Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2856735


"ЩОРСЬКА ЦБС. ЯК ЗРОБИТИ БІБЛІОТЕКУ УСПІШНОЮ?" Семінар бібліотечних працівників. (20.05-14)

 Підвищення фахового рівня працівників бібліотек було і залишається актуальним питанням.

З плином часу змінюються завдання, форми і методи роботи, удосконалюються технології.

Сьогодення вимагає від фахівців засвоєння нових знань і навичок бо нині, через помітне скорочення фінансування, бібліотекам доводиться шукати шляхи і способи більш ретельного використання своїх ресурсів.

Саме цій проблемі були присвячені семінарські заняття «Як зробити роботу бібліотеки успішною?» , що пройшли 20 травня, на базі Центральної бібліотеки. Учасниками занять були фахівці 24-х бібліотек –філіалів району.

 

 

Відкрила семінар Ніна Павлівна Мокросноп – директор ЦБС яка у своєму виступі розкрила пріоритети сучасних бібліотек, акцентуючи увагу на тому, що для ефективної діяльності необхідно оволодівати новими знаннями, вміннями та навичками. Підтримувати професійну компетентність. 

Учасником семінару була провідний бібліотекар з методичної роботи по роботі з молоддю Обласної бібліотеки для юнацтва Ганна Василівна Лобода. Як зробити бібліотеку привабливою для юнацької категорії читачів, які цікаві, захоплюючі та емоційні масові заходи зорієнтовані на юнь найдоцільніші в наш час – провідна тема її виступу. Нинішня молодь «живе» в соціальних мережах, кардинально відрізняється у своєму мисленні, сприйнятті світу. Вона інша. Тому сучасному бібліотекарю треба сміливіше використовувати оригінальні, близькі духу молоді форми роботи.

 

 

Провідний методист Ніна Іванівна Кусая у своєму виступі говорила про реалізацію проекту Щорської ЦБС «Бібліотечна Ідея добра», мета якого - ініціювання та реалізація спільно з громадськістю корисних справ. Перед працівниками бібліотек постали питання по залученню дітей та молоді до волонтерського руху. Згуртувати людей, готових приділити власний час та ідеї розвитку громади. Стати центром соціальної активності для громадян похилого віку.

У рамках семінару відбувся професійний діалог, учасники якого поділилися досвідом своєї роботи з користувачами різних категорій., обговорили проблеми, що їх хвилюють. Мова йшла перш за все про заходи, проведені у ході реалізації нового проекту із залученням підростаючого покоління і активу бібліотеки. У травневі свята це передусім увага ветеранам Великої Вітчизняної війни, прибирання території і місць поховання воїнів-визволителів і, за наявності, могил німецьких солдат, здійснення пошукової роботи, результатом якої стало виявлення імен раніше невідомих воїнів, участь у відзначенні Дня Перемоги у своїй громаді.

Говорили бібліотекарі і про висаджені клумби біля установ села, екскурсії та квести по визначним місцям свого краю, про дитячий ярмарок добрих справ, про збір рецептів місцевих страв для майбутньої збірки, про зустрічі у прикордонних селах з оборонцями на блокпостах.

 

 

Працівники бібліотек Щорської ЦБС завжди відрізнялися своєю креативністю, здатністю впровадити в практику нові форми популяризації книг, намагаючись при цьому підтримувати баланс між необхідністю інновацій і збереженням цінних бібліотечних традицій. Радо діляться своїм досвідом з колегами.