Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3066289


Увага, конкурс! Кращі бібліотечні інновації по роботі з молоддю Чернігівщини

ПОЛОЖЕННЯ

про обласний конкурс

"Кращі бібліотечні інновації по роботі з молоддю Чернігівщини"

І. Загальні положення

1. Обласний конкурс інноваційного досвіду «Кращі бібліотечні інновації по роботі з молоддю Чернігівщини» (далі – Конкурс) засновано КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР.

2. Основними завданнями Конкурсу є виявлення ефективних форм бібліотечного інноваційного досвіду по роботі з молоддю для залучення користувачів у бібліотеку та розвитку творчих ініціатив бібліотечних спеціалістів Чернігівської області. Інноваційний бібліотечний досвід – це захід, послуга або комплекс заходів, які проводяться для групи людей декілька разів, позитивно оцінені цільовою аудиторією і якими досягнута мета їх організації. 

 3. Головним координатором підготовки та проведення Конкурсу є КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР, яка здійснює його організаційне, методичне, консультативне та інформаційне забезпечення. Організація Конкурсу в районах покладається на центральні районні бібліотеки.

4. Співорганізатор - Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації.

5. Конкурс організовується серед бібліотечних працівників районних та сільських бібліотек Чернігівської області.

6. Для оцінювання проектів на базі КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР створюється журі. Журі є тимчасово діючим робочим органом, завданням якого є перегляд, оцінювання матеріалів, надісланих для участі у Конкурсі, визначення переможців.

7. За результатами Конкурсу укладається диск-збірник найкращого інноваційного досвіду та оприлюднюється на сайті КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР.

8. Фінансування Конкурсу здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, затверджених кошторисом витрат КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР на 2015 рік.

ІІ. Умови та порядок проведення Конкурсу

1. Конкурс проводиться впродовж квітня-серпня 2015 року.

2. Журі Конкурсу організовується і починає працювати з 01 серпня 2015 року.

3. Переможці Конкурсу визначаються серед спеціалістів структурних підрозділів районних (міських) бібліотек та спеціалістів сільських бібліотек Чернігівської області.

4. У Конкурсі оцінюються матеріали, які розкривають сутність інноваційної діяльності бібліотеки.

5. Матеріали на Конкурс приймаються від фахівців, які особисто впровадили інноваційний досвід.

6. Матеріали надаються в роздрукованому (1 примірник) та електронному вигляді (на носії інформації).

7. Матеріали, представлені для участі у Конкурсі не рецензуються та не повертаються.

8. Матеріали з поміткою «Для участі у обласному конкурсі «Кращі бібліотечні інновації по роботі з молоддю Чернігівщини» необхідно надсилати поштою на адресу КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР.

9. Матеріали, які надсилаються для участі у Конкурсі складаються з:

9.1. описового звіту, обсяг якого не повинен перевищувати 4-х друкованих сторінок. Обсяг додатків не обмежується. На титульному аркуші до матеріалів зазначаються: назва форми роботи (послуги), назва установи, контактні дані (адреса, телефон, електронна пошта), прізвище, ім’я, по батькові бібліотечного спеціаліста, який впровадив досвід та описав його, вік заявника, підпис, дата подання матеріалів.

Описовий звіт містить таку інформацію:

  • назва форми роботи (послуги);
  • мета та завдання впровадження нової форми роботи (послуги);
  • цільова аудиторія;
  • зміст інноваційної діяльності;
  • партнери в реалізації ідеї;
  • результати впровадження;
  • подальші плани для розвитку нової форми роботи (послуги).

9.2. презентації;

9.3. додатків (фото-, відеоматеріалів, копій газетних публікацій, відгуків цільової аудиторії), завдання яких – розкрити та підтвердити проведену роботу. Обсяг додатків не обмежується.

10. Оцінка матеріалів проводиться журі за такими критеріями:

10.1. форма роботи (послуга) не є одноразовим заходом, а формою роботи (послугою), яку бібліотека реалізує (надає користувачам) постійно/регулярно (якщо це короткостроковий проект, то він повинен передбачати продовження або повторення, перетворення у постійно діючу програму або регулярні заходи);

10.2. використання новітніх методів та креативних підходів у роботі бібліотеки з громадою, в т.ч. використання Інтернету та інформаційних технологій;

10.3. залучення громади в цілому чи її представників, а також співпраця з місцевими організаціями, установами та іншими партнерами;

10.4. залучення волонтерів;

10.5. успішна рекламна компанія.

IІІ. Нагородження переможців

1. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та спеціальними призами.

2. Підсумки Конкурсу оприлюднюються на сайті КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР та поширюються серед бібліотек.

3. Нагородження переможців відбудеться 29 вересня 2015 року в приміщенні КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР.