуг читачів в читальній залі бібліотеки діють книжково-ілюстративні виставки: «Літо з книгою», «Подорожуємо разом із книгою», «Куди поїхати влітку»; бібліотечна інсталяція «Літаки мрій».

Детальніше...

Нема життя без Інтернету!

Сучасна бібліотека, як місце дружнього спілкування та ділових контактів між читачами та бібліотекарями, постійно модифікується. Читальний зал нашої бібліотеки став більш інформованим та комфортним середовищем, доступним для всіх користувачів Інтернетом.

Куди ж без компа?

За вікном лагідно світить сонце, співають птахи, манить дітлахів зеленою травичкою міський стадіон – літо, канікули! В бібліотеці ж у цей час замість тиші лунають дитячі голоси. Тут на фермерських ком’ютерних полях вирощують пшеницю, розводять гусей, сміливі парубки ведуть в бій козацьке військо, вибудовують стратегію, куховарять на онлайн-кухнях юні господині. Молоде покоління українців (учні, студенти) не уявляють ні дня своїх канікул без компа. За даними дослідження ЮНЕСКО, 96% українських дітей віком 10-17 років користуються Інтернетом. Юні користувачі Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва не є винятком. Постає питання: «Інтернет – це життєва необхідність чи залежність? Можливо нам, дорослим, варто бити на сполох?»

Детальніше...