Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2882112


ВІДРЯДЖЕННЯ ДО БАХМАЦЬКОЇ ЦБС

8 – 10 жовтня працівники обласних бібліотек міста Чернігова відвідали Бахмацьку ЦБС з метою експертно-діагностичного обстеження роботи ряду бібліотек та надання практичної допомоги.

За вікнами «Конотопського» електропотягу пропливали осінні краєвиди, станції, назви яких манили зійти. Крути… Видніється висока могила насипана руками львівських студентів, залізнична платформа з вагонами-музеєм. Плиски… Десь, неподалік, знаходиться хутір на якому жив всесвітньовідомий художник Микола Ге . Бували тут Лев Толстой, Ілля Рєпін. А ось і Бахмач. На вокзалі вирує життя. Метушаться, поспішають люди, і тільки у фонтані привокзальної площі завмерла пара лебедів чи то в коханні, чи то у смутку.

Працівники Центральної бібліотеки поспішають назустріч. За бесідою та переглядом документів непомітно спливає час. Спілкуємося з читачами, вони позитивно оцінюють роботу бібліотекарів.

 

 

 

Холоднючий готельний номер не псує передчуття зустрічі з гетьманською столицею - Батурином. Рано - вранці переповненою маршруткою їдемо до міста. Маршрут пролягає через Пальчики, село, у якому жив і працював Петро Іванович Прокопович. видатний пасічник, засновник вітчизняної науки про бджільництво.

Батурин зустрів нас погожим сонячним ранком. Відходили від нічного приморозку хризантеми, чорнобривці. Відчинені двері бібліотеки вказували на те, що на нас вже чекають. Знайомство відбувається за духмяною кавою. Тепер за роботу! Працівникам бібліотеки є що показати і про що розповісти. 

 Завдяки програмі Бібліоміст в бібліотеці діє Інтернет-центр, що дає змогу цікавіше проводити масові заходи, впроваджувати інновації, збільшилась кількість відвідувачів. Працівники бібліотеки завжди готові допомогти молоді знайти актуальну інформацію про ринок професій, навчальні заклади різних рівнів акредитації. Великим попитом користуються соціальні мережі, навчальні програми, реєстрація на сайті ЗНО.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проходять онлайн-турніри з шахів Штурм королівської фортеці, інтернет знайомства Чемпіони – наші земляки, скайп-конференції спільно з Батуринським національним історико-культурним заповідником «Гетьманська столиця». Бібліотека націлена на партнерство з громадськими організаціями, підтримує тісні звязки з меценатами.

Без перебільшення можна сказати, що бібліотека міста відкрита для світу. І цьому є підтвердження. Нам запропонували віртуальну подорож на хутір Обирок, розташований неподалік Батурина. Декілька років тому цю місцевість облюбували люди, закохані в природу. Засновники промандрували через усю Євразію і обидві Америки, і відтворили еко-поселення, піднявши з руїн три хутори. Тепер на різні фестивалі сюди приїздять творчі люди з усього світу. На живому прикладі серед місцевого населення розповсюджується здоровий спосіб життя, вивчається та розвивається місцева культура, традиції. З представниками цього поселення часто співпрацюють наші колеги. Ми дізналися багато цікавого для себе, по- доброму позаздрили працівникам, адже їм доля надала можливість близько познайомитися з видатними особами нашого часу: кінорежисерами, акторами, письменниками, дизайнерами, модельєрами, казкотерапевтами, львівськими майстрами з виготовлення шоколаду,травознаями.

На стенді Мої думки про бібліотеку можна прослідкувати карту світу. Тут залишили побажання та відгуки представники Німеччини, Італії, Іспанії, країн Америки, працівники українського телебачення, читачі. 

 

 

Цього року, коли поселенці виявили бажання самі виростити хліб, бібліотекарі прийшли на допомогу. Зробили підбірку необхідої літератури, відвезли на хутір, в бібліотеці оформили виставку-досьє Хліб святий усьому голова. Окрім літератури, яка надає інформацію про вирощування хліба з прадавніх часів до наших, на ній знайшли місце й твори художньої літератури, в яких увічнена хліборобська праця. Побували бібліотекарі й на фестивалі Хліб своїми руками, де присутнім було продемонстровано шлях від зернини до хлібини. Мали вони змогу й посмакувати свіжоспеченим хлібом.

Великого значення бібліотекарі надають патріотичному вихованню молоді. Відомо, що вічні цінності не передаються при народженні. Сьогодення підтверджує – кожне покоління приходить до їх пізнання через страждання. Історія нашої країни, краю по вінця наповнена стражданнями і героїзмом людей, дає багатющий матеріал для формування у юні почуття гідності, гордості за свій народ. Фундамент закладає бібліотека. Ведеться робота з відзначення Дня Конституції та Дня незалежності нашої держави. Уроки мужності, історичної пам*яті знайомлять молоде покоління з непростою історією української державності, видатними оборонцями краю.

В бібліотеці проходять диспути, дискусії, конкурси на теми, які близькі сучасній молоді. За сумлінну роботу колектив має нагороди та найвищою нагородою для них є слова вдячності читачів.

Якщо вам трапиться нагода відвідати славну гетьманську столицю то завітайте до бібліотеки, не пошкодуєте!

Часу побувати на березі Сейму, історичних місцях не віднайшли. Відвідали лише новостворений Історико-культурний центр «Вітрила Міклухо-Маклая». Під спів райських птахів дізналися від екскурсовода багато цікавого про козацький родовід Міклух, особисте життя мандрівника-дослідника.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Час поспішати до Бахмацької міської бібліотеки, яку облюбувало місцеве юнацтво. В прміщенні прохолодно та від щирих посмішок бібліотекарів стає тепліше. Притягують зір книжкові шафи наповнені книгами, книжково-ілюстративні виставки.

Не таємниця, книжкові виставки - це візитна картка бібліотеки, наочна популяризація бібліотечних ресурсів, важливий напрямок дизайну. Тьмяне світло створює таємничий затишок. За моніторами комп*ютерів – молодь. Не порушуючи тиші йдемо в кімнату де ми нікому не будемо заважати. Тут все створене для відпочинку. Зручні мякі меблі, порцеляна за склом, терпкі пахощі хризантем огортають домашнім затишком. Працюємо: положення, посадові, плани, шоденник, формуляри…. Молодіжний клуб Світоч. Патріарх серед молодіжних клубів області, в нього вже своя історія. Створений у далекі 70-ті, і сьогодні кличе до стін бібліотеки юних. Клуб виховав вже не одне покоління. Буває на його засіданнях почесним гостем уродженець міста Васін Анатолій, заслужений артист Росії, спонсор МБ. Це завдяки йому бібліотека має багаті фонди, меблі.

Молодь отримує позитивні емоції від щомісячних засідань, котрі проходять весело та змістовно. Кожне присвячене певній темі яка хвилює молодь, зустрічам з новою книгою, цікавими людьми. Увійшли в практику ліричні та кулінарні доповнення. Засідання дають можливість спілкуватися, змагатися, проявляти ініціативу, творчі здібності.

Працівники бібліотек, які ми відвідали, люблять свою роботу, своїх читачів, вдосконалюють майстерність і прагнуть, щоб «у тиші храму, де живуть слова ,і мудрість заховалася в книжках» частіше було гамірно, «прикольно», людно, бо читати завжди модно.

Ми бажаємо працівникам бібліотек найкращого читацького складу, наполегливості, стійкості, творчих досягнень.

Місто запалило вогні, люди повертаються з роботи. Закінчилось і наше відрядження. Вранішнім потягом повертаємось до Чернігова.