Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2918018


Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять…

 

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до Указу Президента, починаючи з 2006 року, цього грудневого дня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра. Обрана вона була не випадково, адже саме цього дня відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

Детальніше...

Ми щит і меч твій, Україно! (до Дня Збройних сил України)

 
 
 
За нашу рідну Україну,
що зберегли на всі віки,
Низький уклін і тричі Слава!
Українські захисники.

6 Грудня – День Збройних сил України !

Це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави.

Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

 

Детальніше...

Жертвам голодомору присвячується…

 

28 листопада – День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій.

Голодомор 1932-1933 років в Україні - не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу.

Понад 14 мільйонів українців заморили штучним голодом для досягнення злочинної політичної мети - ослаблення та винищення волелюбного українського селянства - соціальної основи нації. Розміри катастрофи впродовж десятиріч уперто замовчувались.

Робилося все, щоб приховати правду, щоб світова громадськість не дізналася про справжні масштаби трагедії.

Детальніше...

Україна – територія гідності: віртуальна книжкова виставка

 

День Гідності та Свободи – одне з знакових державних свят у новітній історії України. Воно приурочене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Щороку День Гідності та Свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану.

Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

Детальніше...

Бринить, співає рідна мова...

 

  • "ВСЯКА БО МУДРІСТЬ ПИСЬМОМ НЕ УТВЕРДЖЕНА ЙДЕ
  • В НЕВІДАННЯ І ЗАБУТТЯ", - ПРЕПОДОБНИЙ НЕСТОР ЛІТОПИСЕЦЬ.

9 листопада ми будемо святкувати День української писемності та мови, а також вшановувати пам'ять Преподобного Нестора-Літописця .

Заснування цього свята - це настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову, знати й поважати свою історію та культуру.

Тож спілкуйтеся українською, читайте українською, співайте українською, смійтеся українською, освідчуйтеся рідною українською мовою. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна - у нашому серці, і починається з кожного з нас. 

Детальніше...

Нові книги з інклюзивного навчання в бібліотеці.

 

Що таке інклюзивне навчання?

Інклюзивне навчання — система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахування багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.

Інклюзивне навчання ґрунтується на таких принципах:

• кожна дитина має право на освіту;

• кожна дитина має унікальні особливості, інтереси, здібності та навчальні потреби;

• освітні програми мають брати до уваги широке різноманіття характеристик і потреб дітей;

Детальніше...

Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра !

 

14 жовтня – особливий день для України. В цей день ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які із зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх. А Божу Матір  вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще як і День українського козацтва.

14 жовтня відзначається День захисника України – свято мужності на честь воїнів, які відважно захищають нашу державу. Свято було встановлено відповідним Указом Президента України з метою «вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості».

Детальніше...