Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2856678


«РОЛЬ БІБЛІОТЕКИ У ФОРМУВАННІ НАВИЧОК ВЕДЕННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ СЕРЕД ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ». Бобровицька ЦБС. Семінар-практикум ( 8 квітня 2014)

 Під такою назвою 8 квітня 2014 року в Бобровицькій центральній бібліотеці пройшов семінар – практикум для бібліотечних фахівців 30 бібліотек-філіалів, що працюють з різними категоріями користувачів.

Сьогодні особливо гостро стоїть питання здоров’я і довголіття наших громадян. В Україні спостерігається тенденція до збільшення проявів негативної поведінки серед дітей і молоді. Освітня робота в цьому напрямку набуває важливого значення.

Відкриваючи семінар директор бібліотеки Л.І. Циба наголосила на важливості даного питання, потребі його обговорення тому, що здоров’я підростаючого покоління є ключовим суспільним питанням І бібліотеки не повинні стояти осторонь проблем профілактики шкідливих звичок.

 

 

Робота бібліотек на допомогу формуванню навичок ведення здорового способу життя серед підростаючого покоління - ця тема була розкрита провідним методистом О. Г. Ніколаєнко. У виступі відмічено, що популяризація та формування у користувачів уявлення про здоровий спосіб життя, прагнення зберігати та зміцнювати здоров’я є важливим напрямком роботи бібліотек.

У своєму виступі провідний методист обласної бібліотеки для юнацтва Г.В. Лобода акцентувала увагу присутніх на питанні більш активного використання сучасних інноваційних форм роботи, рекомендувала низку заходів протидії наркоманії та боротьбі зі СНІДом, а також тютюнопалінням та алкоголізмом серед підлітків. З допомогою книги формувати свідоме ставлення до власного здоров’я.

Бібліотеки й надалі будуть популяризаторами і провідниками через книгу у світ здоров’я своїх користувачів, надавати духовну допомогу тим, хто оступився. Маючи книги, періодичні видання зможуть різними доступними формами й методами допомогти підліткам формувати позитивні установки і навички профілактиці негативних явищ , відволікати їх від вулиці й бездумного проведення часу, обрати здоровий спосіб життя.

 

 

Бажаною гостею бібліотекарів району стала молода талановита письменниця Олена Печорна, доречі, працівник бібліотеки Чернігівської ЦБС. В своїх творах письменниця зачіпає багато гострих соціальних тем, які дуже хвилюють людей.

Вона розповіла присутнім про своє життя, про те, звідки бере натхнення, Письменниця також відповіла на різноманітні запитання, поділилася тим, що пише новий твір де будуть не тільки соціальні проблеми, а й кохання.

Бібліотекарі подякували письменниці за цікаві книжки і побажали творчого натхнення і наснаги для нових творів. А ще подарували вірш – присвяту, автором якого є М.П.Герасименко .

Її духовний світ – це книги,

Душа її - глибинне джерело.

Слова ж її розтоплять навіть кригу,

А слово й до Тараса вже дійшло.

 

Писати книги, мабуть, її хоббі,

А в книгах тих таїться цілий світ,

Бо зміст цих книг - це ніби смачна здоба,

Сюжет на сторінках зове в політ. 

 

А грішниця її – зовсім не грішник,

То крик Олени, крик її душі.

Доля Оксани в“Колах на воді” невтішна

І третя книга десь вже на екваторній межі.

 

Не зупиняйтесьВи, Олено, йдіть і далі.

Бо ваша творчість- то безцінний клад,

Хай підкоряються вам творчі далі ,

І судді Ваші ми,а не Пілат.

 

Хай Бог додасть вам сили і натхнення

Нехай не всохне джерело душі,

Нехай на цілий світ звучить Ваше імення,

Не зупиняйтесь на досягнутій межі!!!