Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2858817


До дня волонтера

 

5 грудня свідома українська спільнота відзначає Міжнародний день волонтера. Це один із міжнародних днів ООН, присвячений особам, що займаються волонтерством. Прилуцька міська центральна бібліотека імені
Любові Забашти долучилася до широкого спектру просвітницьких заходів на цю тему, організувавши у стінах книгозбірні експрес-зустріч під назвою «Коли добро перемагає» спільно із ГО «Федерація робототехніки Прилуччини».

Детальніше...

Виставка робіт «Прекрасне поруч»

 

2 грудня на юнацькому відділі центральної бібліотеки ім. Л. Забашти відкрилась виставка робіт «Прекрасне поруч» вихованців Прилуцької спеціальної школи-інтернат.

На виставці представлені вишивані роботи та новорічні сувеніри, виготовлені учнями школи.

Наставниці юних майстринь Ольга Кукса та Ольга Даценко наголосили на тому, що діти з інвалідністю дуже люблять працювати творчо і вишивання є одним із улюблених занять.

 

Детальніше...

Права та обов’язки: еволюція норм Закону

 

4 грудня у МЦБ ім. Л.Забашти відбулася віртуальна панорама до декади права «Права та обов’язки: еволюція норм Закону».

У ході заходу студентська молодь дізналася про історичне походження прав людини та їхнє законодавче закріплення в Україні та за її межами.

 

Детальніше...

ШКОЛА ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

 

29  листопада в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся обласний семінар для працівників структурних підрозділів ЧБС по обслуговуванню юнацтва в Чернігівській області за темою: «Актуальні аспекти планування роботи з молоддю бібліотек області».

Відкрила заняття та націлила на роботу начальник відділу культурного розвитку та економічних питань Департаменту культури і туризму національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Ліна Георгіївна Артюхова.

Детальніше...

Менська ЦБС. Зі звіту.

День шоколаду.

Був би світ із шоколаду, ой які б були ми раді!

До Всесвітнього дня шоколаду який відзначається в липні, працівники Менської ЦБ вирішили зробити для молоді «шоколадне свято», день позитиву, веселощів і солодкого життя. Та хіба ж тільки молодь полюбляє «їжу богів»? Смакують ним усі, то ж до молоді приєдналися і користувачі старшого віку. Щоб учасники свята дізналися звідки ж походить шоколад, де його батьківщина, які народи його відкрили, коли і як він потрапив до Європи та на наші землі бібліотекарі оформили книжкову виставку "Цей дивний шоколад", матеріали якої надавали інформацію не тільки з друкованих видань, а й пропонували використати віртуальний простір. Зацікавила присутніх легенда з якої вони дізналися про те, як давно-давно у Мексиці, де жили найбільш загадкові й казково багаті племена – ацтеки, майстер-садівник на ім’я Кветцалькоатль, винайшов напій, який йому дуже сподобався. Серед величезної кількості фруктових дерев у його саду росло непримітне дерево, плоди якого були схожі на огірки з гіркуватим смаком. Садівник подумав, якщо їх не можна їсти, то можливо варто спробувати зварити. Він так і зробив.Незабаром цей напій, який садівник назвав «чокоатль», стали цінувати дорожче ніж золото.

Детальніше...

«ПЛАНУЄМО РОБОТУ БІБЛІОТЕК ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ЦБС НА 2015 РІК». Семінарське заняття

 21 листопада в читальній залі центральної міської бібліотеки ім. М.Коцюбинського зібралися працівники бібліотечної системи міста для обговорення питання з планування роботи на наступний рік.

У шалену пору розвитку інформаційних технологій здивувати чимось користувачів бібліотек, привернути увагу до книги та читання дуже складно. Для цього потрібно мати талант і вміння переконувати, мати неабиякий естетичний і художній смак, знати літературний процес, вміти вдумливо працювати над книгою. До бібліотек міста, як до джерела знань і сили йдуть і дорослі, і юні, і діти. Збираються члени любительських клубів за інтересами для того, щоб на засіданнях разом пережити радість зустрічі з книгою, насолодитися зустрічами з письменниками. А ще кожна бібліотека – осередок краєзнавства. Все це необхідно систематизувати, врахувати реальні ресурси і можливості, зберегти традиційні бібліотечні традиції. Тому бібліотекарі спільно вирішують це питання, щоб як найповніше задовольнити потреби користувачів.

Детальніше...

ВІДРЯДЖЕННЯ ДО БАХМАЦЬКОЇ ЦБС

8 – 10 жовтня працівники обласних бібліотек міста Чернігова відвідали Бахмацьку ЦБС з метою експертно-діагностичного обстеження роботи ряду бібліотек та надання практичної допомоги.

За вікнами «Конотопського» електропотягу пропливали осінні краєвиди, станції, назви яких манили зійти. Крути… Видніється висока могила насипана руками львівських студентів, залізнична платформа з вагонами-музеєм. Плиски… Десь, неподалік, знаходиться хутір на якому жив всесвітньовідомий художник Микола Ге . Бували тут Лев Толстой, Ілля Рєпін. А ось і Бахмач. На вокзалі вирує життя. Метушаться, поспішають люди, і тільки у фонтані привокзальної площі завмерла пара лебедів чи то в коханні, чи то у смутку.

Працівники Центральної бібліотеки поспішають назустріч. За бесідою та переглядом документів непомітно спливає час. Спілкуємося з читачами, вони позитивно оцінюють роботу бібліотекарів.

Детальніше...

«ТРАДИЦІЙНІ ТА ІННОВАЦІЙНІ АСПЕКТИ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У БІБЛІОТЕКАХ РАЙОНУ»: Ніжинська ЦБС. Семінарське заняття

 26 липня 2014р. напрочуд гостинна крутівська земля хлібом – сіллю зустрічала бібліотечних працівників, учасників районного виїзного семінару.

Відійшовши від традиційного «формату» учасники семінару спочатку здійснили екскурсію до меморіального комплексу «Памяті героїв Крут», де вшанували пам'ять загиблих за незалежність нашої держави покладанням вінків. Багато літ минуло від того часу, коли гриміли бої за незалежність, молоді борці віддавали своє життя за волю. Та знову над Україною нависла чорна хмара неволі, знову гинуть її сини. Слухаючі екскурсовода, споглядали світлини, документи того часу проводячи паралелі між сьогоденням і минулим. Стоячі перед монументом з похиленою головою, кожен в думках молився за мир і спокій нашої держави, її захисників.

Детальніше...