Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3167875


Віртуальна година історії "ПАМ'ЯТЬ НЕ МАЄ ІСТОРІЇ В ЧАСІ"

 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.

Саме цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та ЄВРОМАЙДАН 2013-го, що «проріс» у революцію Гідності.

Слово «майдан» у нашій країні вже давно з місця географічного положення перетворилось на прозивне ім’я, символ демократії та свободи. Ще з часів козацтва і Січі Майдан відігравав важливу роль. На ньому відбувалися Ради, де вирішувались військові справи, обирались старшини, спільно приймались важливі питання.

Детальніше...

Англійська разом з бібліотекою: інформхвилинка

 

17 листопада – студенти більшості країн світу відзначають міжнародний День студента. І хоч свято минуло, студенти – залишились , а ми з вами продовжуємо підвищувати рівень англійської.

Сьогодні дізнаємось, які слова та вирази використовує англомовне студентство.

По-англійськи університет - 

UNIVERSITY ,але в розмовній мові говорять просто UNI (універ)

LIBES (скорочено від LIBRARY) –бібліотека

Детальніше...

Інформаційний бюлетень "Курити? Чи бути здоровим?"

 

КУРИТИ? ЧИ БУТИ ЗДОРОВИМ? Саме це питання стало наріжним для більшості світової спільноти у кінці XX століття.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я від причин, пов’язаних з палінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІД.

І тому, з ініціативи Американського онкологічного товариства і виник МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВІДМОВИ ВІД ПАЛІННЯ або No Smoking Day, що відзначається щороку у третій четвер листопада. Того далекого 1977 року перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла.

Детальніше...

STUDENTS DAY від #ЧОБЮ: віртуальна виставка

 

Студентські роки одні із найкращих років нашого життя, чи не так? Обрана, омріяна чи не дуже, спеціальність, романтика пар та навчання, сесії, державних екзаменів. Період свободи самовираження, та самостійності; пошук себе та свого призначення. Пора експериментів, досліджень. Зрештою, студентське життя — це і про ностальгію (особливо, якщо університет залишився далеко позаду).

Який він сучасний студент,який живе поруч з нами в епоху короновірусу?

Вони різні. Вони вчаться і працюють. Закохуються і мріють. Вони амбітні і вразливі. Танцюють,займаються спортом, люблять адреналін .

Хто вони- майбутні лікарі, вчителі,програмісти,вчені, дизайнери? Діти чи дорослі люди? Дуже розумні чи нерозважливі? Яке воно- студентське життя сьогодні?

Детальніше...

Свободу не спинити

 

21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

Детальніше...

Вчимося толерантності

 

16 листопада Міжнародний день толерантності. Сучасна культурна людина - це не тільки освічена людина, але людина, що володіє почуттям самоповаги, яку шанують оточуючі. Толерантність вважається ознакою високого духовного та інтелектуального розвитку індивідуума, групи, суспільства в цілому.

Що таке «толерантність»? І як ми розуміємо «бути толерантним один до одного»? Це справді важливе питання, у якому варто розібратися.

Сьогодні, в Міжнародний день толерантності, працівники відділу абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва пропонують «Вчитись толерантності» разом.

Відео можно переглянути тут

Інтелектуальні знайомства з книгою : книжковий спіддейтінг

 

Кажуть, теперішні підлітки взагалі не читають книжок. Їм дай лише полайкати когось в Інстаграмі чи пострімити «Доту». Ми такими не були, сучасне покоління – пропаще, попереду – безодня невігластва, в якій зникнуть всі надбання людства. Ви теж так думаєте? А може, все не так погано?

Сучасний підліток – такий же, що й колись. Його потрібно зацікавити та мотивувати, і він закине комп’ютер заради справді крутої книжки. Просто зацікавити нинішнього тінейджера – набагато складніше, аніж пубертатника минулого століття. Складніше, але цілком можливо.

Це видання стало справжнім бестселером , але – що найголовніше – його справді читають підлітки!

Детальніше...

Бібліо: ланч :Подорож країнами світу: Європа

 

Подорожі і мандрівки завжди дають нові емоції та враження, розширюють кругозір, дозволяють дізнатися багато цікавого про культуру і природу різних народів і країн.

Кожна людина мріє про подорожі, які дарують незабутні враження від пам’яток історії, культури, природи.

Відвідування багатьох куточків Землі надають можливість не тільки побачити безліч цікавого, а й з’ясувати, як живуть різні народи на Планеті. Проте, жодна людина не в змозі відвідати всі місця, й тоді на допомогу приходять книжки. Давайте мандрувати разом!       МРІЙ! ЧИТАЙ! МАНДРУЙ!

Переглянути відео можна тут