Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2858799


«З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, КНИГО!». До 195 річчя з дня публікації книги

 

Цього року виповнюється 195 років з дня публікації улюбленої книги багатьох поколінь – «Айвенго» В. Скотта.

Якщо ви полюбляєте читати про пригоди, лицарські турніри, про мужніх, відважних чоловіків та прекрасних дам, то цей роман саме для вас.

В. Скотт вперше в історії літератури створив роман про минуле. І це йому вдалося блискуче. Вже понад ста років світ захоплюється його творінням. За сюжетом роману створили кінофільми, його переклали багатьма мовами світу, а про головного героя та його доблесть співають в піснях.

Айвенго, син саксонського пана Седріка, супроводжує Річарда І у Хрестовому поході.Айвенго - юнак благородний, рішучий, сміливий. Відданість королю-норману, чесність та сміливість у боротьбі зі зрадниками роблять йому честь. Герой здійснив багато подвигів заради кохання та справедливості.

 

Айвенго — справжній лицар. Через любов і відданість прекрасній дамі він позбавлений спадку і змушений мандрувати, завойовуючи собі багатство і славу мечем та списом. Він перемагає на турнірі, хоча це йому ледь не коштувало життя, обирає королевою дня Ровену, наживши тим собі багато ворогів. Він відданий королю, підтримує його, хоче бачити свою країну без усобиць і війн.

Айвенго достатньо поетичний, романтичний. Він же і розсудливий, розуміє, що Англії потрібен король — не хоробрий мандрівний лицар, а сильна людина, яка змогла б подолати усобиці, об’єднати країну і відновити хоч якусь соціальну справедливість.

Здавалося б, давно минули вже й лицарські часи. Ми живемо у двадцять першому столітті. Вік технократії, комп'ютерних технологій накладає відбиток на розум і серця людей, їхні взаємини. Але нетлінними залишаються людські цінності, які притаманні герою роману, славному лицарю Айвенго.

Чесність, шляхетність, почуття людської гідності, мужність, відвага, вірність, здатність до самопожертви в ім'я батьківщини чи друга мають і сьогодні непересічне значення.