Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3066236


«ДУХОВНІ СВЯТИНІ ЧЕРНІГІВЩИНИ». Нагородження переможців літературного конкурсу

Так і хочеться розпочати розповідь про урочисте нагородження переможців обласного літературного конкурсу «Духовні святині Чернігівщини», що проходив в обласній бібліотеці для юнацтва за підтримки Департаменту культури та туризму, національностей та релігій словами Василя Симоненка: «Україно! Ти для мене диво!».

Враженнями поділюся пізніше. Перейду безпосередньо до події.

Ура! Конкурс.

Літературний конкурс «Духовні святині Чернігівщини» стартував в лютому місяці поточного року і був приурочений святкуванню 1025 - річниці Хрещення Русі. Тема актуальна і викликала неабиякий інтерес. На конкурс надійшло близько сотні робіт з 19 районів нашої області. Перемогу вибороли найкращі.

 

В номінації «Поетичні твори»:

1 місце - Костюк Ніна з смт. Мала Дівиця, Прилуцька МЦБС;

2 місце - Кантур Олександр із с.Берестовець,Борзнянська ЦБС;

3 місце - Авер’янова Анастасія з м. Ніжин, Ніжинська МЦБС та Борсук Станіслав із смт. Куликівка,Куликівська ЦБС.

 

В номінації «Прозові твори»:

1 місце - Смаль Валентина з м. Бобровиця,Бобровицька ЦБС;

2 місцеСолодовник Павло з с. Кучинівка,Щорська ЦБС;

3 місцеЗаріцька Аліна з с.Олександрівка,Корюківська ЦБС та Сивенко Аліна з м. Прилуки, Прилуцька МЦБС.

 

На урочистості були запрошені конкурсанти, бібліотекарі області, відомі митці нашого краю Галковська Надія Миколаївна – поетеса, авторка слів знаменитої пісні «Козачка», голова Чернігівського міського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка, заступник голови районного осередку Всеукраїнської спілки краєзнавців, вчитель вищої категорії, Лауреат Педагогічної премії ім. Марії Фішер-Сміж, всеукраїнського конкурсу «Пісенний вернісаж», літературної премії ім. Бориса Грінченка, нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня за визначний особистий внесок у відстоювання національної ідеї, становлення і розвиток Української незалежної держави та активну політичну і громадську діяльність;

 

 

та Печорна Олена Вікторівна – педагог, бібліотекар, прозаїк, член спілки письменників України, лауреат міжнародної українсько-німецької премії ім. О.Гончара для молодих авторів, лауреат Чернігівської обласної премії імені Михайла Коцюбинського.

 

 

Щирою піснею вітав переможців учень музичної школи Микола Морозов.

 

 

На гостинах у книгозбірні.

В затишній залі бібліотеки зібралася творча молодь області, шанувальники слова, які до безтями закохані в свій край. Гості ділилися досвідом роботи, знайомилися з ілюстрованою книжковою виставкою «Духовного причастя світлий шлях», на якій були представлені книги знаних авторів, істориків та місцевих краєзнавців, поетів, письменників; переглянули відеофільм про чудодійні місця Чернігівщини та ділилися враженнями від прочитаного.

 Говорили про християнські цінності, про їх місце в нашому житті. Про наші святі місця. Їх велич, краса надихає не одне покоління на творчість. З ними відпочиває душа, думки звільняються, народжується поезія.

 

 

Що ж до робіт конкурсантів, то вони справили велике враження як на членів журі, так і на гостей свята. Автори зуміли закохати всіх у Чернігівську землю. Твори спонукають мислити і осмислювати, пізнавати світ, людей, ведуть читача дорогами знаних міст і маловідомих мальовничих сіл нашого краю.

«Роботи завершені. Це справжні художні тексти, в яких поєднується цікавий сюжет і художній стиль. Вони вражають і «зачіпають» за живе. А ще в них йдеться про справжню Віру, Надію, Любов,а зрештою – Диво!» - переконана Олена Печорна.

Високо оцінила поетичні роботи учасників і голова журі Галковська Надія Миколаївна: «Надзвичайно сподобались вірші переможців. Це літопис нашого краю. Чудова мова, цікаві факти та стиль написання».

Справжнім подарунком бібліотекарям та переможцям стала презентація вірша Н.М. Галковської «Найперші», яка змусила душі стрепенутись та можливість поспілкуватися з поетесою, громадським діячем. Молоді люди цікавилися думкою Надії Миколаївни, що до процесів, які відбуваються в літературі в цілому. Її баченням історичних подій, зокрема роль княгині Ольги в становленні держави тоді і, що важливо, її вплив на наше сьогодення та на долю самої поетеси. Розмова йшла невимушено. В словах поетеси відчувалася простота і разом з тим мудрість, любов до людей, до наших святинь.

 

НАЙПЕРШІ

Коли держава наша поставала

З коротким іменем як спалах – Русь,

ЇЇ душа без Віри тихо спала,

Незаймана і чиста, мов обрус.

І руси в сутінках, роз’єднані, блукали,

Святиням поклонялись в різні боки.

І тим незгоди-розлади плекали,

Неначе між братів яри глибокі.

Потреба єдності над Києвом літала,

Понад Дніпром до моря, над лісами,

Літами - зимами, понад віками…

І ось в літописах пророчо написали,

Що Ольга, мов зоря над рідним краєм

Зійшла, змінивши часу давній вимір.

Провісниця – княгиня й досі сяє,

А з нею – сонце Віри Володимир.

Вони найперші молоду державу

Хрестом навічно поблагословили,

Щоб Україна – Русь у мирі й славі

Жила заможно, вільно і щасливо.

Надія Галковська,

кавалер Ордера княгині Ольги

Липень, 2013 рік, м. Чернігів

 

Ця дивовижна вишукана жінка вміє по-справжньому, безкорисно любити життя, людей, Батьківщину. Її позитивна енергетика передалась всім присутнім у залі і запалила вогонь у душах. На мить здалося, ніби перед нами постала сама мудра княгиня, яка вболіває за свій народ.

Завершилася церемонія нагородження врученням цінних подарунків та загальною фотосесією.Не залишилася без подарунків цього дня і бібліотека. Н.М. Галковська подарувала читальніі всім пошановувачам слова власні твори. Настрій у всіх був просто чудовий.