Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3167877


Крути- наша історія,наша слава: виставка реквієм

 

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Як відомо, наприкінці грудня 1917 року уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків надзвичайно дратувало проголошення Україною самостійності. Спочатку Москва створила окремий «український червоний уряд» зі столицею у Харкові, який фактично оголосив війну незалежній частині держави, а потім двинула і війська – балтійських матросів, червоноармійців-головорізів з Москви, Пітера, Пскова, Смоленська тощо. Подавалося це як «громадянська війна».

 

Детальніше...

Єдність України, як запорука сили: книжково-ілюстративна виставка

  •  
  • День Соборності – свято величне
  • Об’єдналися два береги
  • Об’єдналися ми дуже міцно
  • Боже, націю нам збережи!

22 січня Україна відзначає День Соборності. Цього дня у 1919 році на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Детальніше...

Виставка – вшанування « Ми сотнею пішли у небо»

 

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 для вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Саме цей день у 2014 році став найдраматичнішим і переломним етапом Революції гідності, днем масових розстрілів мирних демонстрантів у Києві. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь, ті, хто лише починав жити.

У списку небесних сотників – українці, вірмени, грузини, поляки, білоруси. Їх вік – від 17 до 73 років. Це були студенти, архітектори, юристи, будівельники, вчителі, підприємці, художники, програмісти.

Детальніше...

Книжкова виставка "М'яка сила України"

 

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови - свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня - підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави.

З нагоди свята у відділі абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва експонується книжкова виставка «М’яка сила України».

На виставці представлені книжкові видання, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української. Виставка представляє і розмаїття словників – скарбниць української мови. Також на виставці читач знайде видання славетних майстрів українського слова: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди.

Детальніше...

Крути: і сум, і біль, і вічна слава!

 

"Стримайте ж Ваші сльози, які котяться: ці юнаки поклали свої голови за визволення вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам'ять на віки вічні!"

Михайло Грушевський.

Крути... 104 років тому, 29 січня 1918 року, кілька сотень київських студентів зі зброєю в руках і любов'ю до Батьківщини в серці встали на шляху російської військової орди.

29 січня 1918 року...Саме цього дня в 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в українській історії.

Детальніше...

Обпалені війною: виставка - реквієм

 

"Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або байдужими спостерігачами".

І. Бауер, ізраїльський історик

27 січня Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 "Пам'ять про Голокост", що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.

Саме 27 січня 1945 року визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

Детальніше...

Книжково-ілюстративна виставка «Злука. Соборність. Воля»

22 січня ми відзначатимемо День Соборності та Свободи України.

Цього дня 1918 року Центральна Рада IV Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу.

А 22 січня 1919 року на Софійський площі в Києві було проголошено Акт Злуки.

У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Детальніше...

Бібліодослідження "Український спадок" Рушник

 

Від сивої давнини до сьогодні чільне місце в українському побуті займає рушник. З ним народжуються, одружуються і йдуть із життя. З хлібом сіллю на рушнику зустрічають дорогих гостей, без нього не обходиться жодна урочиста подія в родинному чи громадському житті.

І.М. Гончар якось сказав, що Україна має стільки рушників, що ними можна оперезати всю земну кулю. Український рушник можна порівняти хіба що з народною піснею, вишиванкою і писанкою, разом з ними він є невмирущим символом України. Наш рушник є і оберегом і молитвою, і засобом спілкування з предками.

Відділ абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва пропонує Вам поринути у світ давнього побуту наших предків і дізнатися багато корисного та цікавого про український рушник.

Відео можно переглянути тут